Skocz do zawartości

kapsle miękkie czy twarde


michwo1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszym butelkowaniu stołową, i mimo wszystko twardych kapsli sobie nie wyobrażam, chociaż nigdy ich nie używałem. Niektóre butelki po stołowej poprawiałem gretą, ( miałem nie brać jej nigdy w ręce) bo miałem wątpliwości co do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre butelki po stołowej poprawiałem gretą

to wymień ta stołową bo ma chyba coś z głowicą nie tak.

Miałem problem z kapslowaniem stołową (krzywo i słabo zaciskała kapsle) po wymianie nie dotykam już grety. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem włoską, takie cudo

6utn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

przy wyciąganiu butelki z głowicy wszystko się rozłazi.

jg8r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Może ktoś wrzuci link do sprawdzonej stołowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzywo wygląda na dobrej jakości.

Problem jest w tym, że czarny element, ten w sprężynie, powinien ciasno siedzieć w rurce z głowicą. a on "wylata" jak zamek w karabinie Pawlaka.

Może gdyby to wszystko trzymało się kupy, to kapslowanie wyglądałoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grifo HD - aczkolwiek też wymaga małych poprawek.

Jakich? Mam Grifo HD i sobie bardzo chwalę (jedyne co to smaruję co jakiś czas smarem do łancucha moto bo skrzypi).

Ta tutaj na zdjęciach przypomina "zwykłe" Grifo - używałem raz pożyczonej i przy mocnym naciskaniu dźwigni trochę się wygina (w HD są dwa słupki na których jest zamontowana głowica i ten problem nie występuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich?

 

Pewnie chodzi o to, że na samym początku butelki trudno wychodzą z głowicy - trzeba ją przeszlifować, albo poczekać i po kilku warkach się wyrobi ;)

Do tego trzeba ją od czasu do czasu przesmarować, bo potrafi niemiłosiernie skrzypieć i ciężko chodzi.

Jednak komfort pracy jest ogromny! A ostatnio jak zaniosłem piwo koledze, to wcale nie było łatwo otworzyć widelcem - kapsel trzymał nie na żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.