Skocz do zawartości

Słaby aromat chmielowy


romanoff

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnio popełnionym piwie - http://www.piwo.org/topic/7322-richterstrasse-brauerei/page__st__40?do=findComment&comment=216107 mam bardzo znikomy aromat i smak chmielowy. Robiłem podobne piwo jakiś czas temu - http://www.piwo.org/topic/7322-richterstrasse-brauerei/?do=findComment&comment=166363, o trochę większym IBU, ale o mniejszej ilości chmieli na smak i aromat (chmiele na smak i aromat takie same) i było nieporównywalnie bardziej nachmielone.

 

Zmianie uległy:

  • Zacieranie - to było zacierane bardziej na słodko
  • IBU - teraz jest mniejsze, ale w sumie nie o gorzkość tutaj chodzi
  • Drożdże - WLP036 (Alt) - wcześniej US-05
  • W obecnym brak chmielenia na zimno

 

Z moich obserwacji wynika, że to raczej nie wpływ braku chmielenia na zimno, bo aromat z tego chmielenia zaniknął po jakimś czasie. Podejrzane są: sposób zacierania i drożdże.

 

Macie pomysł co może być przyczyną słabego aromatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś do porównania piwo, które robiłeś w październiku, a to obecne robiłeś w lipcu.

Moim zdaniem pora roku jest tu dużą podpowiedzią.. Tegoroczny chmiel będzie lada dzień, więc w sumie robiłeś "na starym" (powiedział ten, który przed dwoma tygodniami zabutelkował IPA chmieloną 50 g Cascade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że chmiel już prawie roczny, ale nie chce mi się wierzyć, żeby różnica była tak kolosalna. Poprzednie było jeśli chodzi o aromat bardziej jak IPA, natomiast obecne to przeciętny jasny ale. Gdybym nie wiedział co w nim jest, to chyba nie doszukałbym się w nim amerykańskich chmieli. Swoją drogą z tego co pamiętam to przy warzeniu chmiele pachniały z normalną intensywnością.

 

Możliwe, że poprostu nie doceniam wpływu chmielenia na zimno, bo nigdy nie robiłem testu porównawczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kilka spraw się złożyło.

 

Przede wszystkim pierwsze piwo wcale nie miało "mniejszej ilości chmieli na smak i aromat". Pierwsze miało 77g, drugie 60g.

W pierwszym na koniec sypnąłeś Centennial który moim zdaniem daje bardziej intensywny aromat niż Cascade.

Chmielenie na zimno zdecydowanie wzmacnia aromat.

Nie znam drożdży WLP036, ale możliwe że słabiej eksponują aromat chmielu niż US-05.

 

Jak się to wszystko poskładało to musiało wpłynąć na aromat.

Zacieranie na słodko też mogło niby wpłynąć na zamaskowanie chmielu, ale z drugiej strony miałeś blg niższe o 1 więc powinno się to wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że poprawia aromat, ale nie wiem w jakim stopniu. Mój staż jeśli chodzi o warzenie piwa jest niewielki, więc trudno mi powiedzieć dokładnie czy aromat w danym piwie pochodzi od chmielenia w 10, czy może 5 minucie przed końcem, czy może z chmielenia na zimno.

 

Nigdy nie robiłem testu porównawczego tego samego piwa chmielonego i niechmielonego na zimno. Przy następnej okazji podzielę warkę na dwie części i się przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.