Skocz do zawartości

Zamarzył mi się witbier


panta_rei

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ale nie mam ochoty robić następnych zakupów i chciałbym go wykombinować z tego co mam

 

pilzneński 1,3 kg

pszeniczny 1,7 kg

 

Do 4 kg trochę brak, dodałbym jakieś 0,4 kg płatków owsianych błyskawicznych, brakuje 0,6 kg zasypu... co byście polecili, kaszę manną czy może lepiej płatków jęczmiennych, w końcu tego jęczmiennego surowca trochę mało? Brak niesłodowanej pszenicy, może uda się trochę zdobyć, np śrutowanej pszenicy, czy wówczas zmniejszyć ilość słodowanej pszenicy? To nie musi być witbier stylowy na 100%, ma być smaczny ;-)

 

Curacao posiadam, nawet całe pomarańczki, kolendra się znajdzie, skórka pomarańczowa i cytrynowa to pikuś.

 

Zauroczył mnie Witbier z Kormorana i chciałbym zrobić swojego.

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak:

 

1,3 kg pilzneńskiego

1 kg pszenicznego

1,5 kg płatków pszennych lub ześrutowanej pszenicy

0,2 kg płatków owsianych

 

Do tego obrana skórka z pomarańczy i kolendra.

 

Przygotuj się na ciężką filtrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszenicy całej nie kupię, bo nie mam śrutownika, co najwyżej mogę kolegę zmusić do dostarczenia śruty pszenicznej ;-) Ewentualnie jest jeszcze mąka pełnoziarnista, coś wykombinuję, jak na razie wszystkie moje kombinacje mi smakują, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę kolegę zmusić do dostarczenia śruty pszenicznej ;-) Ewentualnie jest jeszcze mąka pełnoziarnista,

śruta do filtracji lepsza niż mąka

jak na razie wszystkie moje kombinacje mi smakują,

niesamowite ;) to tak jak mnie ;)

czyli nie jestem odosobniony :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarno śrutowane możesz kupić na bazarach lub w sklepach z paszą dla zwierząt, ptaków, do siewu itp. Mam akurat w pobliżu taki sklep i niesłodki kupuję. Można kupić jeszcze w sklepach (stoiskach w marketach) ze zdrową żywnością ale raczej jest drogo. Np pszenicę śrutowaną kupiłem za 1.40zł / kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie płatki pszeniczne kupisz w Auchanie, jest taki "bazarek" czy jak to sie tam nazywa, tam są nasiona i inne frykasy. Płatki błyskawiczne pakowane są po 0,6 kg, jęczmienne, owsiane, pszeniczne. Kupowałem do swojego witbiera wiosną, cena ok 2 zł za paczkę.

Edytowane przez marcin3991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, jak się ma 100km do najbliższego Auchana to się nie pokozaczy, niestety muszę do kolegi na wioskę podjechać i pszenicę skroić, takie życie na prowincji. Płatki owsiane to mam, chociaż daleko im do ceny 2zł/600g :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszenica jest tańsza, chyba zbiory były dobre, kosztuje śrutowana 1zł(mc temu 1.4zł), owies cały 80gr, płatki owsiane 3.1zł. Dodaję po odrobinie do każdego piwa. Kukurydzę kiedyś kiełkowałem, po ususzeniu też po odrobinie wsypuję do gara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.