Skocz do zawartości

V Poznański Konkurs Piw Domowych 16.11.2013


wogosz

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się Jasiu że wysłałeś pilsa, a nie jak większość jakiś amerykański "wynalazek". Dzięki takim patriotycznym postawom, wzrosła moja nadzieja na przeprowadzenie konkursu także w tej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim patriotycznym postawom, wzrosła moja nadzieja na przeprowadzenie konkursu także w tej kategorii.

Mam jedną butelkę z kilkuset z ostatniego sezonu - dla mnie to nie jest dobry moment na konkurs dolniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy wkradł się błąd. Adama Kleszcza przypisałem do AIPY a nadesłał Weizena. Przepraszam za nieuwagę:

 

Kategoria Weizen:

 

1. Bartłomiej Dach

2. Karol Drzazga

3. Grzegorz Janka, Artur Puszkarczuk, Michał Puszkarczuk

4. Adam Kleszcz

5. Krzysztof Lewandowski, Michał Śniegowski

6. Andrzej Miler i Roman Zając - praca zbiorowa

7. Piotr Musielak

8. Waldemar Pitala

9. Andrzej Smyk

 

Kategoria Bohemian Pils

1. Paweł Czerwiński - jeden kapsel był prawdopodobnie nieszczelny bo butelka była lekko mokra od piwa choć "na oko" nie było widać że brakuje piwa w butelce.

2. Waldemar Pitala

 

Kategoria AIPA

1. Jakub Chmiel

2. Krzysztof Gref, Michał Gref

3. Grzegorz Janka, Artur Puszkarczuk, Michał Puszkarczuk

4. Mariusz Karpiński

5. Szymon Kierszniowski

6. Łukasz Mazurczak

7. Piotr Machowicz

8. Andrzej Miler

9. Jakub Piesio

10. Waldemar Pitala

11. Andrzej Smyk

12. Stanisław Szeliga

13. Tomasz Turski, Olga Paluchowska

14. Bartłomiej Urban

15. Jakub Wierus

16. Bartosz Wojtyra, Grzegorz Zagłoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piwa wysyła się żeby zdobyć nagrody? Ja jeszcze swojej z zeszłego roku nie zrealizowałem.

Fajną nagrodą jest 1 miejsce, a jeszcze fajniejszą możliwość uwarzenia swojego piwa w większęj skali, ale nie każdy może to zapewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za prestiż konkursu pt. wyślij nam piwo dostaniesz metryczke. Metryczke to koledzy mogą mi wystawić... Ja rozumiem ze może być problem ze sponsorami, ale event odbywa się przy Targach Piwnych... Kto organizuje konkurs? Czy to rzeczywiście będzie koniec świata gdy zwycięzca uwarzy swoje piwo w SzalePiw później ?

 

Dlaczego w Poznaniu podają herbatę w szklance wypełnionej po brzegi? By cukru nie dało się już wsypać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za prestiż konkursu pt. wyślij nam piwo dostaniesz metryczke. Metryczke to koledzy mogą mi wystawić... Ja rozumiem ze może być problem ze sponsorami, ale event odbywa się przy Targach Piwnych... Kto organizuje konkurs? Czy to rzeczywiście będzie koniec świata gdy zwycięzca uwarzy swoje piwo w SzalePiw później ?

 

Dlaczego w Poznaniu podają herbatę w szklance wypełnionej po brzegi? By cukru nie dało się już wsypać ;)

Heheszki. Nikt Ci nie każe wysyłać piwa na ten konkurs. Wyślij na taki z nagrodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za prestiż konkursu pt. wyślij nam piwo dostaniesz metryczke. Metryczke to koledzy mogą mi wystawić...

Mieciu, weź ty spróbuj bo ty światowiec a mi to do harnasia nie podobne.

 

Ja rozumiem ze może być problem ze sponsorami, ale event odbywa się przy Targach Piwnych

Na innych konkursach zwykle jest wpisowe, więc już możesz się czuć wygranym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam listę piwowarów:

 

Kategoria Weizen:

1. Michał Cyrankiewicz

2. Bartłomiej Dach

3. Karol Drzazga

4. Artur Jakubas, Paweł Grabka, Mateusz Kralka

5. Grzegorz Janka, Artur Puszkarczuk, Michał Puszkarczuk

6. Adam Kleszcz

7. Adrian Kostka

8. Krzysztof Lewandowski, Michał Śniegowski

9. Andrzej Miler i Roman Zając - praca zbiorowa

10. Piotr Musielak

11. Artur Pasieczny

12. Łukasz Pawlak

13. Waldemar Pitala

14. Łukasz Raczkowski - nadesłał tylko 3 butelki - jeżeli nie starczy do oceny, niestety będzie zdyskwalifikowany

15. Andrzej Smyk

16. Jacek Stachowski

17. Radosław Wiech (mam nadzieję że dobrze odczytałem nazwisko)

 

Kategoria Bohemian Pils

1. Paweł Czerwiński - jeden kapsel był prawdopodobnie nieszczelny bo butelka była lekko mokra od piwa choć "na oko" nie było widać że brakuje piwa w butelce.

2. Piotr Kowalski

3. Szymon Niebudek

4. Waldemar Pitala

 

Kategoria AIPA

1. Borys Banasiak

2. Jakub Chmiel

3. Krzysztof Gref, Michał Gref

4. Artur Jakubas, Paweł Grabka, Mateusz Kralka

5. Grzegorz Janka, Artur Puszkarczuk, Michał Puszkarczuk

6. Mariusz Karpiński

7. Szymon Kierszniowski

8. Piotr Kowalski

9. Jarosław Krawczyk

10. Sebastian Łęszczak

11. Łukasz Mazurczak

12. Piotr Machowicz

13. Ewelina Mieszkalska

14. Andrzej Miler

15. Dariusz Piecuch

16. Jakub Piesio

17. Waldemar Pitala

18. Łukasz Raczkowski - nadesłał tylko 3 butelki - jeżeli nie starczy do oceny, niestety będzie zdyskwalifikowany

19. Andrzej Smyk

20. Jacek Stachowski

21. Stanisław Szeliga

22. Wojciech Ściana

23. Tomasz Turski, Olga Paluchowska

24. Bartłomiej Urban

25. Jakub Wierus

26. Bartosz Wojtyra, Grzegorz Zagłoba

W konkursie "Pakerów" mamy nowego faworyta. Jeden wynalazca, prawdopodobnie z branży budowlanej, włożył butelki do kartonu i wszystko zalał pianką poliuretanową. Pomijam kwestię wyciągnięcia butelek ze skorupy poliuretanowej , ale pozostaje problem ich wyglądu - całe są upaprane pianką co w zasadzie powinno je zdyskwalifikować jako oznaczone. Teraz już tylko czekam na karton z butelkami zalany betonem - tego nawet kurierzy nie uszkodząą. Dla przeciwieństwa chciałbym pokazać karton zapakowany wręcz wzorowo, zarówno z punktu bezpieczeństwa jak i dostępności butelek - no, ale to pakował "stary fachura", doświadczony piwowar co to zęby zjadł już na niejednym konkursie.

post-413-0-89677100-1384003738_thumb.jpg

post-413-0-83310300-1384003751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkursie "Pakerów" mamy nowego faworyta. Jeden wynalazca, prawdopodobnie z branży budowlanej, włożył butelki do kartonu i wszystko zalał pianką poliuretanową. Pomijam kwestię wyciągnięcia butelek ze skorupy poliuretanowej , ale pozostaje problem ich wyglądu - całe są upaprane pianką co w zasadzie powinno je zdyskwalifikować jako oznaczone. Teraz już tylko czekam na karton z butelkami zalany betonem - tego nawet kurierzy nie uszkodząą.

 

Czas zainwestować w młot pneumatyczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkursie "Pakerów" mamy nowego faworyta. Jeden wynalazca, prawdopodobnie z branży budowlanej, włożył butelki do kartonu i wszystko zalał pianką poliuretanową. Pomijam kwestię wyciągnięcia butelek ze skorupy poliuretanowej , ale pozostaje problem ich wyglądu - całe są upaprane pianką co w zasadzie powinno je zdyskwalifikować jako oznaczone. Teraz już tylko czekam na karton z butelkami zalany betonem - tego nawet kurierzy nie uszkodząą.

 

Czas zainwestować w młot pneumatyczny ;)

A tam w młot, lepiej od razu dynamit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się ładnie popisałem ;) Przyznam szczerze że pakowałem paczkę na Śląsk (3x0,5l lub 5x0,33) i na Poznań stąd moje niedopatrzenie no ale do Żywca wymagane było 3x0,5 lub 5x0,33 tak samo Śląsk, Kłodzki konkurs więc pojechałem z przyzwyczajenia po prostu. Mogę jakoś dosłać jeszcze to piwo czy już pozamiatane ?

Edytowane przez Raczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.