Skocz do zawartości

V Poznański Konkurs Piw Domowych 16.11.2013


wogosz

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przeciwieństwa chciałbym pokazać karton zapakowany wręcz wzorowo, zarówno z punktu bezpieczeństwa jak i dostępności butelek - no, ale to pakował "stary fachura", doświadczony piwowar co to zęby zjadł już na niejednym konkursie.

Ha! Jakoś ten sznurek znajomo wygląda - to chyba moja paczka. :) Dzięki Wojciechu. Cieszę się że dotarło w całości - pianka do paneli zdaje egzamin. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkursie "Pakerów" mamy nowego faworyta.

No i pokonał mnie ziomek. No cóż, następnym razem wymyślę coś nowego. Stare ubrania wyszły, plastiki z segregacji również.... Trudno będzie pokonać "piankowca" budowlańca.

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie paczki już są rozpakowane? Trochę mnie martwi, że nie ma mnie na liście...

przyłącze się do pytania, mnie też nie ma. paczka awizowana w czwartek, odebrana w piątek rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam kwestię wyciągnięcia butelek ze skorupy poliuretanowej , ale pozostaje problem ich wyglądu - całe są upaprane pianką co w zasadzie powinno je zdyskwalifikować jako oznaczone.

Niniejszym przyznaję się do wspomnianego haniebnego czynu, sypiąc głowę popiołem - niestety zakładałem o wiele niższy stopień adhezji gładkiego przecież szkła. Niemniej jednak co do jednego się nie pomyliłem - paczka została kilkukrotnie upuszczona z wysokości metra, była też turlana, wszystko na dzień przed wysyłką. Na drugi dzień nie było czuć piwem więc poszło w świat i jak widać doszło całe. Brakło wyobraźni trochę za co przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie panikujmy. Posprzątają w niedziele rano PUB to pewnie i nasze piwka się znajdą. Gorzej jak znajdą się rano same flaszki.

Dostarczyłem moje w piątek ok 12 do Setki. Pewna uprzejma Pani bez zastanowienia zapakowała je w skrzynkę i do chłodni.

Pewnie w poniedziałek na liście uczestników wszyscy się znajdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich jeszcze o trochę cierpliwości. Wczoraj byłem w Krakowie, wróciłem w nocy i dopiero dzisiaj odebrałem z Setki nadesłane kartony, ale nie miałem czasu ich rozpakować. Jutro się tym zajmę więc proszę wszystkich oczekujących o zerknięcie na listę jutro wieczorem.

Odnośnie 3 butelek nadesłanych przez kolegę Raczka. Czwarta butelka zwykle nie jest potrzebna, ale miałem przypadki że się przydała. Jedna jest potrzebna do preselekcji, z drugiej leje się w szkło do oceny piany, z trzeciej degustują sędziowie, no a czwarta? Otóż zdarzyło się że dwa piwa miały równą, najwyższą zresztą ocenę i piwo z czwartej butelki rozstrzygnęło werdykt. W tym roku czwarta butelka będzie potrzebna do dodatkowej atrakcji. Otóż dzięki uprzejmości Dyrektora oraz Kierowniczki Laboratorium browaru w Poznaniu w piwach które zajmą trzy pierwsze miejsca zostanie wykonana pełna analiza laboratoryjna. Poznamy ekstrakt, barwę, nasycenie i tym podobne pierdoły które piwowar domowy tylko liczy kalkulatorem, ale nigdy nie ma pewności co osiągnął.

Teraz dwa słowa o sponsorach, bo niektórzy gotowi są wycofać swoje piwo jak nie będzie nic do wygrania. Oto lista sponsorów:

- sklep Centrum Piwowarstwa

- sklep Homebrewig.Pl

- firma KŁOS z Szamotuł

- sklep Piwa Świata w Poznaniu

- Browar Szałpiw Sp. z o.o.

- Słodownia Soufflet Polska Sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dzięki uprzejmości Dyrektora oraz Kierowniczki Laboratorium browaru w Poznaniu w piwach które zajmą trzy pierwsze miejsca zostanie wykonana pełna analiza laboratoryjna. Poznamy ekstrakt, barwę, nasycenie i tym podobne pierdoły które piwowar domowy tylko liczy kalkulatorem, ale nigdy nie ma pewności co osiągnął.

Bardzo fajny pomysł :okey:, może się załapię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam o późnej porze wszystkich uczestników V Konkursu Piw Domowych W Poznaniu. Miałem tę listę zamieścić popołudniu, ale wybaczcie jest niedziela i ze względów rodzinnych wybrałem się do chłodni dopiero wieczorem. Źle oceniłem ilość paczek, gdyż kodowanie zajęło mi kilka godzin i strasznie zmarzłem - dlatego teraz zdradziłem piwo i raczę się się na rozgrzewkę innym złocistym, ale sporo mocniejszym trunkiem czyli whiskey. Dziękuję wszystkim za nadesłane piwa i wzięcie udziału w poznańskim konkursie. Ilość nadesłanych piw przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Oczywiście przysporzyła więcej pracy, ale w sumie to radość, że przy tak dużej ilości konkursów w kraju i państwach ościennych tak wielu piwowarów domowych ma chęci, czas i środki aby spakować i wysłać swoje piwo do Poznania.

Oto lista uczestników:

 

Kategoria Weizen:

1. Mariusz Bystryk

2. Janusz Chrapek

3. Michał Cyrankiewicz

4. Adam Czogalla

5. Bartłomiej Dach

6. Karol Drzazga

7. Marek Duszyński

8. Tomasz Gromadziński

9. Andrzej Grycmacher

10. Artur Jakubas, Paweł Grabka, Mateusz Kralka

11. Grzegorz Janka, Artur Puszkarczuk, Michał Puszkarczuk

12. Adam Kleszcz

13. Łukasz Kojro

14. Adrian Kostka

15. Jakub Kozakoszczak

16. Krzysztof Lewandowski, Michał Śniegowski

17. Maciej Majchrzak

18. Andrzej Miler i Roman Zając - praca zbiorowa

19. Jacek Miszkinis

20. Piotr Musielak

21. Przemysław Odrobny

22. Artur Pasieczny

23. Łukasz Pawlak

24. Waldemar Pitala

25. Jędrzej Potoniec, Michał Madziar

26. Łukasz Przedwojewski

27. Łukasz Raczkowski - nadesłał tylko 3 butelki - jeżeli nie starczy do oceny, niestety będzie zdyskwalifikowany

28. Andrzej Smyk

29. Jacek Stachowski

30. Łukasz Staszewski

31. Marcin Wiciński

32. Radosław Wiech (mam nadzieję że dobrze odczytałem nazwisko)

 

Kategoria Bohemian Pils

1. Michał Buda

2. Mariusz Bystryk

3. Paweł Czerwiński - jeden kapsel był prawdopodobnie nieszczelny bo butelka była lekko mokra od piwa choć "na oko" nie było widać że brakuje piwa w butelce.

4. Piotr Kowalski

5. Szymon Niebudek

6. Przemysław Nowicki

7. Przemysław Odrobny

8. Waldemar Pitala

9. Tomasz Staśkiewicz

 

Kategoria AIPA

1. Borys Banasiak

2. Wojciech Bieloński (Studenckie Koło Naukowe Biotechnologii Żywności) - dwie butelki zbite w przesyłce, ale jest zapewnienie o dosłaniu brakujących

3. Adam Bugajewski

4. Mariusz Bystryk

5. Jakub Chmiel

6. Adam Czogalla

7. Borys Dyczko

8. Tomasz Gajda

9. Krzysztof Gref, Michał Gref

10. Andrzej Grycmacher

11. Zbigniew Hajdyła – jedna butelka podczas transportu została zbita

12. Artur Jakubas, Paweł Grabka, Mateusz Kralka

13. Grzegorz Janka, Artur Puszkarczuk, Michał Puszkarczuk

14. Mariusz Karpiński

15. Szymon Kierszniowski

16. Łukasz Kojro

17. Piotr Kowalski

18. Jakub Kozakoszczak

19. Jarosław Krawczyk

20. Adam Landowski

21. Sebastian Łęszczak

22. Łukasz Mazurczak

23. Piotr Machowicz

24. Maciej Majchrzak

25. Ewelina Mieszkalska

26. Andrzej Miler

27. Przemysław Nowicki

28. Przemysław Odrobny

29. Maciej Piaszczyński

30. Dariusz Piecuch

31. Jakub Piesio

32. Waldemar Pitala

33. Łukasz Przedwojewski

34. Łukasz Raczkowski - nadesłał tylko 3 butelki - jeżeli nie starczy do oceny, niestety będzie zdyskwalifikowany

35. Andrzej Smyk

36. Jacek Stachowski

37. Tomasz Staśkiewicz

38. Stanisław Szeliga

39. Wojciech Ściana

40. Tomasz Turski, Olga Paluchowska

41. Rafał Torzewski, Łukasz Kiliński, Mariusz Stróżak

42 Bartłomiej Urban

43. Jakub Wierus

44. Bartosz Wojtyra, Grzegorz Zagłoba

45. Jarosław Zgoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich jeszcze o trochę cierpliwości. Wczoraj byłem w Krakowie, wróciłem w nocy i dopiero dzisiaj odebrałem z Setki nadesłane kartony, ale nie miałem czasu ich rozpakować. Jutro się tym zajmę więc proszę wszystkich oczekujących o zerknięcie na listę jutro wieczorem.

Odnośnie 3 butelek nadesłanych przez kolegę Raczka. Czwarta butelka zwykle nie jest potrzebna, ale miałem przypadki że się przydała. Jedna jest potrzebna do preselekcji, z drugiej leje się w szkło do oceny piany, z trzeciej degustują sędziowie, no a czwarta? Otóż zdarzyło się że dwa piwa miały równą, najwyższą zresztą ocenę i piwo z czwartej butelki rozstrzygnęło werdykt. W tym roku czwarta butelka będzie potrzebna do dodatkowej atrakcji. Otóż dzięki uprzejmości Dyrektora oraz Kierowniczki Laboratorium browaru w Poznaniu w piwach które zajmą trzy pierwsze miejsca zostanie wykonana pełna analiza laboratoryjna. Poznamy ekstrakt, barwę, nasycenie i tym podobne pierdoły które piwowar domowy tylko liczy kalkulatorem, ale nigdy nie ma pewności co osiągnął.

Teraz dwa słowa o sponsorach, bo niektórzy gotowi są wycofać swoje piwo jak nie będzie nic do wygrania. Oto lista sponsorów:

- sklep Centrum Piwowarstwa

- sklep Homebrewig.Pl

- firma KŁOS z Szamotuł

- sklep Piwa Świata w Poznaniu

- Browar Szałpiw Sp. z o.o.

- Słodownia Soufflet Polska Sp. z o.o.

Super ;) ciekaw jestem ile wyniki moga sie roznic od programowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zostaną przeprowadzone eliminacje? Czy jest już znana data? Pozdrawiam

 

"Dzień przed konkursem organizuję preselekcję w kategoriach, w których zgłoszono więcej niż dziesięć piw. Sędziowie na tym etapie nie oceniają piwa, a tylko odrzucają te, które posiadają wady dyskwalifikujące w danej kategorii. "

http://targipiwne.pl/informacje/5-poznanski-konkurs-piw-domowych-od-kuchni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ostatniego uczestnika konkursu, którego paczka pojeździła sobie między poznańskimi pocztami. Jasiu wreszcie się doczekałeś swojego nazwiska na liście

 

Kategoria Weizen:

1. Mariusz Bystryk

2. Janusz Chrapek

3. Michał Cyrankiewicz

4. Adam Czogalla

5. Bartłomiej Dach

6. Karol Drzazga

7. Marek Duszyński

8. Tomasz Gromadziński

9. Andrzej Grycmacher

10. Artur Jakubas, Paweł Grabka, Mateusz Kralka

11. Grzegorz Janka, Artur Puszkarczuk, Michał Puszkarczuk

12. Adam Kleszcz

13. Łukasz Kojro

14. Adrian Kostka

15. Jakub Kozakoszczak

16. Krzysztof Lewandowski, Michał Śniegowski

17. Maciej Majchrzak

18. Andrzej Miler i Roman Zając - praca zbiorowa

19. Jacek Miszkinis

20. Piotr Musielak

21. Przemysław Odrobny

22. Artur Pasieczny

23. Łukasz Pawlak

24. Waldemar Pitala

25. Jędrzej Potoniec, Michał Madziar

26. Łukasz Przedwojewski

27. Łukasz Raczkowski - nadesłał tylko 3 butelki - jeżeli nie starczy do oceny, niestety będzie zdyskwalifikowany

28. Andrzej Smyk

29. Jacek Stachowski

30. Łukasz Staszewski

31. Marcin Wiciński

32. Radosław Wiech (mam nadzieję że dobrze odczytałem nazwisko)

 

Kategoria Bohemian Pils

1. Michał Buda

2. Mariusz Bystryk

3. Paweł Czerwiński - jeden kapsel był prawdopodobnie nieszczelny bo butelka była lekko mokra od piwa choć "na oko" nie było widać że brakuje piwa w butelce.

4. Piotr Kowalski

5. Jan Krysiak

6. Szymon Niebudek

7. Przemysław Nowicki

8. Przemysław Odrobny

9. Waldemar Pitala

10. Tomasz Staśkiewicz

 

Kategoria AIPA

1. Borys Banasiak

2. Wojciech Bieloński (Studenckie Koło Naukowe Biotechnologii Żywności) - dwie brakujące butelki szczęśliwie dotarły

3. Adam Bugajewski

4. Mariusz Bystryk

5. Jakub Chmiel

6. Adam Czogalla

7. Borys Dyczko

8. Tomasz Gajda

9. Krzysztof Gref, Michał Gref

10. Andrzej Grycmacher

11. Zbigniew Hajdyła – jedna butelka podczas transportu została zbita

12. Artur Jakubas, Paweł Grabka, Mateusz Kralka

13. Grzegorz Janka, Artur Puszkarczuk, Michał Puszkarczuk

14. Mariusz Karpiński

15. Szymon Kierszniowski

16. Łukasz Kojro

17. Piotr Kowalski

18. Jakub Kozakoszczak

19. Jarosław Krawczyk

20. Adam Landowski

21. Sebastian Łęszczak

22. Łukasz Mazurczak

23. Piotr Machowicz

24. Maciej Majchrzak

25. Ewelina Mieszkalska

26. Andrzej Miler

27. Przemysław Nowicki

28. Przemysław Odrobny

29. Maciej Piaszczyński

30. Dariusz Piecuch

31. Jakub Piesio

32. Waldemar Pitala

33. Łukasz Przedwojewski

34. Łukasz Raczkowski - nadesłał tylko 3 butelki - jeżeli nie starczy do oceny, niestety będzie zdyskwalifikowany

35. Andrzej Smyk

36. Jacek Stachowski

37. Tomasz Staśkiewicz

38. Stanisław Szeliga

39. Wojciech Ściana

40. Tomasz Turski, Olga Paluchowska

41. Rafał Torzewski, Łukasz Kiliński, Mariusz Stróżak

42. Bartłomiej Urban

43. Jakub Wierus

44. Bartosz Wojtyra, Grzegorz Zagłoba

45. Jarosław Zgoda

 

Eliminacje będą jutro, ze względu na piątkowe przygotowania do targów. Razem mamy 87 piw, ale eliminacje będą tylko w kategorii Weizen i AIPA gdyż pilsów zgłoszono tylko dziesięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyły się eliminacje w kategoriach Weizen i AIPA. Komisja spotkała się w pubie SETKA o godz. 17:00, a pracę zakończyła ok. godz. 21:00. Już długość trwania eliminacji świadczy o poziomie nadesłanych piw. Zakładałem że do konkursu zakwalifikujemy 10-12 piw, ale sprawiedliwy wybór z pośród ponad 40 piw jest bardzo trudny. Szczególnie jeżeli piwa nie posiadają istotnych wad, a tylko są nieco bliżej lub dalej od wytycznych w BJCP. Ostatecznie po burzliwych dyskusjach, komisja zakwalifikowała do konkursu:

12 piw w kategorii Weizen i

17 piw w kategorii AIPA

oraz oczywiście wszystkie 10 nadesłanych pilsów

 

Jeszcze raz zapraszam wszystkich na Targi Piwne w Poznaniu i

 

do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jacyś piwowarzy z wyszynkiem przystosowanym do kegów pepsi? Chcę przynieść swoje kegi, ale mój wyszynk to będzie prowizorka ;) , więc chciałbym się ewentualnie do kogoś podłączyć, jeśli można.

Troszkę późno, ale może jeszcze da się coś załatwić. Organizatorzy Targów Piwnych przewidzieli degustację piwa przez piwowarów domowych. Proszę podać jakie piwo przeznaczasz do degustacji i jakich potrzebujesz podłączeń. Może jeszcze da radę coś przygotować. Podaję adres:

biuro@targipiwne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku żadnego sprzętu do wyszynku jak i kegów nie zabieram, moi znajomi koledzy również . Z moich informacji wynika że organizator jednak nie przewidywał takich okoliczności.

Tak więc pozostaje delektować się bogatą ofertą browarów rzemieślniczych, oraz zawartością podręcznego browaru.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.