Skocz do zawartości

gotowanie/chmielenie brzeczki w beczce plastikowej


brizer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Podoba mi się pomysł z gotowaniem i chmieleniem brzeczki bez udziału palników gazowych bądź elektrycznych. Chciałbym wykorzystać beczki plastikowe do kiszenia ( jakich pełno na allegro ).

Zainspirował mnie ten cykl filmów:

Gotowanie/podgrzewanie odbywałoby się z wykorzystaniem grzałek zanurzeniowych ( jedna lub dwie ), przymocowanych w świetle otworu beczki i spuszczonych do niej tak, by nie dotykały krawędzi beczki.

Zacieranie chcę zrobić tak jak na filmie tj. w lodówce turystycznej.

Czy ktoś z forumowiczów korzysta z podobnego rozwiązania tj. chcę się upewnić, że te beczki do kiszenia ogórków nadadzą się do gotowania brzeczki? Dla przykładu beczka: http://allegro.pl/beczka-na-kapuste-30l-ogorki-kiszenia-pojemnik-i3462006680.html

Dodatkowo - czy możliwe jest użycie do gotowania brzeczki zwykłego fermentatora 30l zamiast tejże beczki?

Było o tym trochę wcześniej, ale nie dokopałem się do żadnego konkretnego dowodu na użycie tego rozwiązania tj. z beczką dogotowania. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Wygląda więc na to, że w fermentatorze tzw. zwykłym tudzież najpopularniejszym możliwy jest montaż grzałek z czajników bez obawy o kondycję plastikowego fermentatora.

W takim razie nic ( chyba nic - tu prośba o ewentualne uwagi ) nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiast montowanych na stałe grzałek ( z czajników ) użyć grzałki/grzałek zanurzeniowych spuszczonych do fermentatora ( spuszczonych tak, żeby nie dotykały dna ani ścianek - umocowanych nad fermentatorem )?

Podoba mi się właśnie taki sposób gotowania brzeczki, bo nie wymaga mocowania grzałek do fermentatora. Poza tym grzałki zanurzeniowe są tańsze od czajników elektrycznych, no i oszczędzam czas na brak potrzeby ich montażu do ścianki fermentatora.

Nie napisałem tego wcześniej - generalnie szukam najtańszego sposobu, który pozwoli na warzenie piwa bez użycia gara i kuchni ( tj. płyty grzewczej elektrycznej bądź gazowej ) i pozwoli warzyć np w piwnicy, garażu bądź w ogrodzie.

 

Co myślicie o powyższych rozważaniach? Głupie to, czy nie głupie pomysły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zacierać z grzałkami to musisz mieszać. Chyba że grzałkę umieścisz w płaszczu wodnym - planuję takie coś zrobić do zacierania.

 

Ja zaczynałem od gotowania w zaizolowanym fermentatorze - w którym wcześniej zacierałem.. grzałki zanurzeniowe mi się psuły..

Bałem się reakcji brzeczki z plastykiem podczas tak długiego gotowania, kupiłem garnek i jestem z tego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się różnym czajnikom w sklepach i zastanawia mnie, czym kierować się przed wyborem, gdyż część z nich zapewne ma grzałki zespolone/nierozbieralne. Nie wiem czy tak jest :), ale jeśli jest, to jak poznać te właściwe tj. rozbieralne?

Poza tym, jak już rozbiorę, to czy ponowny montaż na fermentatorze odbywa się z wykorzystaniem tych samych śrubek, uszczelek etc.? Co jeszcze będzie potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupisz dwa czajniki, wiadro, a za niewiele więcej znajdziesz używany lidlowski kociołek. Miałbym stracha w czymś takim warzyć.

 

W ten sposób zrobiłem już 6 warek nic się nie przypala po zlaniu brzeczki grzałki są pokryte nalotem z kamienia i tyle mam zamontowane 2 grzałki po 2kv do momentu zagotowania 4kv a samo gotowanie 2kv nic nie mieszam samo kotłuje się jak trzeba. :P

 

http://imageshack.us...0526100734.jpg/

 

Konieczna wymiana kranu na metalowy !!!

Edytowane przez remos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.