Skocz do zawartości

Brak klarowności


Dak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zacząłem przygodę z piwowarstwem i natknąłem się na pewien problem. Zrobiłem 2 piwa ze słodów i oba wyszły całkowicie mętne o nieapetycznym wyglądzie.

Czy ktoś podejrzewa gdzie mogłem popełnić błąd?

Niedługo zamierzam wziąć się za kolejną warkę lecz tym razem chciałbym wyeliminować moją gafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem przy ostatniej warce na tych drożdżach, w fermentorze piwo wyglądało jak błoto nawet po tygodniu cichej. Żelatyna załatwiła problem w butelce teraz mam klarowne piwo, więc polecam klarowanie przy użyciu żelatyny spożywczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc butelki do lodowki na co najmniej tydzien na jakies 0-4C (cold crash). Powinienes zrobic tak po ok tygodniu fermentacji, czyli po burzliwej - a jeszcze przed zabutelkowaniem.

 

+1 z zelatyna. Tez pomaga, wraz z niska temp, powinienes miec klarowne.

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba wyszły całkowicie mętne o nieapetycznym wyglądzie.

Tu się kłania picie koncerniaków przez całe życie. Ktoś, kto nie miał styczności z piwem domowym uważa, że mętność jest nie apetyczna. Przyzwyczaj się, nie raz jeszcze będziesz miał pięknie mętne piwko ;)

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże wsypałem do szklanki by je uwodnić (US-05)

:)

Chodzi o osad drożdżowy który się robi w butelce - jeśli go wlejesz razem z piwem do szklanki to piwo będzie znacznie bardziej mętne.

 

O jakim poziomie mętności w ogóle mówimy? Jak w piwach pszenicznych czy totalna brązowa breja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałeś osad czy nie?

Moje ostatnie Pale Ale robiłem jak bylo ponad 20* i po zabutelkowaniu centymetr drożdży mam w butelce a piwo nadal mętne :D no ale u Ciebie temperatura wydaje się ok.

Jak wysładzałeś? Może później też powinieneś zwracać pierwsze parę litrów.

Może przed rozlewem za bardzo wzruszyłeś i się drożdże podniosły.

Dość dużo możliwości jest :) wypisujemy na chybił trafił, może coś dopasujesz do swojego procesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku piwa które od kwietnia tego roku jest w butelce i cały czas jest mętne.

W zamyśle miał to być Stout z zasypem:

4 kg Pilzneński 0,3 jęczmień palony 0,2kg czekoladowy ciemny 0,4 kg płatki jęczmienne błyskawiczne

 

zacierany metodą BIAB w 68 oC przez 90 minut. drożdże S-04.

Ni pamiętam czy był przełom w czasie chmielenia.

 

Popełniłem wcześnie 3 stouty zacierane w ten sposób, z podobnym zasypem i napój pięknie się klarował w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mój rozum podpowiada to nie uzyskasz idealnej klarowności bez specjalnie wymuszanych procedur (mech lub filtracja) a dodatkowo o ile się nie mylę to piwa górnej fermentacji mają taką cechę iż są mętne ale moim zdaniem to tylko ich plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lekka opalizacja występuje (mi to odpowiada). Przynajmniej na US-05 ale one mistrzowsko nie flokulują z tego co czytałem.

Dobrze jest kilka dni przechłodzić piwo przed rozlewem. U mnie znaczna poprawa wystąpiła jak 3 dni w 7°C potrzymałem. Teraz będę się starał zejść do 0 i zobaczymy czy będzie lepiej, ale też z ogromną precyzją piwa nie zlewam z nad osadów przed rozlewem i zawsze coś zaciągnę niepożądanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy stout chyba ma być czarny jak węgiel i nieprzejrzysty w ogóle? Chyba że masz jakieś zawiesiny na myśli?

Poprzednie Stouty po światło są klarowne. Ta akurat nie. Wygląda jak świeżo nalana do butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.