Skocz do zawartości

Kleikowanie


Singer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zabieram się za Witbiera tyle tylko, że z ekstraktów słodowych pszennych. Kupiłem płatki pszenne i owsiane do kleikowania aby dodać do brzeczki. I tu problem bo zacierając od początku jak to większość z Was robi, enzymy rozbijają skrobię na cukry proste i tak dalej - a tu zonk. Pewnie musiałbym do kleikowanych płatków dodać enzymy gorzelniane alfa amylazę i gluko amylazę - pytanie czy wato. Na moją warkę to będzie ok. 0,2kg p. owsianych i 0,2 kg p. pszennych czy może zostawić tylko do lepszego zagęszczenia i dodać po skleikowaniu ten krochmal ? i już. Czy piwo będzie za mocno mętne.?

 

Pozdrawiam

Konrad

Edytowane przez darnok267
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zabieram się za Witbiera tyle tylko, że z ekstraktów słodowych pszennych. Kupiłem płatki pszenne i owsiane do kleikowania aby dodać do brzeczki. I tu problem bo zacierając od początku jak to większość z Was robi, enzymy rozbijają skrobię na cukry proste i tak dalej - a tu zonk. Pewnie musiałbym do kleikowanych płatków dodać enzymy gorzelniane alfa amylazę i gluko amylazę - pytanie czy wato. Na moją warkę to będzie ok. 0,2kg p. owsianych i 0,2 kg p. pszennych czy może zostawić tylko do lepszego zagęszczenia i dodać po skleikowaniu ten krochmal ? i już. Czy piwo będzie za mocno mętne.?

 

Pozdrawiam

Konrad

 

kup 0,5kg jakiegoś słodu bazowego i to zatrzyj po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanie czy płatki pszenne nie błyskawiczne można zacierać bezpośrednio w zacierze bez kleikowania ?

Bo przecież pszenica ma temperaturę kleikowania 58-64°C więc jeżeli będę zacierał w 64-65°C to teoretycznie mogę kleikować w zacierze przez 60 minut.

Dodam, że dodatek płatków pszennych to tylko 35 % zasypu a reszta to pilzneński.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem dzisiaj kleikowanie płatków pszenicznych i owsianych. I masakra. Doprowadziłem do zagotowania ,30 minut pykało i odstawiłem. W sumie dodałem po godzinie do zacieru (razem z tą wodą) przed przerwą maltozową. Warzę w Cobrze i pompka stanęła. Nic nie pomogło, w ogóle nie mogłem wyfiltrować i skończyłem w kotle. Zlałem takie męty do fermentatora i zobaczymy. Może trzeba było kleikować w temperaturach odpowiednich dla danych płatków? Nie wiem. Być może za mocno też ześrutowałem pszenicę. To moja trzecie pszeniczne i po raz pierwszy taki numer. . Skład: pszeniczny 3,5kg, pilzneński 2,5, owsiane 0,25 i pszeniczne 0,5 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.