Skocz do zawartości

co to na dnie butelki


TOMASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podświetlając latarką od dołu butelkę z piwem (leżakowanie 2 miesiące) zauważyłem małe białe prószka, tak jakby cukier nie do końca się rozpuścił. Co to może być, mam nadzieję, że nie infekcja. Dodając cukier do butelki starałem się mieszać kilka razy potrząsając butelką.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączam zdjęcie tym razem wyrażnie widać co się znajduje na dnie butelki. Piwo to Dark Ale z brewkita. Tak jak pisałem wyżej 2 miesięczne leżakowanie.

Proszę o informację co to jest. Dodam, że to coś białego leży na dnie czyli po obróceniu butelki wznosi się w cieczy i ponownie opada na dno.

post-6422-0-04841600-1377764936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączam zdjęcie tym razem wyrażnie widać co się znajduje na dnie butelki. Piwo to Dark Ale z brewkita. Tak jak pisałem wyżej 2 miesięczne leżakowanie.

Proszę o informację co to jest. Dodam, że to coś białego leży na dnie czyli po obróceniu butelki wznosi się w cieczy i ponownie opada na dno.

 

robiłem Dark Ale z Coopersa - czegoś takiego nie było.... Ja tam się nie znam... Trzeba popróbować. Moje było puste w smaku, wodniste i alkoholowe. Jak poczujesz jakieś dziwne aromaty, smak itp. to może masz jakąś infekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeżeli to są drożdze. Zastanawia mnie dlaczego wszystkie butelki tego nie mają tylko 1/3 warki.

 

Jeżeli chodzi o smak to się nie wypowiadam bo to moja pierwsza warka gotowa do spożycia. Smak jest wiadomo inny niż piwa ze sklepu. Piwo w smaku jest OK. Mam nadzięję, że tak będzie również za 2 miesiące.

Edytowane przez TOMASZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeżeli to są drożdze. Zastanawia mnie dlaczego wszystkie butelki tego nie mają tylko 1/3 warki.

 

bo 1/3 warki była zlewana na koncu z nad osadu i dostał się tam. Powinieneś te z osadem najpierw wypić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.