Skocz do zawartości

Drożdże do Belgian Dubbel?


plpaw

Rekomendowane odpowiedzi

obydwa są jak najbardziej ok, THG są z Westmalle, a 1214 z Chimay więc oba będą pasować do dubbla.

Dla mnie 1214 nie są OK, robiłem na nich klona Chimaya i Saisona. Kopyr potwierdzi, że Saison wyszedł jak pszeniczniak, bardzo dobry pszeniczniak. :)

 

W teście porównalnym z oryginałem Chimaya mój wyszedł całkiem inny, było czuć posmak tych drożdży, którego w oryginale nima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1214 na Saisona to się raczej nie nadają, drożdże saisonowe są baardzo specyficzne, ale nie miałem okazji jeszcze saisona warzyć, wiem to z teorii i degustacji saisonów codera ;-)

 

co do 1214 to ja też nie robiłem na nich Dubbla (zrobiłem testowo coś a la dubbel na 3522), ale w BLAM jest przepis Tomme'a Arthura, gdzie używa on właśnie 1214.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1214 na Saisona to się raczej nie nadają, drożdże saisonowe są baardzo specyficzne, ale nie miałem okazji jeszcze saisona warzyć, wiem to z teorii i degustacji saisonów codera ;-)

Na holenderskich stronach piwowarów własnie na nich są przepisy na Saisona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1214 na Saisona to się raczej nie nadają' date=' drożdże saisonowe są baardzo specyficzne, ale nie miałem okazji jeszcze saisona warzyć, wiem to z teorii i degustacji saisonów codera ;-)[/quote']

Na holenderskich stronach piwowarów własnie na nich są przepisy na Saisona.

nie kwestionuję, że w internecie są przepisy na saisona na 1214, nie oznacza to jednak, że 1214 to drożdze do saisona ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że sa drożdże do Saisona nie oznacza, że browary robią wyłacznie na nich :)

no fakt, na pewno nie wszystkie browary robiące Saisona robią go na drożdzach 3724, ale...

3724 pochodzą z Brasserie Dupont i są to drożdże, na których jest robiony Saison Dupont, piwo wymieniane w BJCP jakie pierwszy przykład stylu Saison.

 

zainspirowany naszą dzisiejszą dyskusją wypiłem dzisiaj saisona produkcji codera (warka #65) i mojego belgian blonde na 1214 i w mojej (przyznaje bardzo nieprofesjonalnej ;-) ocenie, drożdże z jednego i drugiego piwa to naprawde niebo i ziemia...mają troszkę wspólnego, jakąś taką przyprawowość ujawniającą się przede wszystkim w zapachu, ale jest ona dużo bardziej delikatna w 1214.

 

ale nie pisze nic wiecej, bo zaraz coder sie odezwie i powie, ze jego saison jest na 1214 :-D

Edytowane przez yemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.