Skocz do zawartości

Próbki sensoryczne –gdzie kupię odczynniki chemiczne?


qni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aby zrobić próbki sensoryczne należy rozpuścić pewne związki chemiczne w wodzie lub w piwie. Wszystko pięknie ale gdzie można dostać następujące składniki:

Aldehyd octowy

Kwercytyna

Kwas kaprylowy fluka lub sigma

Dwuacetyl flukca lub aldrich

Octan izoamylu

Heksan etylu

Octan etylu

Ja nawet nie wiem czy dobrze to przepisałem, może ktoś z Was wie gdzie coś takiego zdobyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na flavoract w kosmicznych cenach. Wszystko co napisałeś dostępne na alibaba.com. Część producentów oferuje próbki za darmo (czasem nawet nie trzeba płacić za przesyłkę). Taka próbka starczy na kilkanaście - kilka tysięcy porcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na flavoract w kosmicznych cenach. Wszystko co napisałeś dostępne na alibaba.com. Część producentów oferuje próbki za darmo (czasem nawet nie trzeba płacić za przesyłkę). Taka próbka starczy na kilkanaście - kilka tysięcy porcji.

 

Rozwiń proszę swoja wypowiedź o konkretne linki i producentów gdzie było by można dostać próbki. Sam jestem zainteresowany szkoleniem swoich zmysłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na flavoract w kosmicznych cenach. Wszystko co napisałeś dostępne na alibaba.com. Część producentów oferuje próbki za darmo (czasem nawet nie trzeba płacić za przesyłkę). Taka próbka starczy na kilkanaście - kilka tysięcy porcji.

 

Rozwiń proszę swoja wypowiedź o konkretne linki i producentów gdzie było by można dostać próbki. Sam jestem zainteresowany szkoleniem swoich zmysłów :)

 

Przykład dla octanu izoamylu: http://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=Isoamyl+acetate

 

Wystarczy napisać do kilku producentów/dystrybutorów (wyglądających wiarygodnie) o możliwość dostarczenia próbek. Któryś się na pewno zgodzi.

 

Kapsułki flavoract to po prostu zwykłe żelatynowe kapsułki (do dostania na allegro) + substancja smakowa + sacharoza + błonnik rozpuszczalny. Ilość substancji smakowej jest dostępna na stronie. Koszt wykonania takiej kapsułki byłby śmieszny, jedyny problem że przy każdej substancji trzeba by było zapłacić przesyłkę koło 20 $ (bo nie ma co liczyć że przy wszystkich próbkach będzie przesyłka za free)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości, ile osób byłoby zainteresowanych trenowaniem zdolności sensorycznych przy pomocy takich kapsułek? Bo jeśli uzbierałoby się kilkanaście osób, to można by było 'wyprodukować' tego typu produkt w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koszt tego nie był by jakiś ogromny to ja z chęcią, a tak właściwie te odczynniki dają sam smak czy zapach czy jak ?

Swojego czasu zamowilismy grupa zestaw Siebel Sensory Training Kit

W cenie fiolki z 24 odczynnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak zdobędziecie odczynniki to jak zamierzacie sporządzić roztwory o stężeniu np 50 mikrogramów na litr bo taki jest mniej więcej próg wykrywalności smakowej dla dwuacetylu?

Najlepsza waga sklepowa waży z dokładnością 0.1g czyli 100000 mikrogramów.

Zdobycie samych odczynników to za mało aby wykonać test, potrzeba wagi laboratoryjnej, szkła miarowego, mikro strzykawek i rozpuszczalników ( etanol), skutecznego wyciągu.

Czyste odczynniki mają tak intensywny zapach że nie kojarzą się z tym co możemy spotkać w piwie, nie wystarczy więc otworzyć izoamyl i powąchać go bo to nic nie da a jedynie zapach rozejdzie się na długo to całym pomieszczeniu.

Gorzej z DMS-em który jest tak lotny że wymaga trzymania w osobnym pomieszczeniu a nawet lodówce gdyż jego zapach przenika nawet przez zakrętkę.

Jako ciekawostkę podam że związki siarki z tej grupy są dodawane go gazu aby w ten sposób można wyczuć jego wyciek.

 

Jeśli chcecie zrobić test w warunkach domowych to tylko fiolki ale jest to drogie i wystarczają na sporządzenie 1 litra próby.

 

Najlepiej zainwestować w kurs na sędziego PSPD, poznacie różne smaki i dostaniecie ważny certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeba wagi laboratoryjnej, szkła miarowego, mikro strzykawek i rozpuszczalników ( etanol), skutecznego wyciągu.

Nie wiem, dla czego zakładasz, że nikt nie ma do tego dostępu. Jak dla mnie, to akurat najmniejszy problem, jak ktoś będzie chciał, to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Swojego czasu zamowilismy grupa zestaw Siebel Sensory Training Kit

 

W cenie fiolki z 24 odczynnikami.

 

 

 

 

Pamiętasz może ile mniej więcej kosztowała wysyłka z US? nie było problemów w stylu mega wysokie cło, czy długie trzymanie na cle (zastanawiam się jak te fiolki przetrwają długą podróż w niewiadomych warunkach)?

 

bo cena 200 dolców za 24 fiolki na 20 osób to jest bardzo kusząca opcja jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu zamowilismy grupa zestaw Siebel Sensory Training Kit

 

W cenie fiolki z 24 odczynnikami.

 

 

 

 

Pamiętasz może ile mniej więcej kosztowała wysyłka z US? nie było problemów w stylu mega wysokie cło, czy długie trzymanie na cle (zastanawiam się jak te fiolki przetrwają długą podróż w niewiadomych warunkach)?

 

bo cena 200 dolców za 24 fiolki na 20 osób to jest bardzo kusząca opcja jak dla mnie.

Zestaw kupilismy za 150$, z wysylka do Dublina wyszlo nas 214$ (kwiecien 2012).

Calosc dotarla w okolo 2 tygodnie, z clem zero problemow. Nic nie musielismy placic.

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo cena 200 dolców za 24 fiolki na 20 osób to jest bardzo kusząca opcja jak dla mnie.

 

dolicz mnie jak będziesz zbierał te 20 osób - pytanie jak to logistycznie zrobić - bo trzeba to jakoś podzielić

 

Generalnie to działa tak, że rozpuszczasz zawartość fiolki w litrze wody/lekkiego piwa i możesz to podzielić na 20 porcji, więc nie ma za bardzo możliwości żeby się podzielić przed rozpuszczeniem - cała ekipa musi być na miejscu. Zaleta jest za to taka, że nie trzeba się bawić w jakieś odmierzanie próbek itp.

Ale z tego co rozmawiałem ze znajomymi "od piwa" to u mnie w Łodzi znalezienie 20 osób które się zrzucą po te 4-5 dyszek nie będzie problemem. 24 różne próbki to jest materiał na jakieś 4 spotkania (no bo chyba więcej niż 6 różnych aromatów na jednej sesji to już dużo), więc na prawdę nie jest to duża kasa.

 

inna sprawa że poszperałem w necie i mam już 3 opcje do wyboru:

http://www.flavoract...enthusiast-kit/

http://www.aroxa.com...t/beer-uno-kit/

http://www.siebelins...5&category_id=6

 

No i na koniec wersja niskobudżetowa :)http://www.bjcp.org/study.php#drbeer - na stronie bjcp jest tableka jak stworzyć daną próbkę za pomocą "ogólnodostępnych" substancji. No właśnie - jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy faktycznie można te substancje dostać i gdzie?

Edytowane przez spiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślałem o tym, żeby to dzielić przed rozpuszczeniem - raczej właśnie rozpuścić, podzielić i rozesłać

 

moim zdaniem nie da rady - nie sądzę żeby już po rozpuszczeniu miało to jakąś sensowną trwałość...

poszperam jeszcze po anglojęzycznych forach, może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia mogę Ci swobodnie polecić Flavor Activ. Dobry kontakt, szybka wysyłka. Nigdy nie miałem z nimi problemów. Siebiel Institute jest dobry, tyle że na wysyłkę czasem trzeba czekac 4-6 tygodni, w zależności od dostępności u nich. Tabletki są szybsze :)

 

EDIT

Jeszcze zapomniałem. Próbki z Siebel mają ważność 6 miesięcy, a przesyłka do Polski jak widzę mnie wyniosła $50. Tabsy mają ważność ponad 2 lata.

Edytowane przez MINIAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.