Skocz do zawartości

Kapslownica Grifo HD - problem


K.O.

Rekomendowane odpowiedzi

Normalne. Sporo o tym było już na forum. Z tego co pamiętam:

a) wyrobi się,

b) możesz zeszlifować środek trochę jesli jest niedokładnie wytoczony

c) posmarować jakimś spożywczym smarowidłem

d) wyciągac butelkę lekko pod kątem

Ale pisze z tego co pamiętam i wyczytałem. Może coś pokręciłem. Sam takowej nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba ją siłą wyrywać od kapslownicy?

Nie wyrywaj jej na siłę, jak butelka lekko się podniesie po zakapslowaniu, to "wyłam" ją lekko unosząc dno do góry, aby butelka prawie poziomio była ustawiona, wtedy wychodzi lekko. Reszta to tak jak koledzy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja się wczoraj przeraziłem, będę musiał chyba lekko zeszlifować tą glowicę. Druga kapslowana butelka tak się wcisnęła, że urwałem szyjkę podczas jej wyjmowania. Teraz mam problem z wyjęciem pozostałości z głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,

ja na początku też tak mialem, z czasem obejma się wyrobi, proponuję nie szlifować, tylko umiejętnie poruszając butelkę pod lekkim skosem, bez nerwacji spokojnie wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dotarło do mnie to cudo... Oczywiście przetestowałem na sucho i na szczęście nie było żadnych problemów, które mieli inni forumowicze. Spryskałem tylko tłok Wd-40 żeby bardziej gładko chodził. Dziś nastąpił rozlew kolejnej warki i powiem krótko- "bajka". Całość łącznie z przygotowaniem stanowiska pracy i sprzątaniem zajęło ok 70 min. (pierwsza warka to prawie cztery godziny). Samo zakapslowanie butelki to parę sekund w zasadzie bez użycia siły. Butelki wychodziły bez problemu, bez żadnego siłowania się- żal było jak skończyłem, bo kapslowanie było naprawdę przyjemnie, aż się boje, czy nie robiłem tego za lekko. Generalnie jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości co do zakupu, to naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakapslowalem no i faktycznie jest coraz lepiej a ostatnie butelki juz naprawde bezproblemowe czyli wychodzi ze niestety musi sie troche wyrobic. Co do postu ze bardzo latwo to przestrzegam przed polowicznym zakapslowaniem wtedy nie wchodzi do konca jest lekko i jakos sie trzyma, raczka musi byc zaciagnieta do konca inaczej kapsle sa niedokladnie zacisniete. Przepraszam za brak polskich znakow pisze z tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.