Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę zacierałem a'la grodziskie z zestawu BA. Testowałem garnek elektryczny z myślą o wątku dla piwowarów blokowych. Cały proces mimo dużej bezwładności grzałki przy początkowo małej ilości wody, przebiegł pomyślnie. Rozczarowanie przyszło przy warzeniu, garnek po osiągnięciu 98 stopni, automatycznie się wyłączał. Mimo to przełom był ładny, może dlatego, że dodałem mchu irlandzkiego. Szczerze, wolał bym zwykły garnek na kuchence gazowej. Kociołek znajdzie zastosowanie, przy grzaniu wody do wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garnek po osiągnięciu 98 stopni, automatycznie się wyłączał.
Dodaj grzałkę zanurzeniową za 30-40zł i masz problem z głowy. Dodatkowo grzałka służy do grzania wody do wysładzania w wiaderku za 7zł.

Są też opisy przeróbek garnka żeby się nie wyłączał ale IMO lepiej mieć dwie grzałki i gwarancje na garnek, nawet ten z wystawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie psiocz :/ 2,5 roku na tym robiłem i to był piękny okres. :D

Przyznaj Krzysiek, że grzanie gazem jest fajne :/

 

@yapko

Problem był w tym, że nie mam grzałki zanurzeniowej, gdybym wiedział, że będzie się wyłączał to bym kupił. Głównie warzę na taborecie, w garnku elektrycznym to była taka próba.

 

A psioczy Piotr, psioczy, bo widać zamarzyło mu się 100 stopni bez wyłączania. Ja tam nie wiem czemu się tak zestresował :/

Lubię jak brzeczka konkretnie wrze, wiadomo kiedy wrzucać chmiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był w tym, że nie mam grzałki zanurzeniowej, gdybym wiedział, że będzie się wyłączał to bym kupił. Głównie warzę na taborecie, w garnku elektrycznym to była taka próba.

Ja to chyba mam w takim razie szczęście do garnka elektrycznego, bo te +- 23 litry jest w stanie zagotować bez problemu (grzałka 1.8kW, standard w "lidlowym" garnku) - czego nie można było powiedzieć o wcześniejszym warzeniu na kuchni gazowej :D

Lubię jak brzeczka konkretnie wrze, wiadomo kiedy wrzucać chmiel.

No ba, też mi się to podoba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poniższy sklep, ceny jeszcze lepsze:

http://koliber.sklep.pl/index.php/kategoria,164,Gastronomiczne,2

Kupiłem u nich swój 40l gar - szybko i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jedzie do mnie 1 szt.

Do mnie również jedzie, bo o ile zacieranie w 30l idzie bezproblemowo to gotowanie nie jest już tak proste. Ten gar powinien mi wskoczyć na 2 palniki więc pójdzie lepiej. Ostatnio zacząłem też zwiększać wybicie i gotowanie na dwa gary to jednak lekko problematyczne jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również jedzie, bo o ile zacieranie w 30l idzie bezproblemowo to gotowanie nie jest już tak proste. Ten gar powinien mi wskoczyć na 2 palniki więc pójdzie lepiej. Ostatnio zacząłem też zwiększać wybicie i gotowanie na dwa gary to jednak lekko problematyczne jest

Na kuchence będziesz gotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie zdecydowałem się na szerszy garnek. Przy obecnym 30l na jednym palniku do zagotowania potrzeba było 60min. Wspierałem się grzałką ale bez regulatora mocy to też taka kiepska zabawa gdy już się zagotowało. Może kiedyś dorobię się taboretu ale na razie nie chce się wyprowadzać z ciepłej kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gar elektryczny

ten sprzedawca ma ich sporo

 

 

http://allegro.pl/ab...1995752982.html

 

http://allegro.pl/pr...1999519002.html

Chciałem ostrzec przed tym sprzedawcą, kupiłem ten "nowy" garnek z nierdzewki, który okazał się używany z plamami, które pokazałem w tym wątku. Jeżeli ktoś będzie kupował inne gary to polecam odbiór osobisty, ewentualnie prosić o rzeczywiste fotki.

edit: gar jest bez kranika.

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.