Jump to content

Ciekawe aukcje na allegro.

Recommended Posts

Mały śrutownik

może ktoś będzie chętny

http://allegro.pl/stara-nietypowa-maszynka-i1733134856.html

Przyznać się kto kupił :beer:

No jak to kto ? - przecież napisane jak byk: e...g (22) :)

A tak w temacie - Reduktor CO2 z trzema zegarami dwuciśnieniowy, czyli do niezależnej obsługi 2 kegów jednocześnie:

http://allegro.pl/reduktor-co2-z-trzema-zegarami-dwucisnieniowy-i1732662131.html

Dobra cena i sprzedający też ok - kupiłem od niego reduktor na 1 beczkę i działa bez zarzutu... na dniach będę go sprzedawał, więc jak ktoś chętny to pisać :smilies:

pzdr

• Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Garnek 100 l

Lidlowska lodówka turystyczna

Temat wyczyszczony z aukcji i dyskusji nie na temat,

Posted Images

A na co przechodzisz, że sprzęt sprzedajesz jeśli można wiedzieć? :)

Na pewno na na mniejszą ilość, bo okazało się, ze 40l warki to dla mnie za dużo. Technicznie mam zamiar zrobić kopię Braumaistera.

A na co przechodzisz' date=' że sprzęt sprzedajesz jeśli można wiedzieć? :)[/quote']

Na pewno na na mniejszą ilość, bo okazało się, ze 40l warki to dla mnie za dużo. Technicznie mam zamiar zrobić kopię Braumaistera.

40 litrów to dużo?? To ja alkoholik chyba jestem, bo piwo mi znika w zastraszającej ilości :) A na bazie kega nie mogłeś zrobić? Gdzieś taki widziałem chyba.

40 litrów to dużo?? To ja alkoholik chyba jestem, bo piwo mi znika w zastraszającej ilości :) A na bazie kega nie mogłeś zrobić? Gdzieś taki widziałem chyba.

Można i by walczyć z kegiem, ale wydaje mi się, że sprawniej pójdzie praca zaczynając od zera.

Dlaczego decydujesz się na kopię Braumaistera skoro masz beczki to może by tak HERMS ?.

Nie widzę (przy moich potrzebach i częstotliwości warzenia) potrzeby budowania tak rozbudowanego systemu.

Czy to aby jedyny powód. Gdzieś już toczyła się dyskusja na temat sprawności poszczególnych systemów. Sądzisz, że kopia Breumaistera będzie lepsza niż zestaw na trzech kegach? Osobiście nie znam możliwości ani jednego ani drugiego ale wzorem innych, mam w planach zestaw taki jak masz (miałeś). Nie sprawdza się?

Dlaczego decydujesz się na kopię Braumaistera skoro masz beczki to może by tak HERMS ?.

Nie widzę (przy moich potrzebach i częstotliwości warzenia) potrzeby budowania tak rozbudowanego systemu.

Jednak wiele systemów opartych na kegacg jest budowanych pod 40 litrów. Ja osobiście mam problemy z wypiciem nawet 20 litrów. Jeśli sprzęt by mi umożliwił bym warzył częściej ale po 10 litrów. Ale na przykład kadź najlepiej daje radę filtrować przy 4kg słodu.

Ja osobiście mam problemy z wypiciem nawet 20 litrów. Jeśli sprzęt by mi umożliwił bym warzył częściej ale po 10 litrów. Ale na przykład kadź najlepiej daje radę filtrować przy 4kg słodu.

Kurcze... też bym chciał mieć taki problem, że piwa mam za dużo :)

Ulubione receptury robię na raz ponad 40L i nadal mi mało na bieżące 'zużycie'... powoli zastanawiam się nad zakupem garnka 100L - tak żeby warzyć raz na jakiś czas, ale z grubej rury :P

Ja osobiście mam problemy z wypiciem nawet 20 litrów. Jeśli sprzęt by mi umożliwił bym warzył częściej ale po 10 litrów. Ale na przykład kadź najlepiej daje radę filtrować przy 4kg słodu.

Kurcze... też bym chciał mieć taki problem' date=' że piwa mam za dużo :)

Ulubione receptury robię na raz ponad 40L i nadal mi mało na bieżące 'zużycie'... powoli zastanawiam się nad zakupem garnka 100L - tak żeby warzyć raz na jakiś czas, ale z grubej rury :P[/quote']

Na początku też tak miałem - spróbuj warzyć częściej a podczas 2-3 miesięcznego leżakowania pij sklepowe (niektóre są niezłe- na bezrybiu i rak ryba), po tych 2-3 miesiącach masz kilkadziesiąt litrów swojego piwa i zapas pustych butelek na kolejny rozlew-możesz warzyć jeszcze częściej;). Po kilku miesiącach takiego działania nie miałem problemu z brakiem własnego piwa do spożycia.

Gar 100l w mojej opinii jest:

a) duży i niewygodny w obsłudze

b) zacieram >50l tego samego piwa w jednym dniu, co może ale nie musi być wadą

osobiście wolałbym zrobić podwójną (równoległą) linię zacierania ze wspólnym garem do chmielenia na warki 25-30l - czas uwarzenia 2 różnych piw, w stosunku do jednego, wydłuża się o czas chmielenia, tj. o ok. 1,5...2h

- koszt kociołka z lidla ok. 120pln/szt.

- koszt sterownika z mieszadłem itd. ok. 450-500 pln/szt.

powyższe należy pomnożyć x2 (mniej jeżeli procesor sterownika będzie obsługiwał 2 kociołki)

Hm... post niezupełnie (wcale) pokrywa się z tematem wątku.

Edited by wbl
http://allegro.pl/slod-pilznenski-jasny-30-kg-na-piwo-polecamy-i1748892022.html

Jakoś dziwnie tanio, czy aby na pewno wszystko z nim jest ok?

Tak pytam z ciekawości :lol:

Ja kupiłem kiedyś worek w tej właśnie cenie, słód był OK. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Na jesienie też zamierzam kupić woreczek.

Czemu tanio ? w jego sklepie internetowym był po 62 albo 64zł , ja używam słodu z Bogutyn Młyn i nie widzę różnicy w jakości, po za tym że ma trochę więcej kurzu w sobie.

Czemu tanio ? w jego sklepie internetowym był po 62 albo 64zł , ja używam słodu z Bogutyn Młyn i nie widzę różnicy w jakości, po za tym że ma trochę więcej kurzu w sobie.

Na stronie BM już go nie ma, na allegro jeszcze 2 ostatnie worki. Następna partia, o ile będą jeszcze sprzedawać słód, będzie droższa. Ten który teraz sprzedają jest jeszcze z 2009 roku.

Kosztuje tyle bo tyle jest wart, nie mniej i nie więcej :lol: szczegóły znajdziesz na wątku o zakupie słodów w Bogutyn Młynie