Jump to content
Pieron

Ciekawe aukcje na allegro.

Recommended Posts

CZy ktoś na forum  stosował może taki fermentator ?

https://allegro.pl/oferta/pojemnik-fermentator-stozkowy-80-l-ze-stelazem-7461847044

Jestem ciekaw jak się sprawuje:

-czy szczelny, czy łatwy w myciu, czy uszczelka dobra (bez wpływu na jakość piwa), czy zawory są ok , czy nakrętki nie maja kontaktu z fermentującym piwem (nie rdzewieją) itp?

Będę wdzięczny za odpowiedź jakiegoś użytkownika tego sprzętu bo przymierzam się do takiego a na fermentor z nierdzewki póki co mnie nie stać.

Pozdrawiam

Nie mam tego fermentora ale trochę przeraża mnie fakt że zastosowali zawory ze stali ocynkowanej. Ponadto kupując fermentor nie dostajesz w zestawie stelaża. Plastik z czasem się rysuje i to jest jego największą wada, moze posłużyć Ci rok albo miesiąc... Moim zdaniem szkoda pieniędzy na taką oszczędność. Ja odkladalbym na fermentor z nierdzewki:)

Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka

Ja, prawdopodobnie jutro, będę odbieral, wiec dam znać jak wygląda sprawa ☺

Edited by markus383

Jeśli ktoś by chciał  to mam do oddania przystawka młynek żarnowy do maszynek elektrycznych Zelmer. Odbiór najchętniej w Warszawie.

Już oddany. Używałem do słodu - dość wolny. Słód trzeba moczyć żeby łuskę ocalić bo dużo mąki powstaje.

W dniu 27.12.2018 o 22:42, fort29 napisał:

Witam. Szukam garnka 50l na kocioł warzelny i trafiłem na https://allegro.pl/garnek-pojemnik-kontener-50l-40x40cmn-bimber-dno-i7669635080.html za 199zł.

Ma ktoś jakiś doświadczenia z owym wynalazkiem? Ewentualnie jakieś inne tanie a sprawdzone.

Hej,
Podłącze się pod pytanie o ten garnek.
Cena jeszcze fajniejsza. Rączki to temat do ogarnięcia.
Konkurencją może być keg. Ale trzeba przeróbek żeby chodził na kuchence gazowej.
Zaleta to grubość ścianek.
Czy 0.7mm z tym garze to nie za mało ?

Miałem podobne przemyślenia. Ta grubość ścianki wydaje się śmieszna. Przeglądałem oferty profesjonalnych marek. Przykładowo grubość ścianki  w Stalgast to 1,2mm. Tutaj wygląda, jakby dno miało całość trzymać przed zapadnięciem się. 

Osobiście stwierdziłem, że kupuję zwykłą, sprawdzoną emalię w podobnej cenie. Gar zapełniony ~40l wrzącego płynu jest zbyt niebezpieczny sam w sobie, żeby dodatkowo ryzykować

Edited by Grzegorz Żukowski