Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Nada, choć taki byłby znacznie skuteczniejszy, ale wszystko zależy od temp. wody w kranie. ;)

 

teraz temp. latem wody około 16 - 18 , czy w 15 - 20 minut da radę wychłodzić 25l?

chciałem sam skręcać chłodnicę z rurki miedzianej 10mm 18m, ale koszt rurki to 14zł/m , to 300zł a tu mam za połowę w promocji

 

Zrób z fi8, koszt poniżej 10zł. Lub z nierdzewki/kwasówki - ostatnio kupiłem po 9zł/mb.

 

to rozumiem, że lepiej mieć wężownicę niż wymiennik?

opinie na forum są różne

Na pewno taniej zrobić chłodnicę - wężownice, a czy lepiej hmm nie ten wątek żeby dywagować.

Działam na wymienniku.

I to rozumiem, konkretna odpowiedź Gold Experta: "działam na wymienniku" i właśnie o to chodzi w poradach, odpowiedź konkretna i bez dewagacji,

Zamawiam wymiennik i od razu ten 30kW, bo wiecie jak to jest potem , pożałowałem 50zł i muszę się bujać godzinę z chłodzeniem.

Jak nasze hobby jest z pasją, to róbmy fachowo.

Ale się rozgadałem ;)

ja kupilem 30kw i jest rewelacyjny. Odkręcam kranik na maksa i leci chłode (ok 27 st.C.) piwko. Trzeba tylko uważać aby powietrza w środku nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wbudowany termometr

Używam zwykły kociołek i jakoś nie wiem jak ten, w tej postaci ma wbudowany poprawnie wskazujący temperaturę termometr,

ale jeśli faktycznie ją dokładnie wskazuje to cena w normie (bez rewelacji) na plus jest też dziura na kranik 1/2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź ten model nowy, niepowystawowy teraz na allegro, za taką kasę. Zresztą ja Ciebie ani nikogo innego wcale nie namawiam. Jak ktoś będzie zainteresowany to kupi, jak nie to nie. Podałem do wiadomości i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby sie wstrzymać z zakupem - poprzednia dostawa do lidla (z tego co pamietam) była w podobnej cenie ale po jakimś czasie można było kupić już przecenione nawet o 50%...

 

Może i racja, jak się nie uda w lidlu to może na allegro.

Poprawiłem post.

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ja Ciebie ani nikogo innego wcale nie namawiam

Nie rzecz w tym, a w tym, że ludzie czytają ten wątek również ze względu na możliwość atrakcyjnego zakupu nie zawsze znając rzeczywistość.

IMHO warto też wskazać co i jak z tą atrakcyjnością, stąd moje wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego kociołka lidl w wersji z elektroniką to jak dla mnie gitara ale na allegro kupiłem za 199zł a trafiają się i za 160zł ! jeżeli chodzi o wskaźnik temperatury to jak najbardziej poprawnie wskazuje - sprawdzone z moim starym skalibrowanym termometrem, przy czym jedno ale: podaje temperaturę przy dnie, czyli w miejscu, z którego grzeje! żeby korzystać z tego wbudowanego termometru trzeba ciągle bardzo dobrze mieszać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym bardziej się opłaca w Lidlu bez kosztu przesyłki nawet za 249zł, ale z gwarancją i pewny, bez obić w środku, w razie problemu zwrot kasy lub wymiana na inny. Lidl pod tym względem jest bardzo w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.