Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Wysłać swojego

 

często korzystam z usług Eurokuriera jest wiele tańszy a i tak przesyłkę przewozi np DHL - firma ma podpisane umowy i dużo niższe stawki dla klientów indywidualnych i wszyscy są zadowolenia (apropos namiary dostałem od znajomego kuriera właśnie z DHL'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczki po czosnku śmierdzą okrutnie, ale zapach nie przechodzi do cieczy- wina w takich robiłem i było ok. Zapach utrzymuje się kilka miesięcy.

Stosowałem wiele metod na usunięcie zapachu czosnku z beczki, opisywałem je na tym forum. Niestety nie pomogły. Skuteczne okazało się... przefermentowanie warki. Nic nic do niej nie przeszło a zapach zniknął. :D:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są fajne beczki 250-260l po 50 zł z przesyłką. Kupiłem dwie na próbę i okazało się że są świetne. W środku teflonowane, faktycznie przeznaczone do spożywki. Mają uszczelki pod pokrywami - ku mojemu zdziwieniu są szczelne. Trochę jechało z nich solanką po zasalaniu indyjskich jelit czy coś w tym rodzaju - bo raczej nie opłaca się przywozić z Indii warzyw (chyba że się mylę). Potraktowałem je wysokim stężeniem sody kaustyczne przez dwa dni i zapach oraz wszelaki syf ustąpił. Zapach potem wrócił ale nie tak intensywny - ledwo wyczuwalny - mam nadzieję że po fermentacji ustąpi, a na jego miejsce pojawi się zapach drożdżowy.

Jak ktoś chce sobie przefermentować w jednym naczyniu dwie warki po około 96l to polecam.

U mnie właśnie fermentuje w niej 190l pilsa. Zobaczymy efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena całkiem ok, ciekawe po czym są te beczki...

pisze że po czosnku i cebuli , kiedyś brałem wiadra do słodu z kebabowni , trochę trwało wywabianie ,,aromatu '' cebulki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena całkiem ok, ciekawe po czym są te beczki...

Jak byk napisane, że po cebulce i czosnku. Raz używane

Edit. Coś mi telefon nie odswiezył wątku...

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.