Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

czy te wiadra są takie same jak BA sprzedawało kilka lat temu? czyli 33l, gość pisze że ok 32l

te stare wiadra były sztywniejsze i takie wolę niż te nowe półprzeźroczyste 30l co mi przy przenoszeniu woda w rurce gra

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te wiadra są takie same jak BA sprzedawało kilka lat temu? czyli 33l, gość pisze że ok 32l

te stare wiadra były sztywniejsze i takie wolę niż te nowe półprzeźroczyste 30l co mi przy przenoszeniu woda w rurce gra

Wymiarowo te wiadra są takie same jak te które można kupić w HB czy BA (używam pokryw z tych wiader losowo i pasują). Co do tworzywa to jest ono białe jak w tych z HB (tych z przed lat z BA nie znam, za młody jestem :beer: ), wiadro jest sztywniejsze niż te obecnie sprzedawane w BA ale i mniej przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość tago młynka to 20 cm, więc tak na szybko licząc, średnica wałków to ok 2-3 cm. Myślę, że to troche za mało więc sam nie zaryzykuję, ale może ktoś jest bardziej odważny. Po podłączeniu do wiertarki może będzie w miarę nieźle śmigać ;)

Edytowane przez chełek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie Panowie kupować poniżej informacja od sprzedającego

 

"Oto chyba ostatnia partia. http://allegro.pl/okazja-duze-biale-wiadra-ok-32l-polecam-i1445176168.html

 

Polecam"

heh.... też z nim mejlowałem, ostatnio sie nie załapałem na zakup

a fermentatorów brak :/

zakupione 4 sztuki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kadź już wcześniej była jako licytacja - i nie osiągnęła ceny minimalnej. Teraz przynajmniej wiadomo ile sprzedający za nią chce. :/

została zakończona :/http://allegro.pl/kadz-zacierna-warzelna-keg-50l-piwo-domowe-browar-i1423305103.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też to sobie tłumaczyłem klikając 'Kup teraz' :(

Sądząc jednak po opisie i zdjęciach, wychodzi na to, że zawór i nypel są mosiężne, a gdzieś wcześniej wyczytałem, że mosiądz + zacier = problem :)

 

btw - zastanawiam się teraz ile czasu mi zejdzie, żeby to zagrzać małym palnikiem turystycznym 1,4 kW :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piknie - całą dobę musiałbym pewnie siedzieć :(

Wychodzi na to, że bez taboretu się nie obejdzie... kolejny wydatek, a żonie powiedziałem, że to tani zestaw będzie :(

 

Te 40-60 min to przy pełnym baniaku 50l ? Na początek chcę spróbować z 'normalną' ilością czyli jakieś 20l piwka w butelkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.