Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, JsKefir napisał:

Im tańszy tym lepszy....

nawet wgiecia małe na bokakach nie maja znaczenia

uszczelki i tak z czasem trzeba zmienic

w tych tanszych chyba zdarzaja sie urwania na raczkach itd, dla mnie doplacic 50 zl do kega to nie problem bo i tak zostana ze mna dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Muchor napisał:

A czy te śrutowniki dobrze aby śrutują?

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak myślałem  o zakupie śrutownika to nawet tego nie brałem pod uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, witur napisał:

 

Jak myślałem  o zakupie śrutownika to nawet tego nie brałem pod uwagę .

Ja go właśnie biorę pod uwagę. Chodzi o to aby się nie rozpadł na początku zabawy. Np. po 25kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Konstoi napisał:

Mam najzwyklejszy śrutownik na promo kupiony za 65zł nówka. Jak do tej pory przerobił ponad 150kg słodu i działa dalej.

W takim razie bedę celował w ten z olx. Ale jeszcze jedną warkę, na śrutowanym ze sklepu przed sobą mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PiwoLab napisał:

To może gniotownik 3-walcowy w niezłej cenie. Szybka wysyłka z Czech.

Wychodzi na to, że chiński śrutownik z Czech, jest tańszy od polskiego śrutownika z Grudziądza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jarzyn_waleczny napisał:

Wychodzi na to, że chiński śrutownik z Czech, jest tańszy od polskiego śrutownika z Grudziądza. 

Gdybym był na kolejnym stopniu wtajemniczenia piwowarskiego. Zainwestowabym w taki gniotownik. Ale skoro wyrabiam tylko 1-2 warki na miesiac. To  wybor pada na taniochę.

 

Ale napewno nasz gniotownik z polski jest lepszej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego nadałoby się na kadź zacierno-warzelną?

W sumie gar 50 litrów z nierdzewki  za 150 zeta.

https://allegro.pl/oferta/garnek-pojemnik-kontener-50l-40x40cmn-bimber-dno-9025127355

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na olx, sam też tam nabyłem i to w atrakcyjnej cenie

np: https://www.olx.pl/oferta/reduktor-co2-do-piwa-rollbar-nalewak-do-piwa-CID619-IDzFPmE.html#65b8476d53

czy też https://www.olx.pl/oferta/reduktor-gazu-co2-pojedynczy-nowy-CID619-IDAnA8V.html#98a91503f8

mam taki i sobie chwalę choć regulacja ciśnienia tą śrubką bywa upierdliwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszą, że nigdy nie używany. Cena wydaje się atrakcyjna szczególnie jeżeli chcesz podłączyć więcej niż jedną beczkę.

Ja dałem 80zł za pojedynczy, ma dodatkowo zaworek odcinający i był wąż do butli w komplecie z którego i tak nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze to jedna sztuka, cena jakas tania, jak sie okaze ze nie dziala to pewnie problemu ze zwrotem itd, juz wole dolozyc pare dyszek i miec od handlarza, zwlaszcza ze nie bede mogl sprawdzic dokladnie czy wszystko z regulatorem oki bo dopiero kompletuje sprzet, ale dzieki juz skontaktowalem sie z gosciem od tych ODLi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam, że ten kociołek 29l to wersja bez dziurki na kranik. Nie jest to wielki problem, i tak zacier trzeba przelewać do fermentora z filtratorem (np. ze sraczrurką) przechylając krawędź kociołka lub przenosząc zacier garnkiem. A potem, po zagotowaniu i nachmieleniu trzeba jakoś zatrzymać chmieliny. Zatem brak dziurki nie jest wadą. Natomiast trzeba wywalić zabezpieczenie przed przegrzaniem (bimetalowy krążek).

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Muchor napisał:

Dodam, że ten kociołek 29l to wersja bez dziurki na kranik. Nie jest to wielki problem, i tak zacier trzeba przelewać do fermentora z filtratorem (np. ze sraczrurką) przechylając krawędź kociołka lub przenosząc zacier garnkiem. A potem, po zagotowaniu i nachmieleniu trzeba jakoś zatrzymać chmieliny. Zatem brak dziurki nie jest wadą. Natomiast trzeba wywalić zabezpieczenie przed przegrzaniem (bimetalowy krążek).

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
 

A jak jest z dziurka to montujesz w nim filtrator i nic nie musisz przelewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.