Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.01.2019 o 17:59, viko napisał:

Bardzo dobre, mi ona 20L w 15 minut potrafi do 24C schłodzić, fakt mam zimną wodę ale daje rade za 50 zł! nic tylko brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawa oferta na olx jakby ktoś szukał sprzętu na start - cały browar na sprzedaż. Cena wydaje się adekwatna biorąc pod uwagę ilość gratów.

Kompletny browar domowy
https://www.olx.pl/oferta/kompletny-browar-domowy-CID767-IDD7YoN.html



Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj znalazłem coś takiego: 

https://allegro.pl/oferta/kociol-warzelny-zacierny-do-warzenia-piwa-50l-8899596562?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_img

 

Tym razem nie kupię, ale zastanawiam się nad czymś takim tzn. w okazyjnej cenie Jak myślicie czy warto dla kogoś kto warzy teraz z ekstraktów bo nie ma warunków w kuchni? Czy będę mógł w miarę sprawnie i względnie czysto (dla domowników) warzyć ze słodów na czymś takim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sprawniej niż "tradycyjnie". Przy prostym piwie można uwinąć się w 4-5 godzin ze wszystkim. Myślę, że warto próbować, choć ostateczna cena będzie raczej wyższa niż 2 stówy. Zwracaj uwagę na realny stan sprzętu, czy będziesz w stanie to naprawić lub użytkować tak jak jest, bo uszkodzenia są różne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze proces tradycyjny nie jest tak czysty jak robienie piwa z ekstraktów. Teraz, gdy kilka tych warek zrobiłem, po kilku zalań pralni, itd, itd. Proponuje postarac sie uwarzyc piwo ze słodu w garnku, zobaczyc jak pójdzie, ile trzeba czasu zachodu itd i dopiero się zastanowić czy w kuchni ma to sens.

Posiadając najlepszy garnek i tak wiekszośc procesów robimy tak samo tylko trochę więcej czasu dla siebie mamy.

Kupowanie na zapas nie ma większego sensu.

Edytowane przez JsKefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jabol_01 napisał:

To są chmiele z polskich upraw i z 2018 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Izopropanol nie jest szkodliwy dla zdrowia? W sensie jego pozostałości default_wink.png

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka


Pewnie że jest... Jeśli go nie wdychasz namiętnie ani nie pijesz to nic ci nie grozi. Mieszasz izopropanol z wodą destylowaną w stosunku 7:3 i masz super dezynfekant.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chemii w podstawówce uczono, że alkohole pierwszorzędowe są tym mniej toksyczne, im wiecej mają w czasteczce atomów węgla. W myśl tej zasady izopropanol powinien być mniej toksyczny od etanolu. Chociaż w smaku jest dużo podlejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.