Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam garnka 50l na kocioł warzelny i trafiłem na https://allegro.pl/garnek-pojemnik-kontener-50l-40x40cmn-bimber-dno-i7669635080.html za 199zł.

Ma ktoś jakiś doświadczenia z owym wynalazkiem? Ewentualnie jakieś inne tanie a sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ktoś na forum  stosował może taki fermentator ?

https://allegro.pl/oferta/pojemnik-fermentator-stozkowy-80-l-ze-stelazem-7461847044

 

Jestem ciekaw jak się sprawuje:

-czy szczelny, czy łatwy w myciu, czy uszczelka dobra (bez wpływu na jakość piwa), czy zawory są ok , czy nakrętki nie maja kontaktu z fermentującym piwem (nie rdzewieją) itp?

Będę wdzięczny za odpowiedź jakiegoś użytkownika tego sprzętu bo przymierzam się do takiego a na fermentor z nierdzewki póki co mnie nie stać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego fermentora ale trochę przeraża mnie fakt że zastosowali zawory ze stali ocynkowanej. Ponadto kupując fermentor nie dostajesz w zestawie stelaża. Plastik z czasem się rysuje i to jest jego największą wada, moze posłużyć Ci rok albo miesiąc... Moim zdaniem szkoda pieniędzy na taką oszczędność. Ja odkladalbym na fermentor z nierdzewki:)

Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.12.2018 o 22:42, fort29 napisał:

Witam. Szukam garnka 50l na kocioł warzelny i trafiłem na https://allegro.pl/garnek-pojemnik-kontener-50l-40x40cmn-bimber-dno-i7669635080.html za 199zł.

Ma ktoś jakiś doświadczenia z owym wynalazkiem? Ewentualnie jakieś inne tanie a sprawdzone.


Hej,
Podłącze się pod pytanie o ten garnek.
Cena jeszcze fajniejsza. Rączki to temat do ogarnięcia.
Konkurencją może być keg. Ale trzeba przeróbek żeby chodził na kuchence gazowej.
Zaleta to grubość ścianek.
Czy 0.7mm z tym garze to nie za mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne przemyślenia. Ta grubość ścianki wydaje się śmieszna. Przeglądałem oferty profesjonalnych marek. Przykładowo grubość ścianki  w Stalgast to 1,2mm. Tutaj wygląda, jakby dno miało całość trzymać przed zapadnięciem się. 

Osobiście stwierdziłem, że kupuję zwykłą, sprawdzoną emalię w podobnej cenie. Gar zapełniony ~40l wrzącego płynu jest zbyt niebezpieczny sam w sobie, żeby dodatkowo ryzykować

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.