Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.01.2018 o 11:55, Szwed napisał:

http://allegro.pl/show_item.php?item=7071301614

Czy nadało by się to na fermentator? 50L wykonane z hdpe pytałem sprzedawcę czy posiada atest (widelec i kieliszek) odpisał że niestety nie

W internecie szukałem o tym hdpe i piszą że stosowane jest do kontaktu z wodą pitną

Cytuję Zastosowanie

Polietylen o dużej gęstości (HDPE) stosowany jest m.in. do produkcji pojemników na olej opałowy, kanistrów do paliw oraz zbiorników paliwa do samochodów, zbiorników na śmieci, rur ciśnieniowych, złączek, armatury do wody pitnej i ścieków, płyt, aparatury dla przemysłu chemicznego i samochodowego, skrzynek na butelki, beczek. 

Podłączę się pod pytanie. Kupił może ktoś te wiadra? Nie zalatują czymś co było w nich wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprzedawca odpisał, że nie ma atestu na żywność oraz nie wiadomo co było przechowywane w wiadrach to po co narażać siebie i znajomych degustatorów?

Lepiej poszukać nowych z pewnego źródła.

HDPE może posiadać różne domieszki - barwiące, wzmacniające albo wypełniacze z surowców wtórnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu interesowałem się zakupami tych wiader u tego sprzedawcy więc na kilka z zadanych pytań mogę odpowiedzieć ;) .

Wiadra są po chlorze aktywnym do basenów więc po długim myciu w gumowych rękawiczkach i  z płynem do mycia naczyń i będą ok pod warunkiem że nie zamierzasz używać ich do gorącej brzeczki lub gotującej się wody, co do domieszek to producenci wiader użytkowych stosują czyste formy plastiku żeby nie zwiększać kosztów wytwarzania. Dodatkowo z tego co się orientuje to rury z HDPE używane są do instalacji zimnej wody w budownictwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2018 o 11:55, Szwed napisał:

http://allegro.pl/show_item.php?item=7071301614

Czy nadało by się to na fermentator?

Ja używam tych pojemników. Warzyłem w nich piwo oraz robiłem wino. To i to mi wyszło beż żadnych problemów. Są po jednorazowym użytku a dokładnie po spirytusie 70% przeznaczonego i używanego do dezynfekcji przy produkcji pożywienia. Sam go używam zamiast piro. Pytałem tu na forum i każdy potwierdzał, że się nadaję. Oksi w sprayu działa również na bazie alkoholu o stężeniu 70%. W razie co mogę podać dokładniejsze informacje

 

https://www.olx.pl/oferta/plastikowy-kanister-banka-beczka-pojemnik-20l-z-bezpiecznego-tworzywa-CID628-IDmifVA.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Switala18 napisał:

dobra cena

Jakby było co najmniej 10 kegów, warto by było po nie pojechać. Jednak paliwo wyniesie więcej, niż opłacalność odebrania 2 kegów z Rzeszowszczyzny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak te sa dziadkowe jak nie szczescie, jedyne ktore daja rade to te od 4.5 do 9 za jakies 2 dolary, ale maja podzial co 0.5 tylko ale bardziej wiarygodny jest odczyt, maja dwa pola zabarwiajace sie. Przeszukalem spora czesc ali za jakimis 5-6 ale ni ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takie coś kupiłem. Kolor zmienia się właściwie cały czas aż do wyschnięcia.

Jeśli ktoś potrzebuje się dowiedzieć czy PH jest bliżej 5 czy bliżej 7 to może nawet przy odrobinie doświadczenia i porównaniu z jakimiś normalnymi żeby wiedzieć po jakim czasie je odczytać mogą się przydać. Ale do piwowarstwa to zastosowania nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michal_87 napisał:

http://allegro.pl/keg-coca-cola-i7170192274.html#thumb/3 

 

Widzę, że coraz tańsze te kegi...

Tylko to Koka kola, one mają inne złączki ;) Ale wymiana teraz to sprawy zamykające się w 50 zł czyli koszt jak za pepsi kega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.