Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Słód pilzneński jasny: http://www.allegro.pl/item961536958_slod_pilznenski_jasny_30_kg_na_piwo_polecamy.html

Miał ktoś z Was ten słód? Jaka jest jego jakość?

Miał. :smilies:

Chodziły słuchy że jest zanieczyszczony, ale ta partia wydaje się być ok. Na sąsiednim forum wrzuciłem kilka zdjeć.

Nastawiłem na nim już na szybko dwie warki: pils i IRA, ale na wyniki trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Miałem wrażenie, że wydajność jakby trochę lepsza niż dotychczas dostawałem, ale tu mogły też być inne czynniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to ja kupiłem ten jedyny woreczek na tej aukcji :D , cena jest tak zachęcająca że nawet jak mam dać kilogram więcej do zasypu to i tak się opłaca .

Bezpośrednio ze sklepu jest o 3 zł taniej. Też kupiłem woreczek :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód pilzneński jasny: http://www.allegro.pl/item961536958_slod_pilznenski_jasny_30_kg_na_piwo_polecamy.html

Miał ktoś z Was ten słód? Jaka jest jego jakość?

Ja z Ignacem99 pilzeński kupujemy u sąsiadów za granicy za 25kg płaci sie 400 kc. Maku z katowic nie jest tak daleko do Havizowa http://domacimikropivovary.cz/ Warto sie zebrać większą grupa i wspólnie zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie drogo w tym sklepie. Opłaca się kupić jasny słód. Monachijski u nas tańszy. Drożdże porównywalnie, sprzęt droższy. Żadna rewelacja ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wspieram rodzime sklepy :smilies:

Anteks! Znaczy się kupujesz w sklepie o świetnej nazwie Cho no tu?

nie koniecznie bo to sklep GS i to na peryferiach :D ale jak wprowadza akcesoria piwowarski to tak ( tylko jak okiem sięgnąć to jestem jedynym piwowarem )

Kiedys sklep o tej nazwie wybudowali obok domu burmistrza , ale sie nie uchował i zlikwidowali

Kiedy wyremontowali sklep na peryferiach przenieśli tylko napis:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie drogo w tym sklepie. Opłaca się kupić jasny słód. Monachijski u nas tańszy. Drożdże porównywalnie, sprzęt droższy. Żadna rewelacja ten sklep.

Ja tam kupiłem słód pilzenski jasny i chmiele żateckie

a jak jest w tym Litovelu u żródła PIERON wie napisz proszę jakie maja ceny , ile tam jest km drogi no i czy sprzedają w małych porcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy Wy macie jakąś korbę? Ile zaoszczędzicie na worku słodu 10zł, 15zł? Liczycie paliwo do samochodu*, bo że własnego czasu nie liczycie to jestem pewien. Pomyślcie logicznie, że lepiej dać za ten słód 10zł więcej za worek i niech sklep dla piwowarów domowych w Polsce zarobi, niż jeździć zagranicę i wywozić dewizy z kraju :/. Przecież jak sklepy będą sprzedawały dużo słodu, to będą więcej kupowały. Jak będą więcej kupowały, to będą taniej kupowały. Jak będą taniej kupowały, to albo będą więcej zarabiały, albo będą chciały zrobić promocję i zdobyć trochę nowych klientów i ceny spadną.

 

Jeżdżenie po słód do słodowni w Czechach jest podcinaniem gałęzi na której my wszyscy, wspólnie siedzimy. ;)

 

 

*15zł, daje trochę ponad 3L. Ile km na tym zrobicie? Jestem przekonany, że cena wyjdzie zbliżona do tej gdy przywiozą wam ten słód pod drzwi.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr, osobiście niby się z tobą zgadzam, ale mam mniej niż 30 km w obie strony do Strzegomia, gdzie za worek 50 kg pałcę ok. 150 zł (choć dokładnie nie wiem, ostatanio nie kupowałem, a cena miała spaść podobno). To jest dobra cena, a w Strzegomiu i tak jestem dość często, także chyba nie odpuszcze.

Choć fakt, słód to baza i główny składnik, niemniej jednak sklepy i tak zarabiają na innych rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Litovelu jest wiele taniej, więc jak już to do źródła. Tylko to już wyprawa :/

Firma Litovel kojarzy mi się z makaronami z biedronki. Za taką dużą paczkę troszkę ponad 1 zł, ciekawe z jakiej mąki je robią. Trzeba by się przyjrzeć jakości bo mogą to być najtańsze słabej jakości produkty. A makaron z ciekawości spróbowałem i taki smętny jak to z biedronki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspieram sklepy, bo w nich kupuję parę worków. A po słód się wybieram raz w roku po większą ilość podstawowego zahaczając przy okazji o małe czeskie browary i przywożąc birofilia i piwa. I z tej całej wycieczki jestem zadowolony.

Jeśli ktoś zużywa worek na sezon to się nie opłaci ale przy większych ilościach to już tak.

Jeszcze nie słyszałem by ktoś był niezadowolony z używania słodu z Litovela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspieram sklepy, bo w nich kupuję parę worków. A po słód się wybieram raz w roku po większą ilość podstawowego zahaczając przy okazji o małe czeskie browary i przywożąc birofilia i piwa. I z tej całej wycieczki jestem zadowolony.

Jeśli ktoś zużywa worek na sezon to się nie opłaci ale przy większych ilościach to już tak.

Jeszcze nie słyszałem by ktoś był niezadowolony z używania słodu z Litovela.

Ja robię tak samo do havizowa mam 35 km a 50 kg pilzenskiego kosztowalo mnie 800kc ok 125 PLN i zawsze załatwiam sporo dodatkowych zakupów piwo i nie tylko Z wycieczki wracam zadowolony strata czasu ok 3 moze 4 godz paliwo tez kosztuje ja mam auto na gaz wiec nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niż jeździć zagranicę i wywozić dewizy z kraju ;).

To dobre' date=' zabrzmiało jak z czasów głębokiego PRL-u :/[/quote']

Tak miało zabrzmieć. :/

 

Chłopaki ja to wszystko rozumiem, tylko chodzi o to, żeby nie nakręcać jakiejś psychozy - wyprawy, grupy zakupowe.

 

Buba się chwali, że za worek 50kg płaci 150zł, ja ostatnio zapłaciłem 75zł za 25kg, tylko że pale ale. O tym właśnie mówię jak zerkniecie na strony sklepów piwowarskich i popatrzycie na słód w dużych workach to zobaczycie, że ceny naprawdę mocno spadły. Pozostaje kwestia przesyłki, ale np. ostatnio promocję na obniżone ceny kuriera były i w CP i w Twoim Browarze.

Jak to czyta ktoś zielony, to odnosi wrażenie, że na każdym kroku chcą go zrobić (...) za jego kasę, a tak nie jest. Tylko o to mi chodzi.

 

EDIT: a co do słodu z Litovela, to kupiłem go w CP. :)

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.