Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

To jest osad nie bądż śmieszny ,no chyba że to twój garnek i go chcesz komuś wcisnąć.

Wg mnie to Ty jesteś śmieszny :polew:

 

EDIT

1. to nie mój gar

2. nie znam człowieka, który to sprzedaje

3. używam od ponad 100 warek 2 takich garów i raczej wiem jak one mogą wyglądać

4. może jestem stary, ale nie jestem jeszcze ślepy

5. cudów nie ma i za taka cenę w lepszym stanie takiego gara się nie kupi

(no chyba, że od babci niemki co płakała jak sprzedawała, a gotowała w nim tylko raz w roku na święto jakie)

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Dr2.

Używam takiego garnka jeśli nie od 100 warek to na pewno bardzo długo.

Takie dno to osad, mój wygląda bardzo podobnie. Uszczerbiona emalia w nim wygląda na czarne lub mocno rdzawe kropki, na pewno nie tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnki 50l ze stali nierdzewnej w tym na indukcję za 250zł http://allegro.pl/garnek-z-pokrywka-50-l-pojemny-duzy-indukcja-9193-i6615121151.html

Nie wiem co to warte, zastanawiam się nad takim do przerobienia na kadź zacierno-filtracyjną.

Zaryzykowałem i kupiłem ale 98 litrowy.

Wydaje się że warto.

Tu wstawiłem zdjęcia tego co dotarło.

http://www.piwo.org/topic/8967-porady-przy-zakupie-garnka/page-14?do=findComment&comment=422448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oto informacje otrzymałem od sprzedawcy, nie wiem czy prawdziwe czy też nie:

 

"garnek został wyprodukowany w Chinach. Dno w miejscu napisu nie jest idealnie płaskie. Producent nie podaje informacji o grubości ścianek garnka.

jest to stal nierdzewna, produkty wysyłane są nowe zapakowane w oryginalne opakowanie"

"tak , jest to garnek , który sprzedajemy." - na pytanie czy zdjęcia w aukcji przedstawiają sprzedawany garnek
 
Mi to wygląda na jakiś towar drugiego gatunku, cena jest podejrzanie niska. Niby produkt można zwrócić, ale w obie strony trzeba zapłacić koszty przesyłki. Gdyby nie to dno, które nie jest płaskie to bym pewnie zaryzykował, bo i tak planuję to przerobić na kadź zacierno-filttracyjno-warzelną, a chciałem tego użyć do podgrzewania w konfiguracji grzałki+płyta indukcyjna.

 

 

@Erikos I jak możesz odnieść się do tego wpisu? Szczególnie do 

Dno w miejscu napisu nie jest idealnie płaskie.

 

 

Może sprzedawca miał co innego na myśli?! Może dno nie jest idealnie gładkie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi zeszło bo byłem to sprawdzić.

Nie wiem czy dokładnie to mieli na myśli ale przyłożyłem do zewnętrznej strony dna po przekątnej listwę i środkiem jest minimalny prześwit.

Pewnie bym tego nawet nie zauważył gdybyś nie zapytał.

Prześwit czyli różnica między krawędziami kapsuły, a jej środkiem jest z pewnością poniżej 1mm do wewnątrz garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu to chyba ja wprowadziłem małe zamieszanie pytając sprzedawcę o to czy dno jest płaskie, a mając na myśli właśnie powierzchnię przylegającą do płyty indukcyjnej, dzięki @Erikos za sprawdzenie no i przede wszystkim za relację po zakupie. Wygląda, że to całkiem fajna oferta.

 

@PiwoLab, czy możesz się wypowiedzieć czy wg Ciebie do dna garnka (od środka) będzie można dospawać podstopnicę/centrownik do mieszadła z nierdzewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki za 139.99 w radomskim Kauflandzie. Już po zakupie zacząłem się zastanawiać, czy to że element grzejny nie jest schowany pod dnem, będzie powodować przypalanie słodów albo czy się szybko nie porysuje/zniszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać tylko przy zacieraniu - ak będziesz mieszał przy podgrzewaniu, to nic się nie przypali. Przy gotowaniu to już w ogóle zostawiam gar i się "samo robi" - nawet mieszać nie trzeba. Nigdy nic mi się w nim nie przypaliło.

 

PS. To tylko 1800W (swoją drogą troszkę za mało - na taki gar fajnie by się z 2200W sprawdziło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zakupie zacząłem się zastanawiać, czy to że element grzejny nie jest schowany pod dnem, będzie powodować przypalanie słodów albo czy się szybko nie porysuje/zniszczy.

Szybko sprzedaj bo to pewnie jakiś bubel tak tanio kupiłeś (może za 100 to kto kupi tutaj) :facepalm:

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.