Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

a ta "praktyczna podziałka" to nie trzyma kształtu podłoża na które jest naniesiona.

ta podziałka to faktycznie jest naniesiona ale chyba w photoshopie

 

wszystkie "te" garnki są z nie wiadomo jakiej stali
Wyjebolit znaczy się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach wygląda jak stalgast, a ta "praktyczna podziałka" to nie trzyma kształtu podłoża na które jest naniesiona.

 

edit: nigdzie w treści aukcji nie ma że to nierdzewka

 

https://www.olx.pl/oferta/garnek-poj-50-l-stalgast-CID619-IDgRfT5.html#ae67a5fd3b

Takie oto informacje otrzymałem od sprzedawcy, nie wiem czy prawdziwe czy też nie:

 

"garnek został wyprodukowany w Chinach. Dno w miejscu napisu nie jest idealnie płaskie. Producent nie podaje informacji o grubości ścianek garnka.

jest to stal nierdzewna, produkty wysyłane są nowe zapakowane w oryginalne opakowanie"

"tak , jest to garnek , który sprzedajemy." - na pytanie czy zdjęcia w aukcji przedstawiają sprzedawany garnek
 
Mi to wygląda na jakiś towar drugiego gatunku, cena jest podejrzanie niska. Niby produkt można zwrócić, ale w obie strony trzeba zapłacić koszty przesyłki. Gdyby nie to dno, które nie jest płaskie to bym pewnie zaryzykował, bo i tak planuję to przerobić na kadź zacierno-filttracyjno-warzelną, a chciałem tego użyć do podgrzewania w konfiguracji grzałki+płyta indukcyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie nie jest to towar drugiego gatunku, tylko stal nierdzewna dla ubogich. Prawdopodobnie boki to stal austenityczna 201, a dół to stal ferrytyczna 443 jako sandwich z aluminium. Dzięki temu nadaje się również do indukcji. Co do grubości to boki dla gara 50 litrowego pewnie mają 0,8-1,0 mm, większe pojemności to będzie już co najmniej 1,0 mm. Dół powinien mieć grubość ok. 5-6 mm (kanapka 443 z aluminium). W opisie jak wół stoi, że można w tym gotować wszelkie potrawy. To i do warzenia piwska też się nada. Nie wiem skąd te wszystkie obawy?!

 

EDIT:

Ktoś kto kupił niech podzieli się informacją, czy boki garnka są również magnetyczne? Czy magnes się klei? Wtedy cały gar może być wykonany z ferrytycznej nierdzewki 443 lub 430. Na garnki gastronomiczne zastosowanie mają przede wszystkim takie gatunki stali jak austenityczne 201 i 304 oraz ferrytyczne 430 i 443.

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie może i szkoda, ale niby co tam takiego niepokojącego zauważyłeś? Może warto napisać jakby ktoś nie zwrócił uwagi?

Widać zdartą emalię cwaniacko zasłoniętą kratką. Te gary ogólnie od nowości mają bardzo cienką warstwę emalii więc w tym przypadku wystarczy lekkie przypalenie i rdza zacznie wychodzić.

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.