Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy ten sprzęt się nada do piwowarstwa? Bo ceny, wydaje mi się, dobre. http://www.promag.sklepna5.pl/kat/4/wymienniki-plytowe.html

Wiele osób go używa ale trzeba mieć jakąś sensowną pompę do tego. Na pewno pralkowe odpadają

 

Używanie wymiennika płytowego nie wymaga używania pompy obiegowej. Grawitacyjne przepuszczenie piwa przez wymiennika zupełnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ten sprzęt się nada do piwowarstwa? Bo ceny, wydaje mi się, dobre. http://www.promag.sklepna5.pl/kat/4/wymienniki-plytowe.html

Wiele osób go używa ale trzeba mieć jakąś sensowną pompę do tego. Na pewno pralkowe odpadają

 

Używanie wymiennika płytowego nie wymaga używania pompy obiegowej. Grawitacyjne przepuszczenie piwa przez wymiennika zupełnie wystarczy.

 

Tak z ciekawości zapytam jeśli zastosujemy przepływ grawitacyjny brzeczki przez wymiennik płytowy np. taki 30-40kW to jaka jest wtedy efektywność  ?? 1l/minute?? (Rozmawiałem z kilkoma osobami co mają pompy grundfos 20-45 n 150 do wymiennika i z chęcią by dali coś mocniejszego) 

Edytowane przez Brzytwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, grawitacyjnie leci jak głupie i nie trzeba nic przepychać. Jak na razie z wymiennika korzystałem tylko 3 razy ale jestem mega zadowolony. 

 

Mam ten sam co kolega jac007 - LINK

 

Jedna sprawa co do firmy PROMAG, jeśli zamówisz coś co jest akurat na "testach szczelności" to nie czekaj jak ja tylko wymieniaj na coś dostępnego od ręki. Ja miałem niby czekać tylko 2 tygodnie ale poczekałem 6 tygodni i po drodze była masa nieprzyjemnych maili. Być może mi się źle trafiło. 

 

też się dałem wrobić na testy szczelności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czy ten sprzęt się nada do piwowarstwa? Bo ceny, wydaje mi się, dobre. http://www.promag.sklepna5.pl/kat/4/wymienniki-plytowe.html

Wiele osób go używa ale trzeba mieć jakąś sensowną pompę do tego. Na pewno pralkowe odpadają

 

Używanie wymiennika płytowego nie wymaga używania pompy obiegowej. Grawitacyjne przepuszczenie piwa przez wymiennika zupełnie wystarczy.

 

Tak z ciekawości zapytam jeśli zastosujemy przepływ grawitacyjny brzeczki przez wymiennik płytowy np. taki 30-40kW to jaka jest wtedy efektywność  ?? 1l/minute?? (Rozmawiałem z kilkoma osobami co mają pompy grundfos 20-45 n 150 do wymiennika i z chęcią by dali coś mocniejszego)

 

No właśnie nigdy jeszcze tego nie zmierzyłem :) No ale brzeczka z gara (wybicie mam 25-30 litrów) spływa grawitacyjnie i trwa to tyle samo co opróżnienie fermentora przez kranik spustowy przy pełnym jego otwarciu. Wiadomo początkowo przepływ jest duży, ale z czasem maleje. Przy następnej warce odpalę stoper by dokładnie to zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 11.11 na aliexpress AZ-8403 Dissolved Oxygen Meter w bardzo dobrej cenie.

Dla naszych celów przyrząd można wykorzystać m.in. do pomiaru wartości napowietrzenia/natlenienia brzeczki, a dodatkowo jak rybki zdychają w stawie to sprawdzisz świeżość (natlenienie) wody :-)

 

az-az8403-digital-dissolved-oxygen-meter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz i wy testujesz to daj znać. Jak to się sprawdza w realu po kilku warkach. Nie ukrywam że ciekawo to może być. Ja napowietrzam tlenem z butli więc może i kiedyś coś takiego sobie sprawie choć na razie nie mam przekonania. 

Edytowane przez Brzytwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik płytowy w cenie 79 zł z wysyłką.

 

EDIT

Już sprzedany, ale ma ich więcej.

Wg mnie 0,46m2 powierzchni wymiany (16 płyt) na małe warki powinno wystarczyć.

 

EDIT2

Zdrożał już do 80 zł z wysyłką. Chyba popyt zadziałał :-)

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymiennik płytowy w cenie 79 zł z wysyłką.   EDIT Już sprzedany, ale ma ich więcej. Wg mnie 0,46m2 powierzchni wymiany (16 płyt) na małe warki powinno wystarczyć.

 

Kurczaki kuszący jest ten wymiennik, wydaje się być lepszy niż chłodnica i w zasadzie jest tańszy. Tylko czy jak pociągam z gara emaliowanego na podciśnieniu to da się użyć takiego wymiennika? Czy potrzeba do tego koniecznie gara z zaworem? Sorry, że tutaj pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymiennik płytowy w cenie 79 zł z wysyłką.   EDIT Już sprzedany, ale ma ich więcej. Wg mnie 0,46m2 powierzchni wymiany (16 płyt) na małe warki powinno wystarczyć.

 

Kurczaki kuszący jest ten wymiennik, wydaje się być lepszy niż chłodnica i w zasadzie jest tańszy. Tylko czy jak pociągam z gara emaliowanego na podciśnieniu to da się użyć takiego wymiennika? Czy potrzeba do tego koniecznie gara z zaworem? Sorry, że tutaj pytam. 

 

Generalnie bardziej niż to czy pójdzie z gara obawiał bym się chmielin które wlecą do wymiennika. 

Z gara zlał bym piwo do wiadra z kranikiem żeby jak najwięcej chmielin zostało, a potem rura do kranu i leci chłodzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponawiam prośbę kolegi nms007, ten temat służy innemu celu. 91 osób, które obserwuje ten temat dostaje spam na skrzynkę bo obserwuje ten temat w innym celu niż dyskusja na temat wymiennika. Wystarczy założyć wątek o wymienniku w innym dziale i znajdzie się masa osób które się w temacie wypowie, a nawet kolejna osoba z takim zapytaniem o wiele łatwiej znajdzie odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga blisko 7kg to chyba dobra prognoza? Widziałem droższe i lżejsze prawie o połowę ale też i nieco cięższe tylko ich cena przekracza 500zł. Jak ktoś się zdecyduje to bardzo bym prosił o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z komentarzy sprzedającego:

 

 

 

ODRADZAM ZAKUPY.Manipulacja w opisie aukcji i przerobione zdjęcia oryginalnego producenta w celu ukrycia prawdy.Zamawiałem towar niemieckiej firmy a okazał się azjatycką podróbką.Brak pełnego zwrotu kosztów.Sprzedawca ignoruje ostrzeżenia z allegro.

 

na zdjęciach wygląda jak stalgast, a ta "praktyczna podziałka" to nie trzyma kształtu podłoża na które jest naniesiona.

 

edit: nigdzie w treści aukcji nie ma że to nierdzewka

 

https://www.olx.pl/oferta/garnek-poj-50-l-stalgast-CID619-IDgRfT5.html#ae67a5fd3b

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z forumowiczów jest z okolic i będzie w stanie podjechać "wymacać" i potwierdzić jakość?

W razie czego zawsze można odesłać do 14 dni.

Sam się zastanawiam nad tym 71l.

kontakt.jpg

PS.

https://europ24.pl/pl/p/Garnek-z-pokrywka-50-L-POJEMNY-DUZY-INDUKCJA-Edenberg-9193/23111555

Tutaj dokładnie to samo, niestety faktycznie nie ma informacji o użytej stali.

Edytowane przez Erikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.