Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś styczność z takimi tankami?

http://allegro.pl/pojemnik-fermentacyjny-161l-stal-nierdzewna-i5414296618.html

 

Można je używać również do gotowania? 160l pojemnik z nierdzewki za 490zł to dość atrakcyjna cena.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.aliexpress.com/item/hand-held-RSG-100ATC-Black-Brix-Beer-Sugar-Wine-Wort-Wine-milk-0-32-Refractometer-Tools/32234618190.html

Może i nie allegro, ale cena razem z wysyłką 72,29zł, do tego dobry sprzedawca, oceny produktu pozytywne... aż sam się skusiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aliexpress.com/item/hand-held-RSG-100ATC-Black-Brix-Beer-Sugar-Wine-Wort-Wine-milk-0-32-Refractometer-Tools/32234618190.html

Może i nie allegro, ale cena razem z wysyłką 72,29zł, do tego dobry sprzedawca, oceny produktu pozytywne... aż sam się skusiłem.

 

Warto? Nie wiem dlaczego, ale nie jestem przekonany do niektórych produktów z ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ostatnio nawet na tym forum pojawiło się parę ofert o sprzedaży refraktometrów za 99zł. Czyżby pomysł na zarobienie paru groszy?

Też zauważyłem, ale moim zdaniem Interes raczej słaby - szczególnie jak paczka na celny pójdzie... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ostatnio nawet na tym forum pojawiło się parę ofert o sprzedaży refraktometrów za 99zł. Czyżby pomysł na zarobienie paru groszy?

Też zauważyłem, ale moim zdaniem Interes raczej słaby - szczególnie jak paczka na celny pójdzie... :P

 

Przy aktualnej kwocie zakupu, nic to nie zmienia. Z VATu jesteśmy zwolnieni do kwoty 45EURO, z cła do 150EURO, więc można sobie i 100 refraktometrów zamówić w osobnych paczkach (bo wysyłka gratis), a urząd się raczej nie przyczepi. A przy jednej sztuce nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ostatnio nawet na tym forum pojawiło się parę ofert o sprzedaży refraktometrów za 99zł. Czyżby pomysł na zarobienie paru groszy?

Też zauważyłem, ale moim zdaniem Interes raczej słaby - szczególnie jak paczka na celny pójdzie...

Przy aktualnej kwocie zakupu, nic to nie zmienia. Z VATu jesteśmy zwolnieni do kwoty 45EURO, z cła do 150EURO, więc można sobie i 100 refraktometrów zamówić w osobnych paczkach (bo wysyłka gratis), a urząd się raczej nie przyczepi. A przy jednej sztuce nie ma się do czego przyczepić.
A jakaś podstawa prawna skąd wziąłeś te 45EUR? Z tego co ja wiem to VAT się należy od każdego zakupu czy to na kwotę 2zł czy 200zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A ostatnio nawet na tym forum pojawiło się parę ofert o sprzedaży refraktometrów za 99zł. Czyżby pomysł na zarobienie paru groszy?

Też zauważyłem, ale moim zdaniem Interes raczej słaby - szczególnie jak paczka na celny pójdzie...
Przy aktualnej kwocie zakupu, nic to nie zmienia. Z VATu jesteśmy zwolnieni do kwoty 45EURO, z cła do 150EURO, więc można sobie i 100 refraktometrów zamówić w osobnych paczkach (bo wysyłka gratis), a urząd się raczej nie przyczepi. A przy jednej sztuce nie ma się do czego przyczepić.
A jakaś podstawa prawna skąd wziąłeś te 45EUR? Z tego co ja wiem to VAT się należy od każdego zakupu czy to na kwotę 2zł czy 200zł.

 

Tutaj masz link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa - koledzy chyba mało dokładnie czytali te przepisy ;)

Mówicie o przesyłkach, które są oznaczone jako "gift" - uznawane są za towar niehandlowy.

 

A poniżej, pod linkiem który wrzucił kol. czyzak, jest taki fajny zapis:

 

Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przywóz przesyłek, które jednocześnie:
• mają charakter okazjonalny,
• zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe;
• są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat.

 

Jak na moje oko to osoba, która kupuje refraktometr i chce go potem u nas sprzedać z zyskiem nie spełnia ani jednego z tych punktów. Nie gadajcie więc bzdur - cło w tych wypadkach jak najbardziej obowiązuje. Oczywiście w większości przypadków pewnie idzie się wytłumaczyć, że zamawiamy dla siebie na urodziny - ale jeżeli paczek jest np. 10?

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak na moje oko to osoba, która kupuje refraktometr i chce go potem u nas sprzedać z zyskiem nie spełnia ani jednego z tych punktów. Nie gadajcie więc bzdur - cło w tych wypadkach jak najbardziej obowiązuje. Oczywiście w większości przypadków pewnie idzie się wytłumaczyć, że zamawiamy dla siebie na urodziny - ale jeżeli paczek jest np. 10?

ThoriN, oni Ciebie nawet nie pytają w jakiej formie to wysłać. Jeżeli przekracza 15EUR to zawsze zaznaczją gift. (a miałem już przesyłki i niższej wartości i były giftem). i regularnie zaniżają też wartość na deklaracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to osoba, która kupuje refraktometr i chce go potem u nas sprzedać z zyskiem nie spełnia ani jednego z tych punktów. Nie gadajcie więc bzdur - cło w tych wypadkach jak najbardziej obowiązuje. Oczywiście w większości przypadków pewnie idzie się wytłumaczyć, że zamawiamy dla siebie na urodziny - ale jeżeli paczek jest np. 10?

ThoriN, oni Ciebie nawet nie pytają w jakiej formie to wysłać. Jeżeli przekracza 15EUR to zawsze zaznaczją gift. (a miałem już przesyłki i niższej wartości i były giftem). i regularnie zaniżają też wartość na deklaracji.

 

 

Oczywiście jest tak, jak piszesz. Nie zmienia to jednak faktu, że na celnym i takie przesyłki czasem otwierają - nie jeden już próbował ominąć cło na gift o znacznie większej wartości :) Tak czy siak nie chodzi w tej dyskusji w ogóle o to jak Chińczycy to wysyłają, ale o samą interpretację prawa - a większość ludzi to prawo zwyczajnie próbuje ominąć. Jak się uda, to się uda, a jak nie, to trzeba zapłacić :P A wtedy taki refraktometr nie kosztuje Cię 75zł, tylko już 100 :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.