Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

 

Odpowiedź: Śrutownik Biowinu jest taki sam jak Brewferma. Jedynie czym się różnią to ..... wagą. Tańszy jest lżejszy.

 

 

Pewnie jeden jest z aluminium a drugi żeliwa. Pisz kolego pilnie recenzję, bo też się nad tym za 90 zastanawiam.

 

edit: chodzi o obudowę :)

Edytowane przez girgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo bzdury piszą sami dostawcy. Śrutownik z biowinu ma napisane w nazwie 1kg. W karcie charakterystyki mamy za to napisane 3,3kg.

Podejrzewam, że ktoś chciał coś jeszcze dodać na temat słodu, bo 1 kg to waga słodu jaką pomieści zasobnik tego śrutownika. I albo się pospieszył, albo ucięło mu tekst i wyszło na to, że śrutownik waży 1 kg.   ;)

 

E: Albo po prostu chwyt marketingowy ;)

Edytowane przez WujekStaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest żeliwny - mam maszynkę do mięsa z czasów prlu i wiele jej wagą ten śrutownik nie ustępuje.

Testu niestety nie zrobię aktualnie, do połowy czerwca nie biorę się za warzenie. Zrobiłem tylko maly test na owsie i wygląda na to, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podejrzewam, że ktoś chciał coś jeszcze dodać na temat słodu, bo 1 kg to waga słodu jaką pomieści zasobnik tego śrutownika. I albo się pospieszył, albo ucięło mu tekst i wyszło na to, że śrutownik waży 1 kg. ;)

Odnoszę się do tego.

 

 

 

Przed zakupem wysłałem zapytanie o ten śrutownik, dlaczego jest taki taki w stosunku do innych ;) Odpowiedź: Śrutownik Biowinu jest taki sam jak Brewferma. Jedynie czym się różnią to ..... wagą. Tańszy jest lżejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za te pieniądze biorę jedną sztukę na próbę (albo raczej na zapas - jak mi moja Alfa odmówi posłuszeństwa). Jedno co mnie niepokoi to czy jak podłączę wiertarkę nie uszkodzi  gniazda śruby mocującej uchwyt. Żarna wyglądają na żeliwne reszta to zapewne "szajsmetal" ale skoro Biowin daje 2 lata gwarancji to chyba wie co robi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten temat dotyczy "Ciekawych aukcji na allegro" a nie reklamowaniu jakiś tam sklepów   :D

 

No chyba ze  rzeczony sklep posiada aukcje na allegro to zwracam honor   ;)

 

 

no bez jaj - już od dawna pojawiają się też linki do ogłoszeń co najmniej z tablicy, a ten link na dodatek dotyczy sprzętu, który przewala się na ostatnich kilku stronach tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten temat dotyczy "Ciekawych aukcji na allegro" a nie reklamowaniu jakiś tam sklepów :D

No ale to nie jest reguła 0/1 ;). Przecież link dotyczy śrutownika, o którym mowa od dwóch podstron :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Browinie i popatrzyłem sobie na ten śrutownik. Ogólnie bardzo podobny do Brewfermowskiego, ale rzeczywiście parę rzeczy ma cieńszych. Mam wrażenie, że wałek popychający ma mniejszą średnicę, ale to może być tylko wrażenie - nie mierzyłem, natomiast na pewno jest lżejszy. Śruby skręcające żarna są cieńsze, osłona przeciw wypadającej śrucie praktycznie nie istnieje. Żarna są chyba podobne, albo nawet takie same, tylko ta część ruchoma ma duży luz - u mnie tak się nie buja na boki. Wydaje mi się, że może to powodować nierównomierne mielenie słodu, ale może to nie będzie miało większego wpływu na efekt końcowy. Podsumowując śrutownik będzie działał, może ciut gorzej, ale cena 3 razy niższa, więc moim zdaniem warto, chociaż tak naprawdę to powinien się wypowiedzieć ktoś, kto będzie miał okazję sprawdzić go w boju. I to najlepiej mający możliwość porównania go z tymi droższymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po testach, Pierwsze wrażenie to Głośny, na maksymalnym skręceniu mam drobną kaszę, mąkę raczej trudno będzie otrzymać. Podczas mielenia rozrzuca śrutę na wszystkie strony (trzeba założyć woreczek jak na filmie. W porównaniu do mojej starej ALFy sprawia wrażenie bardziej wydajnego. Do testu sypałem suchy słód więc łuski było mniej. Do podłączenia wiertarki ładnie przypasowała nasadka 16 mm (bałem się wykorzystać delikatny gwint do mocowania korby). To by było na tyle, zobaczymy co będzie  jak się "dotrze". Ogólnie za ten pieniądz uważam że warto.

https://youtu.be/a3c30z7WQTE

post-8023-0-28210200-1431183091_thumb.jpg

post-8023-0-63822000-1431183174_thumb.jpg

post-8023-0-73513500-1431183245_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie allegro, ale super opcja śrutownika walcowego:

http://olx.pl/oferta/srutownik-gniotownik-mlynek-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID757-ID9tR9N.html

 

Zamówiłem - po negocjacjach z przesyłką koszt 140 zł. :D  Próby zrobię w weekend.

Za tą cenę śrutownik razem z zasypem to bajka. Mam nadzieję, że zakup będzie udany - narazie super kontakt ze sprzedającym. Gość ma zamiar produkować takie śrutowniki, narazie testuje konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze ten tani śrutownik, warto? 

Mam Srutownik z OLX. Przerobiłem na nim na razie 2x5 kg i w porównaniu do mojej makaroniarki, w której szybko ztarły się ostre krawędzie na nacięciach i konieczne było popychanie słodu, to ten nowy to bajka. Nie mam wkrętarki i musiałem skorzystać z wiertarki - max. 2 min, zwilżony słód (1/2 szklanki na 5kg), łuska praktycznie cała, śruta od mąki do drobnej kaszki. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.