Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

a czytałeś opis na aledrogo?

 

Tam się licytuje 31 szt. :D

 

zdążyłem poprawić :)

 

 

sonda podłączona do 2 przewodów ma problem z pomiarem temperatur powyżej 85°C, a problem polega na tym że przestaje przesyłać poprawne dane do mikrokontrolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem, działa i jestem zadowolony :)

Jak działa? Czy znasz dokładność? Mam problem z ustaleniem które z moich urządzeń mierzą temperaturę poprawnie, a które nie (jest między nimi różnica) - zastanawiam się czy ten termometr rozwieje te wątpliwości w 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa? Czy znasz dokładność? Mam problem z ustaleniem które z moich urządzeń mierzą temperaturę poprawnie, a które nie (jest między nimi różnica) - zastanawiam się czy ten termometr rozwieje te wątpliwości w 100%?

 

Wyświetla 2 miejsca po przecinku, odświeżanie co około 0,8 sekundy, rozdzielczość 0.06°C.

Podczas testów w wodzie z lodem wskazywał między -0,12 a +0.3, podczas gotowania brzeczki nie pokazywał równo 100°C ale wartości między 98,5 a 99,5 (dokładnie nie pamiętam, nie pamiętam też ciśnienia w tym dniu a wys. nad poz. morza około 120m).

Generalnie wskazania podczas zacierania pokrywały się z czujnikami DS18B20 podłączonymi do komputera przez port RS/USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla 2 miejsca po przecinku, odświeżanie co około 0,8 sekundy, rozdzielczość 0.06°C.

 

Podczas testów w wodzie z lodem wskazywał między -0,12 a +0.3, podczas gotowania brzeczki nie pokazywał równo 100°C ale wartości między 98,5 a 99,5 (dokładnie nie pamiętam, nie pamiętam też ciśnienia w tym dniu a wys. nad poz. morza około 120m).

 

Generalnie wskazania podczas zacierania pokrywały się z czujnikami DS18B20 podłączonymi do komputera przez port RS/USB.

 

 

 

A czym go zasilasz? Jakąś baterią 9v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany jest na pokrywie gara razem z silnikiem mieszadła więc zasilany jest 12V z zasilacza komputerowego. Sprawdzę ile bierze prądu przy 9V.

 

Przy 9V pobiera 18-20 mA, więc na baterii 9V powinien kilka godzin popracować.

Edytowane przez m4r1u52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki reduktor nadaje się oraz czy cena jest odpowiednia?

pewnie się nadaje, ale:

1. cena wysoka (lepszy sprzedałem za o wiele mniej)

2. brak końcówek do podłączenia węży

3. używany.

Nowy tylko (kompletny), że na 3 wyjścia http://allegro.pl/reduktor-co2-potrojny-nowy-i5028399927.html i też dość drogi :(

bo niedawno taki sam kupiłem za 100,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki temperetury z przewodem http://allegro.pl/cz...5030269957.html

 

w Chinach taniej i lepiej bo z wyświetlaczem

http://www.aliexpres...1859156402.html

 

(nie zauważyłem że to cena wywoławcza za 31 szt.)

 

płatność kartą (najlepiej przedpłaconą) a dostawa około 3 tygodnie

kupiłem, działa i jestem zadowolony :) czujnik podłączony 3-przewodowo więc mierzy temperaturę do 125°C a nie do 85°C jak przy podłączeniu 2-przew.

 

Czy ten czujnik można zanurzać w brzeczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik można zanurzać w brzeczce?

 

Jedno zacieranie/gotowanie wytrzymał zanurzony w brzeczce jakieś 5-10cm pod powierzchnią, więc odpowiedź - raczej tak. Niestety nie wiem czy sam czujnik jest zalany czymś w rurce. Po zdjęciu koszulki termo nie widać żadnego kleju czy uszczelniacza, ale czujnika nie można z tej rurki wyjąć.

 

Ja dla spokoju założyłem dłuższa rurkę termokurczliwą.

Edytowane przez m4r1u52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chińskie 4kW kolega kupił podobną grzałkę 2kW i po podłączeniu pod miernik okazało się, że grzałka pobierała tylko 3,5A przy 230V co daje zawrotne 800W. Czasem nie warto oszczędzać.

Bo to na hamerycka sile czyli 440V o ile mnie to co kiedyś wyczytalem nie zwiodlo za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.