Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka dyskusja nad garem, dajcie spokój jak ktoś będzie chciał to kupi go.. W tej cenie uznałem że to w miarę atrakcyjna oferta, a rozbawiło mnie po pielgrzymkowa wyprzedaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o tym zerdzewiałym garnku, no chyba że ktoś chce opracować nowy styl piwa żelazowe, albo bawić się w malowanie garnka specjalną farbą do emalii. Znalazłem natomiast ciekawy młynek żarnowy: http://allegro.pl/zarnowy-mlynek-do-kawy-zelmer-typ-244-i4330986636.html . Myślę że do niedużej ilości słodu by wyrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o tym zerdzewiałym garnku, no chyba że ktoś chce opracować nowy styl piwa żelazowe, albo bawić się w malowanie garnka specjalną farbą do emalii. Znalazłem natomiast ciekawy młynek żarnowy: http://allegro.pl/za...4330986636.html . Myślę że do niedużej ilości słodu by wyrobił.

 

Moim zdaniem szkoda się bawić w coś takiego. Zbyt mała wydajność. Ile tam wchodzi? Pół szklanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kogoś pożyczyć garnek

 

 

 

nie no jasne, każdy z moich znajomych ma garnek min. 25l, tylko ja taka sierota musiałem sobie taki dokupić ;)

 

ze znajomych może nie ale jak byś popytał w rodzinie to się okaże , że taki 26 litrów większość ma bo w nich pasteryzowali weki kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś popytał w rodzinie to się okaże , że taki 26 litrów większość ma bo w nich pasteryzowali weki kiedyś

no to ta moja rodzina to jakaś dziwna bo nikt takiego gara już nie ma :(

ale to pewnie dlatego, że niewielu już starszych ode mnie w niej zostało ;)

 

Nie no spox ktoś tam miał, ale tylko dlatego, że nadal używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr2,mam chyba tą samą rodzinę u mnie 8L maks co mieli

Zapomnijcie o tym zerdzewiałym garnku, no chyba że ktoś chce opracować nowy styl piwa żelazowe

dostał byś piwo z tego i innego gara i byś pewnie nie poznał

Jestem tego samego zdania. Również mam troszkę ubytków w emalii i jak na tą chwilę zero oznak jakiejkolwiek żelazistości, metalowch posmaków. Piwa wychodzą takie jakie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit @up ?Ja też warzę piwo w garnku 30L w którym dno jest pokryte ok 4-5 odpryskami emalii (każdy po ok. 1cm^2).

Brak metalicznego posmaku itp. a 2 pierwsze warki robiłem w nierdzewce 20L więc jakiś porównanie mam.

 

Witam. Od jakiegoś czasu szukałem fajnego szkła do piwka i mam kilka promocji:

Pierwszy pokal 385ml w zawrotnej cenie 2,99zł (Agata Meble, Agata Home)

Drugi 460ml (te same które 6 sztuki w ikei kosztują 60 zł) 5zł i 5,90zł odpowiednio w Piotrze i Pawle oraz Agata meble, Agata home.

Może komuś się przyda ;)

post-6149-0-97538700-1402860160_thumb.jpg

post-6149-0-36883500-1402860230_thumb.jpg

Edytowane przez Scoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o szkło do piwa to snifery,pokale i tulipy mają w PEPKO ,takie sklepy ze wszystkim,nie wiem jak ich sieć w polsce wygląda,ale w warszawie i okolicy jest kilka,szkło kupowałem po 1,99 i po 2,49 ,jest naprawdę fajne jak za tą cenę grube ale nie idealnie gładkie,ale za tą cenę :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.