Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

<br />Zdecydowanie chodzi mi o tę pierwszą. Kolega Wesoly rzadko odpisuje na wiadomości.<br />

Ta pierwsza trochę też wygląda inaczej niż na zdjęciu z kegiem. Jak by inny rozmiar gwintu... Tak czy inaczej Wesoły znajdzie właściwy, to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak na początek chyba będzie dobry skoro u ciebie się sprawdza to czemu nie a cena taka że chyba taniej i tak nie znajdę :)

Edytowane przez Fazi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego większy i z większą mocą

www.allegro.pl/taboret-gazowy-7-5-kw-najtanszy-model-zobacz-opis-i4041771490.html

Edytowane przez Fazi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad taboretem 25x25 (jako drugi taboret na warzelni) bo efektywność grzania małego garnek (26l) jest kiepska na dużym taborecie, nie idzie za bardzo zwiększyć mocy bo ogień wychodzi za garnek i grzeje powietrze a nie garnek. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić te 20-30 zł a dodatkowo ma garnek <30l ten taboret jest całkiem rozsądnym wyborem, moc całkiem niezła.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma odpowiedni gar, to lepszym rozwiązaniem może być np. coś takiego: http://allegro.pl/23...4077826774.html

 

Nie wiem tylko jak z wymiarami pola grzewczego (z wymiarów całego urządzenia wynika, że na pewno pole będzie mniejsze niż 24cm), ale jest trochę aukcji z tym - pewnie by się coś wybrało.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem emalii...tej rumuńskiej. generalnie wszystko działało, oprócz tego że dno było na tyle cienkie, że przy chmieleniu się wybrzuszało i cały gar się bujał na płycie jak wańka-wstańka

reasumując...da się, ale do indukcji zdecydowanie bardziej polecam coś z grubszym dnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no właśnie mam ten sam problem... szczerze mówiąc, to wydawało mi się, że zwykłe emaliowane gary po prostu nie będą działać na indukcji. Kiedyś próbowałem nawet z jakimś i nie chciał zaskoczyć. Gdzieś kiedyś słyszałem też opinię, że są różne płyty indukcyjne - na niektórych garnki niededykowane działają, a na innych nie... ile w tym prawdy? Nie wiem. Wiem, że u mnie pierwszy lepszy gar nie trybi - muszę używać takich do indukcji, ze stali szlachetnej (z grubym dnem) - a z kolei taki gar kalibru 25-30 litrów trochę kosztuje ;/ To już lepiej zainwestować w "lidlowy kociołek", gdzie mam i gar i grzanie w jednym, a wszystko jest przenośne :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą używa ktoś emalii z olkusza na indukcji ?

 

Ja używałem na indukcji garnka emaliowanego z Olkusza, takiego ~4l. Niestety źle zniósł ekstremalne naprężenia wywołane polem magnetycznym i dosyć szybko emalia zaliczyła konkretny odprysk w środku. Z tego powodu do celów piwowarskich kupiłem garnek stalowy - był ze dwa razy droższy, ale nic mi nie odpryśnie i nie przypali się zacier.

 

Z powodzeniem używam na indukcji takiego małego, litrowego, rondelka emaliowanego - ale jego nigdy nie nagrzewam ekstremalnie z użyciem funkcji booster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie Allegro, ale w ramach poszukiwań znalazłem garnek ze stali szlachetnej 24l na indukcję w (wydaje mi się) dobrej cenie - 155zł:

https://sprzedajemy....82?source=right

 

Nie wiem natomiast na ile sprawdzony jest sprzedawca. Wysłałem do niego zapytanie o nieco większe pojemności (do 30l).

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biedronce pojawily sie garnki z nierdzewki na wage 14,99/kg. Poj. do 15l

Biedra i ich sprzedawanie na kilogramy. Jak bielizna w lumpeksie :D

A orientujesz się ile wychodzi rzeczywiście za taki gar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie tanio te 14,99. W Auchan było na oko ze 3 razy drożej (gar 50L waży niecałe 4kg z tego co pamiętam a kosztował ~180pln)

To cena porównywalna z ceną na skupie złomu. Mam podobny, cienkoscienny jak nie wiem co ale działa :) Może warto pomyśleć o garze wewnętrznym do płaszcza olejowego czy czegoś w tym rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dość często są te gary w biedronce ,kupowałem ten 15 L i cienkie to to strasznie ale do ja chciałem do innych celów jak gotowanie ,15L warzył coś w granicach 1,1-1,2kg ,widziałem że dokładnie takie same były w "kerfurze"po 19,99zł/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.