Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Wracając jeszcze do tematu garnków z Auchan, to Wrocław już spalony :( Rano sprawdzę jeszcze Wałbrzych, mam nadzieję znaleźć tam 50l. Ewewentualnie jeśli ktoś ma jeszcze dostęp do tych 50l i mógłby mi wykupić to byłbym bardzo wdzięczny. Oczywiście pokryje wszelkie koszty z tym związane.

Edit:

Już kupiłem 50l za 178zł. W Wałbrzychu zostały jeszcze 2 po 50l i 2 po 36l. Dzięki za cynk!

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w aptece rano w niedzielę w Auchan Rzeszów zaglądnąłem na stoisko ale już dużych garnków nie było, pani ze stoiska mówiła że tylko to co jest ale czy to prawda to nie wiem. Akcja jest do 27.01 więc jeszcze może będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to jadę w przerwie na lunch do Auchan w Wola Park, mam nadzieję, że 'wyrwę' jeszcze 50tkę - już od dłuższego czasu myślę o zwiększeniu wybicia, z Lidlowego kociołka ciut przymało, odkąd warzę dla dwu rodzin...;)

 

W związku z tym pytanie - jak rozwiązujecie problem filtracji przy warzeniu w garze 50 l? Standardowo fermentor z wkręconym filtratorem z oplotu/rurek miedzianych? Złoże nie będzie 'za grube' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym pytanie - jak rozwiązujecie problem filtracji przy warzeniu w garze 50 l? Standardowo fermentor z wkręconym filtratorem z oplotu/rurek miedzianych? Złoże nie będzie 'za grube' ?

 

Jak przejdziesz na wybicie 40l nie zmieścisz filtratu w fermentorze. Albo na dwa razy albo większa kadź filtracyjna.

Tu jest o tym temat, nie róbmy tu "off topu":

http://www.piwo.org/...tyczne-aspekty/

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auchan Wola Park można już skreślić z listy poszukiwań "pięćdziesiątek" - dziś około 15tej złapałem ostatnie dwie sztuki - kumpel którego zaraziłem tematem zrobił do tej pory parę brewkitów prosił mnie, abym szukał mu gara do zacierania - tylko dzięki tej jego prośbie trafiłem do tego wątku;)

 

Reasumując - w Wola Park już nie ma, ale jak widać po moim przykładzie - jeszcze dziś pewnie w innych punktach można kupić te garnki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę w Wola Parku kupiłem ostatnią 50-tkę która była na sprzedaż także garnki są dostawiane co jakiś czas wiec warto próbować bo może się uda kupić !!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś poprzednio nie zdążył to teraz ma znowu okazję do zakupu tutaj.

dzieki andrzej teraz zdazylem

A jak się ma fakt (można zakładać, że długiego) przechowywania w nich pasty do mycia rąk? Ktoś się orientuje jak taka chemia mogłaby wpłynąć na przydatność do kontaktu z żywnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze raczej pasta jakos mocno nie uszkodzila powieszhzni plastiku i nie wsiakła w niego

a nawet jesli to raczej nie bedzie to mialo wplywu do przechowywania, np. suchych surowcow

do czegos napewno sie wykorzysta, tzw. przydasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum winiarzy wino.org.pl jest prowadzona akcja zakupu miodu tanio w ilościach hurtowych.

http://wino.org.pl/f...d.php?tid=31833

W piwowarstwie używa się dużo miodu? Pszczelarz jest z Opalenicy w pobliżu jest piwowar może pomoże w logistyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz piwa miodowe to możesz używać dużo miodu.

Ogólnie jest ogłoszenie, miód jest tani, to się podzieliłem, bo część osób z tego forum może być zainteresowana, tym bardziej że nie wszyscy ograniczają się do robienia piwa (nawet jest dział na forum o miodach pitnych).

Co do logistyki to raczej potrzebny jest ktoś z odległych zakątków kraju, a nie sąsiedzi pszczelarza... Jak ktoś jest zainteresowany to sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.