Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Który lepszy? http://allegro.pl/ml...3056620932.html czy ten http://allegro.pl/su...3067217039.html? drugi chyba nie ma regulacji mielenia

A ten pierwszy ma regulację??

Generalnie alfa to maleństwo, bez napędu elektrycznego śrutowanie trwa tyle co zacieranie z warzeniem ;)

jak chcesz to mogę Ci pożyczyć alfę z regulacją na próbę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja licytuje ten ostatni, wydaje się solidny. Mam silnik do wycieraczek na 24V i powinno być ok. W końcu będę mógł kupować słody w większej ilości i nieśrutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ga...3069133298.html

 

Co myślicie? Chyba się na ten gar zdecyduje. Nie będzie problemów z przerobieniem go, żeby trzymał temperaturę do tych 100 stopni? Ewentualnie grzałkę mogę dokupić, ale wolę się dopytać.

Chyba, że ktoś z forumowiczów mi go podbierze ;)

 

EDIT: No i o te rysy musiałbym się zapytać, czy w środku ich niema.

Edytowane przez heaton124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki, od tego dostawcy. Rys nie ma żadnych (inne sztuki może mają). NIestety tylko w nim zacieram a chmielę na gazie w garze 30l i myślę, że w moim przypadku jest to optymalne rozwiązanie. Po zacieraniu służy mi również do grzania wody do wysładzania (też się sparawdza).

Niestety garnek wykonany b. kiepsko (od nowości odpadała pokrywa dolna), a o termostacie należy zapomnieć od razu.

Ja używam zew. termostatu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki regulator

http://allegro.pl/re...3009510119.html

i trzyma mi +/- 0,5 st.C (taką histerezę ustawiłem)

Tak z ciekawości - "trzyma" czy "tak Ustawiłeś" ? a można wiedzieć do czego go Zastosowałeś ?

no i po czym Poznajesz że trzyma, tzn Używasz jakiegoś zewnętrznego pomiaru ?

 

przepraszam że tyle pytań ale temat regulatorów jest bliski mojemu sercu ( i portfelowi ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trzyma" czy "tak Ustawiłeś" ?

W regulatorze ustawiłem teraz histerezę 0,1 st, a trzyma cały układ (grzałka, gar i to co w nim jest).

Generalnie, ze wzgledu na prymityw układu, zmierzone temperatury wskazują max. +-1 st.

Drugiego czujnika używam np. przy wysładzaniu do kontroli temperatury młóta (tak z ciekawości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to czy jeśli grzejesz swój gar ( i to co w nim jest ) to poza czujnikiem w regulatorze jeszcze jakoś kontrolujesz temperaturę. Z reguły tak jest że istnieje rozbieżność pomiędzy tym co rejestruje termometr zewnętrzny a tym co pokazuje czujnik/regulator, z moich doświadczeń czujnik często pokazuje ( na wyświetlaczu regulatora ) że "jest ok" czyli niby trzyma temperaturę ale jak się użyje drugiego termometru to nie jest aż tak różowo :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbieżność pomiędzy tym co rejestruje termometr zewnętrzny a tym co pokazuje czujnik/regulator

jesli występuje tego typu rozbieżność to IMHO należy sprawdzić dlaczego?

Oczywiście powodów może być wiele, ale jeśli masz na myśli liniowość pomiaru temperatury przez regulator to w moim przypadku wskazania są statystycznie zgodne z innymi przyrządami do pomiaru (termometr cyfrowy, wskazania drugiego regulatora).

Oba czujniki z tego regulatora kalibrowałem i "fabryczne odchyłki" od 0 są na poziomie -0,6 st.

Myślę, że do takich zastosowań jest to rozwiązanie OK, zwłaszcza że więcej problemów sprawiają inne sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica do żywcobeczek, mało przydatna.

 

Głowica KOREB do specjalnego sytemu David System, gdzie z każdą beczką mamy przewód piwny zaworkiem idący od kran az po element w tej głowicy.

Cena bardzo fajna, nowe to kosztuje 4kzł... Nawet licząc wymianę kolumny warto sie zastanowić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.