Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

diuary są np.szczelne ,i inne "termosy" inaczej by się azot wygotował ,jeśli odpowiednio go się zamknie i temperatura w środku jest niezmienna to nic się nie dzieje,grunt to izolacji i dlatego są takie drogie pojemniki na azot ciekły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału przymierzam się do zakupu refraktometru. Znalazłem http://allegro.pl/pr...670787657.html. Cena wydaje się atrakcyjna. Ale czy na pewno warto go kupić?

A to nie jest to samo? http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300773268613

tylko troszke taniej.

Edytowane przez mario633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna reguła jest taka: najpierw nalezy inwestować w zimną część procesu, potem w gorącą.

 

Za cenę refraktometru można kupić tanią lodówkę, czy regulator temperatury, parę nowych fermentorów, worek NaOH, mieszadło do drożdży itd.

Hm, lodówki mam dwie, całą resztę również ;) , to może akurat? Ale po odpowiedziach czuję jednak, że to zbytek.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna reguła jest taka: najpierw nalezy inwestować w zimną część procesu, potem w gorącą.

 

Za cenę refraktometru można kupić tanią lodówkę, czy regulator temperatury, parę nowych fermentorów, worek NaOH, mieszadło do drożdży itd.

Hm, lodówki mam dwie, całą resztę również ;) , to może akurat? Ale po odpowiedziach czuję jednak, że to zbytek.

Zbytek na pewno to nie jest-bardzo sobie chwalę a na ebay-u kupiłem w HonkKongu z przesyłką za mniej niż pół ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/au...2683495348.html - Automat do chlodzenia i nalewania z mini-kegów

 

Ta aukcja nadaje się raczej do Hyde parku. :)

"automa do piwa BIER MAXX idealny na impreze na puszki 5l typu party nie używany schładza piwo a dzieki naboją piwo nalewamy z kija automat kompletny z akcesoriami zapakowany w orginalne pudełko"

Jestem pod wrażeniem opisu bez znaków interpunkcyjnych. :smilies:

Edytowane przez Shooter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny działa dobrze, choć ma lekkie odpryski emalii. Nie nie można wyciągnąć jest on na stałe przymocowany do "plastikowego podstawka", a zresztą po co? Zrób oplot, dołącz węża do krany zlej piwo bez chmieli do fermentatora docelowego i do wanny albo jak przez noc na dwór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli tak,

 

1. Zacieram słód a następnie filtruję/wysładzam w tym samym garze elektrycznym do innego fermentatora.

2. Oczyszczam gar z pozostałości.

3 Przelewam przefiltrowany słód z powrotem do gara i gotuje go z chmielem,

4. Przelewam przy pomocy kranika i wężyka brzeczkę do pojemnika fermentacyjnego i chłodzę go.

5. Dodaje drożdży, zamykam pojemnik fermentacyjny.

 

Dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta metoda przedstawiona przez Ciebie ma pewną wadę.

Jeśli będziesz chciał robić wszystko /zacierać, wysładzać, gotować/ w tym samym garze brzeczka mocno Ci wystygnie, a słabością tych garnków jest moc grzałek, strasznie będziesz musiał długo czekać do zagotowania. Najlepiej posiadać 2 takie garnki, w jednym zacierasz i wysładzasz, w drugim gotujesz /zaczynasz podgrzewać brzeczkę już od początku wysładzania.

Druga opcja jest taka że robisz oddzielną kadź filtracyjną wtedy przekładasz zacier do kadzi i zanim sie złożę ułoży, zdążysz umyć garnek i rozpoczniesz wysładzanie.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.