Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Duży śrutowniki, ale czy wart swej ceny?

 

http://allegro.pl/stary-duzy-zeliwny-mlynek-srutownik-i1785631827.html

 

Właśnie się zamierzam i nie wiem czy to to warte zachodu. Nadal trwa licytacja, ale tylko jedna oferta - mam nadzieję, że to żaden z forumowiczów:)

 

Jeżeli to ktoś z forumowiczów, to mówcie - nie będę podbijał ceny kolego :)

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za wysoka warto kupić nowy,sprzedający pokazuje niby wszystko lecz nie to co jest najważniejsze tarcze ścierne.

A gdzie ty widzisz tam tarcze ścierne?, ja widzę walce albo mi coś na oczy poszło :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży śrutowniki, ale czy wart swej ceny?

 

http://allegro.pl/stary-duzy-zeliwny-mlynek-srutownik-i1785631827.html

 

Właśnie się zamierzam i nie wiem czy to to warte zachodu. Nadal trwa licytacja, ale tylko jedna oferta - mam nadzieję, że to żaden z forumowiczów:)

 

Jeżeli to ktoś z forumowiczów, to mówcie - nie będę podbijał ceny kolego :)

Wygląda solidnie, wg mnie plusy jakie posiada to przede wszystkim napęd na oba wałki i to z różną prędkością co korzystnie wpływa na ściąganie łuski, ma swoją wagę co poza kosztowniejszą przesyłkę powinno wpłynąć na jego stabilność, no i regulacja.

Z drugiej strony jego wałki osadzone są bez jakiegokolwiek ułożyskowania i to w dziwnym "pół otwartym" mocowaniu , ale nie wiem czy jest to minus? W sumie obroty nie aż tak duże...

Cena dosyć wysoka ale jeśli się samemu chce zrobić porządny śrutownik walcowy to może wynieść więcej, dobrze by było sprawdzić go w akcji.

Takie jest moje zdanie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena atrakcyjna. Ma ktoś taką maszynkę? Sprawdza się czy jest jakiś haczyk jednak (specjalna wielkość beczek czy coś w tym stylu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego walcowego,mam taki,bez koła waży to pewnie z 10 kg (same koło nie możne chyba ważyć 20,więc kolo trochę przesadził z wagą),służyło to do gniecenia maku,wiec to nie śrutownik,nie da się w tym zmielić sodu,trzeba naciąć wałki i wtedy jak najbardziej jest gut.

 

zmielenie kg słodu to jakieś 5-10 min,ale słód karmelowy miele w tarczowym,e tym straszny opór stwarza,jeszcze jak jest taki gumowaty to istna masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmielenie kg słodu to jakieś 5-10 min,ale słód karmelowy miele w tarczowym,e tym straszny opór stwarza,jeszcze jak jest taki gumowaty to istna masakra.

Dzięki wielkie za opinię - dam sobie spokój z tą aukcją, poczekam na coś lepszego, albo kupie tarczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli butelki niezapuszczone, to cena naprawdę atrakcyjna. Tylko odbiór osobisty...jeśliby naliczyć koszty transportu to się niestety nie opłaca wysyłać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw w który widziałeś jest bez 1 istotnej części.

Takie coś widziałem w INTER KOMISIE w Siemianowicach. Cena 48 zł. Ale wg mnie to szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena atrakcyjna. Ma ktoś taką maszynkę? Sprawdza się czy jest jakiś haczyk jednak (specjalna wielkość beczek czy coś w tym stylu) ?

Ja swego czasu kupiłem taką konstrukcję.Fajne urządzenie.A mini kegi są dostępne w BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.