Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Grodziskie 9 blg - blog przy piwku

 

 

Piana niezbyt obfita ale drobna, ładna

kolor jasny złoty, opalizujące

Dominuje aromat wędzonki

Smak czysty, głownie chmielowy, jakies tam delikatne owocki też chyba czuje, goryczka średnia do niskiej.

Ogólnie bardzo dobre piwo, dość gładkie, pijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem 2xTripel, zabrałem Weizena z browaru Ignaczew i Tasmanian Red - Blog Przy Piwku.

 

Weizena od Radka od razu zdegustowałem. Myślę, że nie będę wchodził w kompetencje sędziom Białej Wrony i się wymądrzał :) Piwo po prostu bardzo dobre, bez wad. Tak powinien smakować weizen. Jedna tylko drobna uwaga - ta poprzednia była jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown Porter-blog przy piwku warka J9

 

Piana słaba, prawie się nie zbudowała, aromat lekko kwaskowy, estrowy, jakby zielone jabłko?

Kolor brązowy nieprzejrzysty.

Smak wydaje mi się taki bardziej stoutowy niż brown porterowy,

Ogólnie piwo jest przyjemne, dobrze się pije tylko że jest trochę nie w stylu moim skrommnym zdaniem.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w poniedziałek w Łodzi, chciałbym coś zostawić (Łoś ESB, Pale Ale NZ, Amber Ale NZ a może nawet niedojrzałą amerykańską pszenicę) i coś zabrać. Wiadomo co jest na stanie?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zostawiłem dziś w depozycie raz tripel raz dubbel a pobrałem tripla o wdzięcznej nazwie " zabierz zwłoki" 20 blg od krzyśka 9999 i oscypek ale, produkcji blog przy piwku.

Oczywiście nie wiem co jest teraz w depozycie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nadziei na rozruszanie depozytu, zostawiłem kolejne dwie butelki, tym razem 1x wit i 1x single hop kohatu, pobrałem lawendowe od didera.

Dobrze! :okey: A wiesz może co znajduje się poza Twoimi piwkami w depozycie? Zbieram się już od 2 tygodni i jakoś mi nie po drodze, ale może w piątek wpadnę coś zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne syknięcie, z butelki czuc lawendą, lejemy, obfita piana, średniopęcherzykowa

w aromacie głownie czuc lawendę, kolor miedziany

Próbujemy, i w smaku..... dominuje lawenda ale w stopniu zupełnie akceptowalnym, bałem się że będzie perfuma ale jest idealnie, są też przyprawowe posmaki chyba od drożdży, takie trochę jak w saisonie, goryczka chmielowa niska,

Bałem się tej lawendy a piwo okazało się bardzo dobre.

Gratulacje Dider :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian tripel od Krzyśka 9999.

 

Piwo leżakuje od 16.09. 2013

Lejemy, Ładny złoty kolor klarowne, piana średniej wysokości, na szczęście drobna i utrzymuje cienką warstwę przez cały czas, ładnie oblepia szkło, co bardzo lubię.

Aromat owocowy, brzoskwiniowy, zgodny ze stylem, wysycenie średnie.

W smaku zupełnie nieczuć że to 20 blg, prawie nie ma rozgrzewających nut alkoholowych, duzy plus. Pije się wybornie, cały czas jest pianka.

Dla mnie pyszne. Jak najbardziej stylowe.

Gratulacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarłem dzisiaj do depozytu. Wwiozłem 10 swoich piw (po dwa z każdego rodzaju), a są nimi: Brown Porter, Koelcsh, NZIPA, Roggenbier i Stout. Każde opatrzyłem banderolą, która ma zabezpieczyć przed ewentualną podróżą piwa z butelki w miejsce niekoniecznie do niego przeznaczone - zwracam się do Was z prośbą, aby przed otwarciem jednak schłodzić każde z piw, bo jednak transport przez łódzkie dziurawe ulice gazowanym napojom nie służy (cóż za piękne zdanie, wielokrotnie złożone). Zapomniałem spytać co tam jeszcze ciekawego w depozycie stoi - mea culpa.

Pobrałem:

Browar Ignaczew:

  • Witbier
  • Dubbel
  • Tripel
  • Single hop Kohatu

Browar 2 Lewe Ręce:

  • Bolek

Browar Black Angel:

  • Lawendowa Kraina (od jakiegoś czasu ostrzyłem sobie na to zęby, i całe szczęście udało się dorwać ;))

Zasadniczo Browar (?)

  • Bock of Brooklyn

Blog Przy Piwku <prodakszon>:

  • Brown Porter
  • Brown Ale
  • Oscypek Ale

Ogólnie sporo atrakcji, akurat na święta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Single hop Kohatu - Browar Ignaczew

Piana: Ładna, drobna, trwała, znaczy szkło - nie ma się do czego przyczepić i bardzo dobrze!

Barwa: Jasno pomarańczowa, mętna.

Zapach Chmielowy - głównie cytrusowy, całkiem rześki.

Wysycenie: Idealne!

Smak: Zaczyna się słodowością, bardzo delikatną czyli w sumie taką jak lubię w tych piwach. Dalej chmielowo, tak na słodko. Goryczka. Goryczka jest świetna, czuć wyraźnie, że jest obecna, ale nie jest zalegająca i na prawdę szybko się kończy. Posmak który pozostaje jeszcze jakiś czas też jest słodko chmielowy.

Ogólne moje odczucia są takie, iż jest to świetne Pale Ale. Powiedziałbym, że przebija niektóre nasze rodzime kraftowe produkty. Z przyjemnością wypiłem i chętnie wypiłbym go więcej ;) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten depozyt trza jakieś etykiety robić ??

Przymusu nie ma, ale zdecydowanie ułatwia to identyfikację piwa, już później w depozycie. Jeśli bardzo Ci się nie chce robić etykiet, to polecam folię samoprzylepną na której można ręcznie coś napisać albo oznaczenie na kapslu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolsch z cichego browaru

 

Na poczatku muszę zaznaczyć że w tym stylu nie mam wielkiego obycia, a właściwie to piłem tylko grand prix Janka Szały.

 

Piwo ma ładny złoty kolor, piana niezbyt obfita ale drobna towarzyszy nam do końca................... końca spożycia i lekko oblepia szkło,

Aromat słodowy, chyba tez lekko miodowy ( utlenienie? ) a może to estry od drożdży, nie jestem pewien.

Smak delikatny, zrównoważony słodowo chmielowy, goryczka niska, myślę że taka jaka powinn być w tym stylu, Może smak powinien byc trochę bardziej lagerowy, ale i tak jest dość neutralne, ciekawe jaka była temp. fermentacji. Drożdże to chyba s-33, po zeskanowaniu kodu z etykiety, wyszło że to porter kokosowy dlatego tylko przypuszczam.

Podsumowując: piwo bardzo mi smakowało, a co do zgodnosci ze stylem to juz ktoś inny powinien ocenić.

Gratulacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.