Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Wędzony Porter - Browar Batona

Aromat: Na pierwszym planie paloność, w tle delikatna wędzonka ala szynka
Barwa: Czarna, nieprzejrzysta
Piana: Mało obfita, drobnopęchyrzokwa, zostawia cienki kożuszek
Smak: paloność, następnie wędzonka tak jak w aromacie i czekolada, bardzo ładnie się to komponuje
Goryczka: Niska
Odczucie w ustach: Niskie wysycenie, gładka faktura, trochę brakuje pełni jak na ekstrakt 19,5
Wrażenia ogólne: Bardzo dobre piwo, lubię takie delikatne wędzenie, a nie jak w Schlenkerli, gdzie kiełbasa wali po twarzy. Jak dla mnie trochę przesunięte w stronę FES niż porteru, co nie zmienia faktu, że bardzo mi smakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolor jednak niezgodny z podanym na etykiecie (obstawiam, że było liczone  bez słodu Crysta

No właśnie było liczone, a nie mierzone.
Na słodach jest podawany jakiś przedział wartości.

Słodu karmelowego było 0,2 kg na 7,2 kg zasypu. Dodałem, żeby tylko trochę podkoloryzować. Nie chciałem, aby było go czuć, ponieważ sam nie lubię. 
Ważne, smakowało, dzięki za opis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi, ale piwo nie wygląda na 7 EBC. Gdyby nie było słodu Crystal to pewnie wtedy miałoby tyle ile na etykiecie. Przedział akurat nie gra takiej roli w tej sprawie. Słód Crystal 160 ma około 300 EBC, więc mimo, że było go około 2% to i tak zwiększył ogólne EBC (na szybko wyliczyłem, że to może być około 20 EBC). To są szczegóły, ale uważam, że warto to sobie wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark City

Browar domowy XD

16 plato, 6,5 % alk., 60 IBU

Chmiele: Cascade, Bravo, Dr Rudi, Equinox

 

Oko: piwo nieprzejrzyście czarne, piana beżowa, drobnopęcherzykowa i wysoka

Nos: palony, lekko chmielowy, owocowy, średniointensywny

Język: goryczka średnia, znaczna paloność, wytrawne, wysycenie nieco za wysokie, lekka kawa, odczuwalna kwaśność słodów palonych

 

Ogólna opinia: Piwo jest w porządku, bez wad, ale jest bardziej Foreign Extra Stoutem, niż India Black Ale, na następny raz zmniejszyłbym udział słodów palonych i użył wersji bezłuskowej (Carafa Special/Dehusked Carafa) oraz dodał więcej chmielu na aromat i goryczkę (ciemne piwa są mniej "przejrzyste" dla chmielu). Za jakiś czas będzie z tego piwa dobry FES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzony Porter - Browar Batona

Aromat: Na pierwszym planie paloność, w tle delikatna wędzonka ala szynka

Barwa: Czarna, nieprzejrzysta

Piana: Mało obfita, drobnopęchyrzokwa, zostawia cienki kożuszek

Smak: paloność, następnie wędzonka tak jak w aromacie i czekolada, bardzo ładnie się to komponuje

Goryczka: Niska

Odczucie w ustach: Niskie wysycenie, gładka faktura, trochę brakuje pełni jak na ekstrakt 19,5

Wrażenia ogólne: Bardzo dobre piwo, lubię takie delikatne wędzenie, a nie jak w Schlenkerli, gdzie kiełbasa wali po twarzy. Jak dla mnie trochę przesunięte w stronę FES niż porteru, co nie zmienia faktu, że bardzo mi smakowało.

Dzięki za opinie. No właśnie, też mi trochę ciała brakuję, a zacierane było 68-69 stopni. Z 19,5 zeszło do 5. Granica między stoutem, a porterem jest dosyć cienka, tu nie było w ogóle palonego jęczmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIPA

Bzyku

15 Plato, 6 % alk.

Słody: pilzneński, wiedeński, monachijski, Caramunich Chmiele: Warrior, Green Bullet, Mosaic, Cenetnnial

 

Oko: piwo zmętnione, barwy bursztynowej, piana średniej wysokości, drobno i średniopęcherzykowa

Nos: zapach chmielowy, owoce tropikalne, sosna, nuta białego wina, zapach słodki i przyjemny, delikatny alkohol

Język: wysycenie nieco za wysokie, bardzo dużo smaku chmielowego, owoców tropikalnych, sosny, goryczka krótka i niska, baza słodowa objawia się słodkością (ale nie cukrową)

 

Ogólna opinia: Dobre piwo, do poprawy goryczka, poza tym wszystko w porządku. Dziękuję za możliwość spróbowania. Bardzo wynik jak na trzecią warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo PSZENICZNE musi być mętne
Browar domowy XD
12 plato, 4.1 % alk., 18 IBU
Chmiele Lubelski i Equinox
 
Oko: żółte, zmętnione, piana bardzo szybko zniknęła
Nos: słaby zapach, zbożowy, z butelki czarna porzeczka
Język: bardzo mocne wysycenie, przeszkadza w odbiorze, posmaki zbożowe
 
Ogólna opinia: z powodu bardzo mocnego wysycenia piwa nie wypiłem, nie wiem czy poszło za dużo cukru do refermentacji czy 
weszło zakażenia, ale nie było żadnych nut kwaśnych ani siarkowych, zapach czarnej porzeczki był ewidentny (przy czym moim 
zdaniem był to zapach wadliwy (liść porzeczki/koci mocz), a nie zapach chmielowy jak Bramling Cross).
 
Ostatnia Paróweczka Hrabiego Barry Kenta
BrowaRatorium
14 Plato, 5.5 % alk., 20 IBU, 7 EBC
Skład: woda, słody - pszeniczny wędzony dębem "Grodziski", jęczmienny wędzony bukiem, Crystal 160, chmiele - Hallertau 
 
Tradition, Northern Brewer, drożdże Fermentum Mobile FM41 Gwoździe i Banany
 
Oko: bursztynowe, mętne, pływają drobinki chmielu, piana za mała jak na weizena
Nos: zapach słodki (chyba zarówno banany jak i goździki), wędzony
Język: wysycenie w porządku, półsłodkie, delikatny kwasek, wyczuwalna wędzonka, zbożowość
 
Ogólna opinia: piwo bardzo przyjemne w odbiorze, kolor jednak niezgodny z podanym na etykiecie (obstawiam, że było liczone 
bez słodu Crystal), karmelu i chmielu nie czuć, sam chętnie bym takie uwarzył.

 

Dzięki za opinie, co do Pszeniczniaka, to rzeczywiście od samego początku był problem z wysokim wysyceniem. Zdecydowanie za dużo cukru :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AIPA
Bzyku
15 Plato, 6 % alk.
Słody: pilzneński, wiedeński, monachijski, Caramunich Chmiele: Warrior, Green Bullet, Mosaic, Cenetnnial
 
Oko: piwo zmętnione, barwy bursztynowej, piana średniej wysokości, drobno i średniopęcherzykowa
Nos: zapach chmielowy, owoce tropikalne, sosna, nuta białego wina, zapach słodki i przyjemny, delikatny alkohol
Język: wysycenie nieco za wysokie, bardzo dużo smaku chmielowego, owoców tropikalnych, sosny, goryczka krótka i niska, baza słodowa objawia się słodkością (ale nie cukrową)
 
Ogólna opinia: Dobre piwo, do poprawy goryczka, poza tym wszystko w porządku. Dziękuję za możliwość spróbowania. Bardzo wynik jak na trzecią warkę.

 

Dzięki za opinię, piwo zmętniło się w czasie transportu, dosyć krótko stało na cichej i sporo drożdży wylądowało w butelkach :). Cieszę się, że smakowało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

AIPA
Bzyku
15 Plato, 6 % alk.
Słody: pilzneński, wiedeński, monachijski, Caramunich Chmiele: Warrior, Green Bullet, Mosaic, Cenetnnial
 
Oko: piwo zmętnione, barwy bursztynowej, piana średniej wysokości, drobno i średniopęcherzykowa
Nos: zapach chmielowy, owoce tropikalne, sosna, nuta białego wina, zapach słodki i przyjemny, delikatny alkohol
Język: wysycenie nieco za wysokie, bardzo dużo smaku chmielowego, owoców tropikalnych, sosny, goryczka krótka i niska, baza słodowa objawia się słodkością (ale nie cukrową)
 
Ogólna opinia: Dobre piwo, do poprawy goryczka, poza tym wszystko w porządku. Dziękuję za możliwość spróbowania. Bardzo wynik jak na trzecią warkę.

 

Dzięki za opinię, piwo zmętniło się w czasie transportu, dosyć krótko stało na cichej i sporo drożdży wylądowało w butelkach :). Cieszę się, że smakowało :).

 

Dla mnie osobiście brak klarowności to nie problem, jakie było szacowane IBU? Strzelam, że gdzieś około 50, ale mam zepsute odczuwanie goryczy, więc mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie osobiście brak klarowności to nie problem, jakie było szacowane IBU? Strzelam, że gdzieś około 50, ale mam zepsute odczuwanie goryczy, więc mogę się mylić

 

Dokładnie nie pamiętam, ale szacowane IBU miało być powyżej 70. Może ta słodycz powoduje, że goryczka jest słabiej odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUKA Imperial Red Ale 22 BLG 9 % Alk. obj. - BrowaRatorium (rafael52)

 

Aromat: Cytrusowy, słodowy, po ogrzaniu dosyć wyraźne nuty alkoholowe.
Barwa: Ciemne, lekko czerwone, nieprzezroczyste.
Piana: Obfita, średnio i drobnopęcherzykowa,  zdobi szkło.
Smak: Cytrusy, lekko kwaskowate, słodowy, alkohol wyczuwalny.
Goryczka: Dosyć wysoka, średnio zalegająca, ale te 150IBU nie było przesadnie wyczuwalne.
Wrażenia ogólne:  Dosyć wyraźny alkohol obecny w smaku i aromacie troszkę przeszkadzał w konsumpcji (możliwe, że piłem to piwo po prostu za ciepłe:)), ale poza tym ciekawe piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Americano ai pa

Browar Boszla (Rajfurke)
16 Plato, 6,5 % alk.
 
Oko: piwo ciemnobursztynowe, mocno zmętnione, piana złożona z różnych oczek, niska
Nos: zapach chmielowy, owoce tropikalne i cytrusowe, zapach sosnowy, żywiczny
Język: słodkie, dużo chmielowego smaku przede wszystkim owoców tropikalnych, goryczka krótka, bardzo przyjemne w odbiorze, wysycenie w porządku
 
Ogólna opinia: bardzo dobre piwo, trochę za mała goryczka jak dla mnie, obstawiam, że do kotła poszedł Mosaic i Citra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Americano ai pa

Browar Boszla (Rajfurke)
16 Plato, 6,5 % alk.
 
Oko: piwo ciemnobursztynowe, mocno zmętnione, piana złożona z różnych oczek, niska
Nos: zapach chmielowy, owoce tropikalne i cytrusowe, zapach sosnowy, żywiczny
Język: słodkie, dużo chmielowego smaku przede wszystkim owoców tropikalnych, goryczka krótka, bardzo przyjemne w odbiorze, wysycenie w porządku
 
Ogólna opinia: bardzo dobre piwo, trochę za mała goryczka jak dla mnie, obstawiam, że do kotła poszedł Mosaic i Citra

 

Dzięki za recenzję, zmętnienie będe się starał wyeliminować, IBU to wyliczone 100, także masz niezłą tolerancję na goryczkę :), a do kotła poszedł Amarillo, Simcoe, Centennial i Warrior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Americano ai pa

Browar Boszla (Rajfurke)
16 Plato, 6,5 % alk.
 
Oko: piwo ciemnobursztynowe, mocno zmętnione, piana złożona z różnych oczek, niska
Nos: zapach chmielowy, owoce tropikalne i cytrusowe, zapach sosnowy, żywiczny
Język: słodkie, dużo chmielowego smaku przede wszystkim owoców tropikalnych, goryczka krótka, bardzo przyjemne w odbiorze, wysycenie w porządku
 
Ogólna opinia: bardzo dobre piwo, trochę za mała goryczka jak dla mnie, obstawiam, że do kotła poszedł Mosaic i Citra

 

Dzięki za recenzję, zmętnienie będe się starał wyeliminować, IBU to wyliczone 100, także masz niezłą tolerancję na goryczkę :), a do kotła poszedł Amarillo, Simcoe, Centennial i Warrior.

 

Czasem pijam herbatę z piołunu, więc chyba dla siebie zrobię Hoppy Wormwood India Pale Ale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebichmiel AIPA

Włóczykij

16 Plato, 6 % alk.

 

Oko: piwo koloru ciemnobursztynowego, zmętnione, piana niska, drobnopęcherzykowa

Nos: zapach słodki, karmelowy, owocowy, lekko żywiczny, przyjemny

Język: słodkie, ale nie zapychające, karmelowe, goryczka niewyczuwalna, lekka chmielowość, wysycenie w porządku

 

Ogólna opinia: Z tego co kojarzę to piwo ma już trochę czasu, dlatego rozumiem niską chmielowość piwa, baza słodowa w porządku, myślę, że na świeżo byłoby smaczniejsze, ale teraz też jest dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Double Black IPA - Browar FUSE (pociag)

 

Wygląd: Ciemno brunatne, średnio obfita drobno i średnio pęcherzykowa, beżowa piana, trochę zdobi szkło

Aromat: Cytrusy, grapefruit, ciemne słody, trochę iglaków, mało intensywny

Smak: Całkiem niezła chmielowość, paloność, muśniecie czekolady, lekka kwaskowość, goryczka średnia, trochę mało się dzieję

Odczucie w ustach: pół pełne, niskie nasycenie

Wrażenie ogólne: Piwo niezłe, ale mniej intensywne niż zapowiada styl. Podejrzewam, że świeże było lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem 2 butelki AIPA 16.5 BLG 6,2 % alk pobrałem Slawa - Polish Czech Ale i Czerwona Niespodzianka - Hibiscus Hoppy Ale, oba z browaru Rosomak. Poniżej ocena Czerwonej niespodzianki, drugą buteleczkę otworzę niebawem :)

 

Czerwona Niespodzianka Hibiscus Hoppy Ale 13.3 BLG    5.5 % Alk. obj.    120 + IBU  - Browar Rosomak

 

Aromat: lekko cytrusowy, słodowy, i coś jeszcze...może hibiscus ale pewności nie mam, może to Huell Melon a tego jeszcze nie miałem okazji próbować
Barwa: Rubinowe, nieprzejrzyste lekko mętne
Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa,  dość szybko opada ale zostaje w postaci małej werstewki
Smak: delikatna ziołowość, może też trochę cytrusów
Goryczka: Niska dochodząca do średniej, 120 IBU ? Pijąc oceniałem na zakres 40-50, ale dla mnie to pozytywna strona piwa bo dzięki temu było dobrze zbalansowane i lekko wchodziło
Wrażenia ogólne:Ciekawe piwo, jeśli to co czułem to hibiscus to nie będę jego fanem ;) mam wrażenie, że ilość i rodzaj użytych chmieli (Sybilla, Iunga, Octawia, Huell Melon, Amarillo, Fuggles) stworzył mieszankę, z której mnie ciężko było coś wyniuchać czy posmakować. Ogólnie piwo wypite z przyjemnością - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem 2 butelki AIPA 16.5 BLG 6,2 % alk pobrałem Slawa - Polish Czech Ale i Czerwona Niespodzianka - Hibiscus Hoppy Ale, oba z browaru Rosomak. Poniżej ocena Czerwonej niespodzianki, drugą buteleczkę otworzę niebawem :)

 

Czerwona Niespodzianka Hibiscus Hoppy Ale 13.3 BLG    5.5 % Alk. obj.    120 + IBU  - Browar Rosomak

 

Aromat: lekko cytrusowy, słodowy, i coś jeszcze...może hibiscus ale pewności nie mam, może to Huell Melon a tego jeszcze nie miałem okazji próbować

Barwa: Rubinowe, nieprzejrzyste lekko mętne

Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa,  dość szybko opada ale zostaje w postaci małej werstewki

Smak: delikatna ziołowość, może też trochę cytrusów

Goryczka: Niska dochodząca do średniej, 120 IBU ? Pijąc oceniałem na zakres 40-50, ale dla mnie to pozytywna strona piwa bo dzięki temu było dobrze zbalansowane i lekko wchodziło

Wrażenia ogólne:Ciekawe piwo, jeśli to co czułem to hibiscus to nie będę jego fanem ;) mam wrażenie, że ilość i rodzaj użytych chmieli (Sybilla, Iunga, Octawia, Huell Melon, Amarillo, Fuggles) stworzył mieszankę, z której mnie ciężko było coś wyniuchać czy posmakować. Ogólnie piwo wypite z przyjemnością - dzięki.

 

Moim zdaniem hibiskus jest niewyczuwalny w smaku, dlatego chciałbym zrobić powtórkę z większą ilością i o wiele mniejszym chmieleniu. W zasadzie celem miało być piwo wysoko chmielone zarówno na aromat jak i goryczkę, podkolorowane hibiskusem, plus kwasek od hibiskusa. Niestety z goryczką jest taki problem, że albo za dużo szyszki dałem do kotła, albo hibiskus w jakiś magiczny sposób zredukował ją :/ Huell Melon ma taki słodki zapach, owocowy, trochę przypomina melona, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black IPA browar Ignaczew

 

rozlew 08.03.2015 i to czuć. Nie wiem ile poszło chmielu, ale jak na IPA w aromacie jest go za mało. Czuć też lekką czekoladowość. W smaku już czekolada dominuje. Wyraźna, gorzka czekolada podparta chmielową goryczką. Wysycenie nieco za wysokie. Piana wysoka, redukująca się, ale ładnie oblepia szkło. Wg mnie bardzo udany stout, jak na IPA za mało aromatu/smaku a za dużo czekolady (która mi smakuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę nawiedziłem depozyt. Zostawiłem:

  • 2x Dziesiątkę (wersja ale)
  • 2x Owsiane AIPA
  • 2x Weizen
  • 2x Dry Stout (FM13)
  • 2x American Saison

Wziąłem:

  • Munich dunkel (Picus Viridis)
  • BPA (Picus Viridis)
  • Dark City (XD)
  • Pszeniczne (XD)
  • Marcowe (XD)
  • AIPA (HOPla)
  • Dubbel (Chmielo warki[?])
  • Czerwona niespodzianka (Rosomak)
  • DIPA (Barwny Chmiel)
  • Ostatnia Paróweczka... (Browaratorium) 
Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgijskie - specjalne, BROWAR IGNACZEW

Kolor: ciemnozłoty, bursztynowy, zmętniony.
Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, zwarta, pojawiają się większe pęcherzyki, ale jest trwała i zostawia dużo śladów na szkle. 

Zapach: dość intensywny, bardzo przyjemny, słodki, wyraźne aromaty cytrusowe, ziołowe, trochę żółtych i tropikalnych owoców, lekka nutka słodowa, kolendra gdzieś w tle wyczuwalna, albo to autosugestia.

Smak: piwo zdecydowanie pełne, aksamitne, spora słodycz, tak jak w aromacie sporo nut owocowych, goryczka niska, delikatnie wyczuwalne opiekane nuty.

Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku niskiego, pasuje, nie zapycha.
Wrażenia ogólne: spodziewałem się piwa o wyraźnym aromacie fenoli, goździka. Jednak bardzo miło zaskoczyła mnie zawartość butelki, przyjemny owocowy aromat i smak, brakuje może tylko trochę goryczki, ale przez to piwo jest bardziej degustacyjne i można dłużej skupić się na jego walorach. Bardzo udane piwo, cieszę się, że miałem okazję spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona Niespodzianka - Browar Rosomak

Wygląd: Czerwono-rubinowe, klarowne. Piana biała, drobnopęcherzykowa, dosyć skąpa, ale za to ładnie oblepia szkło.
Aromat: Głównie amerykański chmiel - nuty cytrusów, owoców tropikalnych. Gdzieś w tle pojawia się owocowa nuta, pochodząca od hibiskusa - tak przynajmniej zapamiętałem herbatki z hibiskusa, które dawniej pijałem. Po ogrzaniu wychodzą dosyć ciężkie, prażone nuty.

Smak: Lekko kwaskowy (zasługa hibiskusa), cytrusowy, chmielowy, również karmelowy po ogrzaniu.
Goryczka: Wysoka, dobra, niezalegająca.
Odczucie w ustach: Umiarkowanie wytrawne, dość nisko nagazowane.
Wrażenia ogólne: Smaczne piwo, bez wad (przynajmniej ja nie stwierdziłem). Dzięki tej kwaskowatości jest całkiem orzeźwiające. Jednak nie pasowała mi do końca dosyć wysoka goryczka, która kłóciła się trochę z kwaśnością.

 

Zapraszamy na Marcowe - Browar XD

Wygląd: Ciemnozłote, klarowne. Piana biała, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje, znaczy szkło.
Aromat: Słodowy, opiekany. Czysty, lagerowy.

Smak: Słodowy, z nutami opiekanymi.
Goryczka: Dosyć wysoka, zalegająca.
Odczucie w ustach: Pełne. Wysycenie na odpowiedno wysokim poziomie.
Wrażenia ogólne: Gdyby nie ta wysoka goryczka, to w moim odczuciu byłoby wzorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona Niespodzianka - Browar Rosomak

Wygląd: Czerwono-rubinowe, klarowne. Piana biała, drobnopęcherzykowa, dosyć skąpa, ale za to ładnie oblepia szkło.

Aromat: Głównie amerykański chmiel - nuty cytrusów, owoców tropikalnych. Gdzieś w tle pojawia się owocowa nuta, pochodząca od hibiskusa - tak przynajmniej zapamiętałem herbatki z hibiskusa, które dawniej pijałem. Po ogrzaniu wychodzą dosyć ciężkie, prażone nuty.

Smak: Lekko kwaskowy (zasługa hibiskusa), cytrusowy, chmielowy, również karmelowy po ogrzaniu.

Goryczka: Wysoka, dobra, niezalegająca.

Odczucie w ustach: Umiarkowanie wytrawne, dość nisko nagazowane.

Wrażenia ogólne: Smaczne piwo, bez wad (przynajmniej ja nie stwierdziłem). Dzięki tej kwaskowatości jest całkiem orzeźwiające. Jednak nie pasowała mi do końca dosyć wysoka goryczka, która kłóciła się trochę z kwaśnością.

 

 

Dzięki za opis, nie wiem z czego mogą wynikać te prażone nuty, nie używałem słodów prażonych ani palonych, a karmelowe były dość jasne. Tak jak pisałem piwo do powtórki z mniejszą goryczką i ogólnie mniejszym chmieleniem. Wyrzucę też karmele na rzecz albo słodu pszenicznego albo żytniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pszeniczne musi być mętne! - Browar XD

Wygląd: Złociste, mętne. Piana bardzo obfita, biała, drobno- i średniopęcherzykowa, dosyć długo się utrzymuje, chociaż z czasem pęka.
Aromat: Kwaskowy, lekko cytrusowy, pszeniczny. Delikatne goździki w tle.

Smak: Umiarkowanie chlebowe i delikatnie kwaskowe.
Goryczka: Niska.
Odczucie w ustach: Wytrawne, gładkie. Wysycenie bardzo wysokie, ale o dziwo nie szczypie w język.
Wrażenia ogólne: Pszeniczne musi być świeże. Piwo było przyjemne w odbiorze, jednak (myślę, że ze względu na wiek) straciło charakterystyczne dla siebie cechy weizena w postaci produkowanych przez drożdże aromatów. Dzięki! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.