Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Browar ko.t - piwo z dodatkiem mrożonych wiśni

Aromat: średnio intensywny, na początku było trochę chlebowej słodowości, później głównie owocowość (w klimacie estrowym), na finiszu lekko czuć wiśnie
Barwa/klarowność: jasna fioletowo-różowa, klarowna (przy moim pokojowym oświetleniu wyglądało jak denaturat rozcieńczony wodą)
Piana: biała, luźna, szybko opada
Smak:podobnie jak w aromacie, tylko na początku czuć trochę podbudowy słodowej (chlebowość), potem głównie owocowość z wytrawnym finiszem o profilu wiśniowym
Goryczka:niska
Odczucie w ustach: lekkie, wysycenie lekko powyżej średniego
Wrażenia ogólne: Ciekawy eksperyment. Wiśnie zdecydowanie zmieniły profil piwa. Jak miał by do czegoś porównać moje odczucia, to wyszło by połączenie lekkiego saison (mało estrów i fenoli) z niesłodzonym sokiem wiśniowym (w małej ilości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar k.ot - Dubbel

Piana: Drobnopęcherzykowa, biała. Dosyć powoli opada, ale nie znaczy szkła.

Barwa: Jasnobursztynowe, klarowne. IMO ciut za jasne.

Aromat: Dosyć ubogi, głównie karmel, delikatna słodowość i estry.

Smak: Średnio pełne, dosyć mocno słodowe i karmelowe, niska goryczka.

Wysycenie: Średniowysokie.

Ogólne wrażenia: Ogólnie mało się tu dzieje, za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadymione - Browar Rosomak

 

Aromat: intensywność średnia w kierunku niskiej, estry (słodkie owoce), delikatna wędzonka
Barwa/klarowność: jasny bursztyn, opalizuje, ładnie się prezentuje
Piana: drobno pęcherzykowa, całkiem obfita i umiarkowanie trwała
Smak: słodowość, estry, lekka kwaskowość, delikatnie wędzony finisz, balans w kierunku słodu
Goryczka:niska i delikatna
Odczucie w ustach: średnia pełnia, sporo gazu poszło w tworzenie piany, także podczas picia wysycenie nie przeszkadzało i zredukowało się do średniego (w kierunku niskiego)
Wrażenia ogólne: Przyjemne piwo. Wędzonka nie jest nachalna. Dobrze kontruje ją słodowość, ale mogła by być odrobinę wyższa (po ogrzaniu jest bardzo słabo wyczuwalna). Piwo jest zbalansowane przez to nieźle pijalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Blond - Browar Ignaczew

Aromat: Na pierwszym planie całkiem przyjemne słodkie estry owocowe, w tle towarzyszą im goździki, które z czasem zaczęły zyskiwać na intensywności i zdominowały aromat. Lekkie aromaty alkoholi wyższych, które są ogólnie przyjemne. Delikatne muśnięcie chmielu. Słodowość bardzo stonowana.
Barwa: Złociste, lekko opalizujące.
Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, śnieżnobiała. Z czasem się redukuje do cieńszej warstwy. Znaczy szkło.  
Smak: Wytrawne, fenolowe, estrowe, lekko cierpkie. Pozostawia delikatnie słodowy posmak.
Goryczka: Niska, choć trochę zalegająca.
Odczucie w ustach: Niska pełnia, dosyć wysokie wysycenie, choć nie szczypiące w język. 
Wrażenia ogólne: Dawno nie miałem okazji pić dobrego belga, bo ostatnio tylko te ipy-sripy. Radkowego blonda wypiłem z niemałą przyjemnością, choć dla mnie mógłby być bardziej estrowy (chociaż jak znam te drożdże, to one właśnie tak mają). Bardzo dobre piwo. Dzięki! :beer: 

 

Postanowiłem wziąć przykład z pociaga i również opisywać piwa wg klucza PSPD. Btw to było ostatnie piwo z depozytu. :( Chyba trzeba będzie się znów wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem:

- Porter wędzony

- Special bitter

- #31 FUSE RED IPA

- Single Hop Simcoe

- Pumpkin Ale

 

Zostawiłem (browar Boszla, najczęściej na etykiecie sznaucer miniaturka w logo):

Americano - AIPA - Tinseth wyliczył 100IBU i piwo jest niedawno butelkowane, także raczej dla fanów goryczki :)

Bedzie dym - wędzony koźlak holenderski

Czarny piątek - stout owsiany

Rimbi Rimbi - ginger red ale

Sinterklaas - belgian specialty ale

Edytowane przez rajfurke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawione:

2x Pszeniczne

2x Marcowe

2x Black IPA

Smacznego :)

Pobrane:

Belgijskie Specjalne 16BLG - Browar Ignacew

Rimbi Rimbi Ginger Red Ale - Browar Boszla

Muka Imperial Red Ale 22BLG- BrowaRatorium

Zimowe, Strong Ale 7,5 % - Browar Pawelec

Full Aroma Hops 12 BLG - 8th Floor Brewery

Edytowane przez Lobomann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpkin Ale - Cichy Browar

Aromat: Przyprawowy, w tle przyjemna słodowość.
Barwa: Ciemny bursztyn, klarowne.
Piana: Obfita, średnio i drobnopęcherzykowa, po opadnięciu do kożuszka zdobi szkło.
Smak: Słodowy, lekko karmelowy, przyprawowy (choć nie umiem sprecyzować jakie to przyprawy - korzenne?), lekko alkoholowe, dyni nie czuć.
Goryczka: Niska, jedynie dla skontrowania słodowości.
Odczucie w ustach: Pełnia w porządku, trochę zbyt wysokie wysycenie. Po ogrzaniu się wyszedł piekący alkohol.
Wrażenia ogólne: Smaczne piwo, moje pierwsze dyniowe w życiu, choć spodziewałem się trochę czegoś innego.

Pytanie do piwowara - używałeś pieczonej pulpy?

 

Single Hop Simcoe - 8th Floor Brewery

Aromat: Cytrusowy, głównie grapefruit, lekka żywiczność.
Barwa: Pomarańczowa, dość klarowne.
Piana: Drobnopęcherzykowa, ładnie zdobi szkło.
Smak: Słodowo-żywiczno-cytrusowy, trochę za mało intensywny w stosunku do tego co sugerowałby aromat.
Goryczka: Raczej niska, krótka, przyjemna.
Odczucie w ustach: Piwo jak na 13% ekstraktu dość pełne, niskie wysycenie.
Wrażenia ogólne: Bardzo dobre sesyjne piwo, dobrze zbalansowane i pijalne, chociaż ja jestem fanem mocniejszej goryczki.

Edytowane przez rajfurke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rimbi Rimbi Ginger Red Ale - Browar Boszla

 

Aromat: Dobry, wyraźna nuta imbiru.
Barwa: Ciemny bursztyn, opalizujący, lekko mętny, plywają jakieś drobiny.
Piana: Obfita, średnio i drobnopęcherzykowa, bardzo obfita, zbyt duże  nasycenie, ładnie zdobi szkło.
Smak: Zbalansowany, Chmielowy, bardzo przyjemny.
Goryczka: lekka.
Odczucie w ustach:Trochę zbyt wysokie wysycenie, przyjemne, pijalne.
Wrażenia ogólne: Trochę za duże wysycenie, gushing. Bardzo pijalne przyjemne

 

 

Belgijskie Specjalne 16 BLG - Browar Ignaczew

Aromat: Dobry, lekko alkoholowy.
Barwa: Ciemny bursztyn, mętny.
Piana: Obfita, średnio i drobnopęcherzykowa, pięknie zdobi szkło.
Smak: Słodowy, lekko alkoholowe.
Goryczka: Niska.
Odczucie w ustach:Trochę zbyt wysokie wysycenie, przyjemne belgijskie nuty.
Wrażenia ogólne: Wysycenie przeważa, przez to inne nuty zostają zagłuszone. Ogólnie bardzo przyjemne piwo, choć na zakończenie dnia :P

Edytowane przez Lobomann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full Aroma Hops, 8th Floor Brewery

Kolor: słomkowy, jasnozłoty delikatnie zmętniony. 
Piana: bardzo obfita, zwarta, drobnopęcherzykowa, trwała, powolnie opada, zostawia dużo śladów na szkle. 

Zapach: średnio intensywny, dominują chmiele, owoce tropikalne, lekkie nuty kwiatowe, w tle aromaty słodowe. 

Smak: wyraźna pełnia słodowa, przyjemny posmak słodu pilzneńskiego oraz chmieli, dominują nuty ziołowe, przyjemna goryczka, średnia, krótka. 

Wysycenie: średnie, wyraźnie w kierunku wysokiego, nadaje przyjemnej rześkości. 

Wrażenia ogólne: bardzo przyjemne piwo, orzeźwiające, o ciekawym smaku. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam zapytanie odnośnie punktu gdzie zabiera i oddaje się piwa w depozyt.

Adres to Tomaszewicza 1. Czy chodzi tutaj o sklep piwny Piwoteki ? Dzisiaj tam byłem i niestety Pan Sprzedawca powiedział, że czegoś takiego nie ma ( ale podobno było w planach).

Proszę o pomoc bo chętnie przyłączę się do akcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpkin Ale - Cichy Browar

 

Pytanie do piwowara - używałeś pieczonej pulpy?

 

Przyprawy dodałem raczej standardowe - gałka muszkatołowa, imbir i cynamon + mocno fenolowe drożdże aby nadały aromat goździka. Wszystkie raczej umiarkowanej ilości - 5 g na 40l brzeczki. 

Dynia jakiej użyłem była pokrojona w kostkę i zapieczona z cukrem trzcinowym nie mieliłem jej w żaden sposób. Więcej możesz przeczytać tu. Ogólnie piwo jest po trochu dziełem różnych przypadków. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUKA Imperial Red Ale 22 BLG 9 % Alk. obj. - BrowaRatorium

Aromat: Dobry, Cyrtrusowy, Grejfrutowy, słodki (słodowy), po ogrzaniu nuty alkoholowe, ale przyjemne.
Barwa: Ciemny, lekko czerwony, nieprzezroczysty.
Piana: Obfita, średnio i drobnopęcherzykowa (dość dużo większych oczek),  zdobi szkło.
Smak: Cytrusy, lekko kwaskowate, słodowy, alkohol wyczuwalny, ale nie narzucający się.
Goryczka: Wysoko do bardzo wysokiej, średnio zalegająca.
Odczucie w ustach: Przyjemne, pełne, znać wysoki ekstrakt.
Wrażenia ogólne:  Fajne Piwo dla obeznanych w temacie, ale najlepiej jedno na długi wieczór.

 

Full Aroma Hops 12 BLG 5 % Alk. obj. - 8th Floor Brewery

Aromat: Chmielowy, Słodowy, bez wad.

Barwa: Jasny, mętny.
Piana: Obfita, Wysokie nasycenie, piękny lacing.
Smak: Zrównoważony, bardzo przyjemny.
Goryczka: Niska, do średniej, nie zalegająca (miało być 58 IBU)
Odczucie w ustach: Przyjemne
Wrażenia ogólne:  Bardzo pijalne piwo, można pić jedno po drugim, butelka w 5 min :).

Edytowane przez Lobomann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wspaniały chmiel - Special Bitter - Browar Rosomak

Aromat: Chmielowy, owocowy, w tle słodowość.
Barwa: Jasnomiedziana, lekko zmętnione.
Piana: Mało obfita, drobnopęcherzykowa, zdobi szkło.
Smak: Głównie chmielowy, dalej smak tostowy, lekko karmelowy, estry owocowe.
Goryczka: Średnia, lekko zalegająca.
Odczucie w ustach: Niskie wysycenie, gładka faktura.
Wrażenia ogólne: Bardzo pijalne piwo, dobrze zbalansowane, goryczka jak na ekstrakt w sam raz. Dobra robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe Strong Ale 7,5 % Alk. obj. - Browar Pawelec

Aromat: Wyraźnie słodowy, lekki DMS.

Barwa: Ciemno Złoty, mętny.
Piana: Mała, drobno pęcherzykowa, szybko opadająca, lacingu brak
Smak: Wyraźnie słodowy, po ogrzaniu wychodzi alkohol.
Goryczka: Średnia
Odczucie w ustach: Niskie Wysycenie, Pełny
Wrażenia ogólne: Zdecydowanie kiepska piana. Inne w zależności od preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full Aroma Hops 12 BLG 5 % Alk. obj. - 8th Floor Brewery

 

Aromat: Chmielowy, Słodowy, bez wad.

Barwa: Jasny, mętny.
Piana: Obfita, Wysokie nasycenie, piękny lacing.
Smak: Zrównoważony, bardzo przyjemny.
Goryczka: Niska, do średniej, nie zalegająca (miało być 58 IBU)
Odczucie w ustach: Przyjemne
Wrażenia ogólne:  Bardzo pijalne piwo, można pić jedno po drugim, butelka w 5 min :).

 

Robiłem według przepisu z wiki i według niego BS wyliczył tyle IBU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RED AIPA - Browar FUSE (pociag)

Aromat: Chmielowy, cytrusowy, grapefruit.
Barwa: Ciemnomiedziana, wpadająca w brąz, mętne.
Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, długo utrzymująca się.
Smak: Pierwsze uderzenie słodowe, karmelowe, trochę przypiekane. Następnie wchodzą intensywne cytrusy i goryczkowy finisz.
Goryczka: Średnio-wysoka, lekko zalegająca, ale przyjemna.
Odczucie w ustach: Wysycenie dość wysokie, piwo pełne.
Wrażenia ogólne: Bardzo dobre piwo, ładny balans, solidna goryczka. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SINGLE HOP SIMCOE, 8th FLOOR BREWERY

Kolor: złocisty, trochę blady, lekko zmętniony. 
Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, trochę się dziurawi, ale jest trwała i zwarta. 

Zapach: bardzo przyjemny, średniointensywny aromat chmielowy, dominują iglaki i żywica, wyczuwalne są również delikatne cytrusy i owoce tropikalne, w tle delikatna nuta słodowa. 

Smak: wytrawne, z niską pełnią słodową, goryczka średnia, wyraźna o charakterze żywicznym z lekką nutą grejpfruta. 

Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku wysokiego, przyjemne. 
Wrażenia ogólne: bardzo dobre orzeźwiające, sesyjne piwo, przyjemnie nachmielone, wyczuwalna lekka nuta utlenienia, ale w zupełności nie przeszkadza. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem dzisiaj 2xAIPA 15 blg. To dopiero moja trzecia warka, ale mam nadzieję, że nikomu nie zaszkodzą :). Następnym razem postaram się o lepsze etykiety :).

W zamian wziąłem 1xMUKA od rafael52 (BrowaRatorium) i 1xSinterklaas z browaru Boszla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpkin Ale, Cichy Browar

Kolor: ciemnozłoty, bursztynowy, lekko zmętniony. 

Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi i redukuje się z sykiem. 

Zapach: słodki, owocowy, wiśnie, śliwki, rodzynki, wyczuwalna również lekka nuta przyprawowa. 

Smak: dość wytrawny, aksamitne, wyczuwalna delikatna słodycz, jak w aromacie sporo nut owocowych, bardzo pijalne, alkohol niewyczuwalny. 

Wysycenie: wysokie, trochę szczypiące, wywołuje delikatne uczucie kwaśności. 
Wrażenia ogólne: jak dla mnie trochę zbyt wytrawne i trochę mało przyprawowe jak na pampkina, jednak jest to bardzo dobre piwo i pasuje mi do jakiegoś belgijskiego stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem dzisiaj Hoppy Cider (Amarillo i Fuggles), Polish Czech Ale (Iunga, Sybilla, Oktawia, Agnus i Kazbek) oraz Hibiscus Hoppy Ale (goryczka o wiele mniejsza niż sugerowana na etykiecie) - po 2 butelki.

Pobrałem "bo PSZENICZNE musi być mętne" oraz Dark City z Browaru XD, Ostatnia Paróweczka  Hrabiego Barry Kenta od Browaratorium, AIPA od Bzyka, Americano (przepraszam nie wiem od kogo) oraz Przebichmiel (też nie wiem od kogo). Wrażenia będę sukcesywnie zamieszczał. Dzisiaj na pewno wleci Parówczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo PSZENICZNE musi być mętne

Browar domowy XD

12 plato, 4.1 % alk., 18 IBU

Chmiele Lubelski i Equinox

 

Oko: żółte, zmętnione, piana bardzo szybko zniknęła

Nos: słaby zapach, zbożowy, z butelki czarna porzeczka

Język: bardzo mocne wysycenie, przeszkadza w odbiorze, posmaki zbożowe

 

Ogólna opinia: z powodu bardzo mocnego wysycenia piwa nie wypiłem, nie wiem czy poszło za dużo cukru do refermentacji czy 

weszło zakażenia, ale nie było żadnych nut kwaśnych ani siarkowych, zapach czarnej porzeczki był ewidentny (przy czym moim 

zdaniem był to zapach wadliwy (liść porzeczki/koci mocz), a nie zapach chmielowy jak Bramling Cross).

 

Ostatnia Paróweczka Hrabiego Barry Kenta

BrowaRatorium

14 Plato, 5.5 % alk., 20 IBU, 7 EBC

Skład: woda, słody - pszeniczny wędzony dębem "Grodziski", jęczmienny wędzony bukiem, Crystal 160, chmiele - Hallertau 

 

Tradition, Northern Brewer, drożdże Fermentum Mobile FM41 Gwoździe i Banany

 

Oko: bursztynowe, mętne, pływają drobinki chmielu, piana za mała jak na weizena

Nos: zapach słodki (chyba zarówno banany jak i goździki), wędzony

Język: wysycenie w porządku, półsłodkie, delikatny kwasek, wyczuwalna wędzonka, zbożowość

 

Ogólna opinia: piwo bardzo przyjemne w odbiorze, kolor jednak niezgodny z podanym na etykiecie (obstawiam, że było liczone 

bez słodu Crystal), karmelu i chmielu nie czuć, sam chętnie bym takie uwarzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.