Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prowadzę sklep z piwem na radogoszczu i słyszałem o problemie z depozytem w Łodzi, jeżeli ktoś będzie zainteresowany to chętnie mogę taki depozyt u siebie otworzyć. Sklep jest otwarty od 12 do 23, jak na razie jestem w nim przez cały czas, więc mogę się zaangażować w ten temat. Sam jestem początkującym piwowarem domowym, więc jak dla mnie temat jest bardzo interesujący. Nie wiem co prawda jak w szczegółach funkcjonował depozyt w Piwoszu, ale to chyba najmniejszy problem. Myślę, że dla piwowarów z Bałut lokalizacja jest ok (Nastrojowa 54). Dajcie znać co myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady były proste:

- pobieramy taką ilość butelek jaką dajemy (chyba że jest duży nadmiar w depozycie to można pobrać buteleczkę więcej),

- wstawiamy 'zdrowe' piwo. Jeśli za czas jakiś później w domu okaże się że piwo ma tendencję do samodzielnego wychodzenia z butelki piszemy o tym w wątku, uprzedzamy sklep,

- jeśli podejrzewamy, że piwo coś załapało, a chcemy aby ocenił je ktoś postronny zaznaczamy to wyraźnie na butelce/w wątku/na arkuszu,

- jeśli piwo długo stoi w depozycie i wiemy że najlepsze dni ma już za sobą możemy w wątku zaznaczyć, że można je pobrać poza zasadami depozytu.

 

To chyba wszystko? :D

 

Wiadomo że na początku depozyt trzeba jakoś zapełnić więc warto zostawiać więcej niż się pobiera... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jako przypomnienie.

Panowie, mam dobrą wiadomość. Jestem po rozmowach w piwotece. Od poniedziałku wraca depozyt piwny. Ogłoszenie ma zostać zawieszone na profilu piwoteki na Facebooku. Jeżeli macie sugestie co do zmian w zasadach proszę pisać tutaj. Zastanawiam się nad początkową ilością butelek zaliczanych jako "wpisowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jako przypomnienie.

Panowie, mam dobrą wiadomość. Jestem po rozmowach w piwotece. Od poniedziałku wraca depozyt piwny. Ogłoszenie ma zostać zawieszone na profilu piwoteki na Facebooku. Jeżeli macie sugestie co do zmian w zasadach proszę pisać tutaj. Zastanawiam się nad początkową ilością butelek zaliczanych jako "wpisowe".

Chodzi o Piwotekę na Retkinii? Jeśli już działa, to chętnie wstawię kilka buteleczek, nie chciałbym tylko jechać na darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wreszcie ktory depozyt dziala?

 

Poki co trwa od dawna debata jak z najlepszych lat liberum veto, zdecydujmy sie na jeden, odleglosc nie gra roli przeciez nie bywa sie w depozycie raz w tygodniu a raczej raz-dwa w miesiacu wiec mozna dopasowac wizyte do roznych innych zajec, ktore sie ma wczesniej czy pozniej w danej lokalizacji.

 

Jak dla mnie kolega z Bromaniaka jest osoba na ktora warto postawic, sam sie tu zalogowal, zaczal domowo warzyc piwo, bedzie to dla niego rowniez forma przyjemnosci. Piwoteka to jeden wielki klopot od 4 miesiecy poki co wiec sugeruje zebysmu po prostu zdecydowali sie na Bromaniaka i posrednio wsparli tez nowego kolege, piwowara domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie sejmikowanie jak za I rzeczypospolitej, świeć Panie nad Jej duszą, co osoba to inna propozycja, piwoteka faktycznie robi wrażnie jakby ją to nie interesowało. Propozycja z bromaniakiem podoba mi się, choc mi nie po drodze, ważne że właściel warzy piwo i że mu zależy. Może jakieś głosowanie zrobić i ostatecznie zakończyc ten serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Piwoteka zadeklarowała się zorganizować depozyt. Miałem tam nawet podjechać w tym tygodniu, lecz niestety trochę mi zabrakło czasu (koniec semestru, sesja, wiecie), może jakbyśmy już wstawili piwo, byłby już depozyt. Inna sprawa, że z ich strony odzewu nie było, w przeciągu całego tygodnia, więc śmiało można się pokusić o zrobienie depozytu w Bromaniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najbliżej do Piwoteki, więc powinno mi najbardziej zależeć na tej lokalizacji, ale mi nie zależy :) Ważniejsza jest przychylność "depozytariusza". Jeżeli kolega z Bromaniaka jest chętny przechowywać nasze wyroby, a do tego sam też coś warzy, to może być Bromaniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i byłem w retkińskiej Piwotece, jak zwykle nikt nic nie wie. Też pomimo, że tam mam najbliżej, jestem za otworzeniem w pewnej lokalizacji jak Bromaniak, depozyt już dawno by działał w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to piwo można podrzucać już dzisiaj, ja niestety na chwilę obecną swojego piwa nie mam (od września większość czasu spędzam w Bromaniaku :) ). Dajcie znać co z formularzem piw w depozycie, jeżeli mam być w dokumentach googla to mogę taki dokument przygotować, dodatkowo można prowadzić zeszyt jeżeli będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.