Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

To pierwsza seria dolniaków była, taka na przetarcie szlaków, w kolejnych z pewnością dorzucę cuś więcej na aromat, bo goryczka wg mnie jest w porządku.

Obserwując jak wyglądają podia na konkursach, w kategoriach dolniaków zauważyłem, że doświadczenie to podstawa. Trzymam kciuki za kolejne warki dolnej fermentacji :)

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown Ale - Blog przy piwku

 

Otwarcie: Delikatne psyknięcie

Aromat z butelki: Słodowość, kawa, może też czarna czekolada - oboje z LP stwierdziliśmy, że taki stoutowy

Aromat z pokala: Po nalaniu, w zasadzie powtórka z butelki, ale do głosu dochodzi jeszcze alkohol i zapach palonych słodów

Smak: Czarna, mocno palona kawa, palone słody z ich kwasowością, mocna goryczka od chmieli, ale przyjemna, niezalegająca. Czuć też alkohol, ale nie przeszkadza. Piwo dość treściwe.

Kolor, piana i wysycenie: Kolor ciemno brunatny, wręcz czarny, nieprzejrzysty, ale i szkło temu nie sprzyjało, żeby spojrzeć na wskroś. Piana drobnopęcherzykowata, redukuje się właściwie do zera, słabo oblepia szkło. Wysycenie bardzo niskie, wolę wyższe, ale tu mi nawet to nie przeszkadzało.

 

Ogólne wrażenia: Nie jestem fanem stoutów i porterów, ale piwo zostało wypite z przyjemnością.

 

Dzięki za możliwość degustacji :okey:

post-5473-0-38868600-1404071784_thumb.jpg

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo żytnie - Browar na szlaku 14 blg

 

Lekkie syknięcie przy otwraciu, piana mała, szybko się redukuje i zostawia delkatną obraczkę.

Kolor mocnej herbaty.

Aromat słodowo-karmelowy i jeszcze taki typowy dla słodu żytniego, przyjemny

Smak bardzo gładki, ułożony, w charakterze typowy dla słodu żytniego, piwo jest raczej wytrawne, nie czuć że to 14 blg, stawiałbym raczej na 12 albo 11,5 blg, co nie znaczy że jest wodniste.

Dobre wysycenie, goryczka niska przyjemna.

Podsumowując: bardzo mi smakowało, gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję

 

 

Smak bardzo gładki, ułożony, w charakterze typowy dla słodu żytniego, piwo jest raczej wytrawne, nie czuć że to 14 blg, stawiałbym raczej na 12 albo 11,5 blg, co nie znaczy że jest wodniste.

To stawiałbyś bardzo prawidłowo - to była 12, właśnie zauważyłem, że na etykiecie jest błędna informacja, że jest to 14°Blg

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Korzen 16 za recenzje moich piw. Polskie ale: tylko pilzneński (DMG), marynka, lubelski, US-05, 13Blg, Abv ok. 5,4%, takie proste w składzie piwo. IPA: pilzneński, wiedeński, monachijski, pszeniczny, karmelowy/zeus/chinook/simcoe/palisade/athanum/citra/cascade,danstar nottingham, bg 14.0, abv 6,0%. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbel - browar Ignaczew

 

Postanowiłem skosztować mocniejszego piwa tak na koniec tygodnia :)

 

Otwarcie: OK bez niespodzianek

Aromat z butelki: Cięzki, słodowo-alkoholowy - bardzo przyjemny.

Aromat z pokala: Powtórka, do tego jeszcze karmel, jakby czekoladki z alkoholem, po prostu zniewalający.

Smak: Tyle się działo, że nie wszystko potrafię określić. Przeważa karmelowość, słodkość i alkohol, ale taki na słodko - gęsty aromatyczny bardzo przyjemny - niestety dla mnie piwo przepadło w przełyku w parę minut. Rewelacja, ale poplątało język :P

Kolor, wysycenie i piana: Kolor koniakowy, idealnie klarowne. Piana w kolorze wanilii, niestety bardzo nietrwała- redukowała się do zera, kiepsko zanczy szkło. Wysycenie niezbyt wysokie, bardzo odpowiednie.

 

Ogólne wrażenia: Pierwszy kontakt z belgijskim piwem, bardzo udany. Rewelacyjne piwo, pomimo tego, że wolę raczej jasne piwa, o niskiej zawartości alkoholu, bardzo mi smakował

 

Dzięki za możliwość degustacji :okey:

post-5473-0-69402600-1404415827_thumb.jpg

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałuciarz 22blg IIPA Browaratorium

 

Aromat z butelki bardzo ładny, "amerykański", trochę też czuć słodyczy co ze względu na ektsrakt zupełnie nie dziwi'

Lejemy, kolor miedziany piana średnia, złozona z różnej wielkości pęcherzyków, aromat ze szkła, też bardzo ładny, chmiel amerykański ,owoce, jest też trochę alkoholu.

W smaku mamy dobry balans między słodowością a goryczką, która jest średniej mocy, krótka i przyjemna, piwo jest raczej wytrawne, dobrze pijalne. Efekt smakowy psuje uczucie alkoholowego rozgrzewania, czuć też alkohol w smaku, Gdyby nie to, właściwie nie miałbym uwag, gdyż poza tym piwo jest bardzo dobre.

 

Dziękuję za opinie.

Bardzo się cieszę, że smakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Omylkowo wszedlem w posiadanie fiolki drozdzy Whitelabs 099 - Super High Gravity.

Data waznosci : 21 sierpien 2014

Cena w normalnym sklepie 36 zl

Sprzedam za jakas symboliczna kwote : 15 zl + jakas gestwa po belgach albo jakies dobre :) piwka.

 

Warzyc na tym mozna imperial ipa, braggoty, barleywine i risy. Jesli ktos jest zainteresowany to niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witbier 10Blg Goldbach

Po otwarciu lekki gushing, ciężko nalać, bo sama piana, mimo, że piwo mocno schłodzone. Aromat lekko cytrusowy, jak dla mnie zbyt lekko, do tego nieco sztuczny, taki "mydlany". Nie wiem co tam dodane było, ale może to jakieś przyprawy? W smaku słodkawe, mdłe, pozostaje również ten "mydlany" posmak. Wolę Wity bardziej wytrawne i z mocniejszymi aromatami cytrusów. Nie lubię krytykować piw domowych, ale to mi nie smakowało. Sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda piwo nie z depozytu ale przy okazji akcji ze star sanem zrobiliśmy z Tomkiem (rabbek) małą Łódzka wymianę więc postanowiłem przykleić się do tematu.

Witbier - browar rabbek

 

Barwa: jasno słomkowa, mętne

Piana: średnio pęcherzykowa, biała, szybko opada

Aromat: subtelny, słodowy, czuć że to wit :), w tle pojawia się delikatny banan, wyłapałem bardzo delikatne utlenienie (na granicy błędu)

Smak: przyjemne, balans przesunięty w stronę słodową, niska goryczka

Odczucie w ustach: średnio pełne, średnio niskie wysycenie, niezła pijalność

 

Uwagi: Naprawdę niezłe piwo początkującego piwowara (przyznam, że moje początkowe warki nie wychodziły tak smaczne :) ). Brakowało mi trochę kontry dla słodowości w postaci delikatnej kwaskowatości oraz większej goryczki. Można też popracować nad wzbogaceniem aromatu.

 

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość :)

Edytowane przez pociag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIPA - browar Nachmielone Stoki

 

Otwarcie: OK

Aromat z butelki: Słodowy, chmiele chamerykańskie, lekki alkohol - bardzo przyjemny.

Kolor, wysycenie i piana: Ciemnoburszytnowy, jest lekkie zmętnienie. Piana średniotrwała, bardzo jasnokremowa, mocno się redukuje, ale pozostaje do końca, oblepia szkło. Wysycenie średni, bardzo odpowiednie.

Aromat z pokala: Karmelowe słody, alkohol, chmielowe (niestety szybko się ulotniły) - ogólnie powtórka tego co z butelki.

Smak: Karmel, słodowość, czuć treściwość. Spodziewałem się uderzenia goryczki, ale jest ona bardzo delikatna jak na ten styl, niezalegająca, dla mnie rewelacja. Piwo bardzo dobrze ułożone. Alkohol słabo wyczuwalny, ale mocno grzeje.

 

Ogólne wrażenia: Wypiłem piwo bardzo szybko, myślę że w góra 15 min., jest bardzo pijalne i nie pokazuje swoich procentów - i to był mój błąd, bo mnie trochę sponiewierało - nie spodziewałem się. Świetna warka!! Chętnie spojrzałbym na recepturę.

 

Dzięki za możliwość degustacji :okey:

 

focię wrzucę po południu

 

Cieszę się że Ci smakowało.

 

Nam również podeszło i dobrze się piło. O mocy sam się przekonałem kiedy to wypiłem ostatnią butelkę tydzień temu :)

 

Pozdrowionka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saison "Południca" - Cichy Browar

 

Piana: Bardzo ładna, dość obfita, biała drobno i średniopęcherzykowa.

Barwa: Jasno bursztynowa, lekko zmętnione. Jak by się lekko klarował wraz z ogrzewaniem.

Zapach: Belgia na całego. Bardzo przyjemny goździk, nuty owocowe i lekka kwaskowatość.

Wysycenie: Bardzo dobre.

Smak: Dobra podbudowa słodowa dla przyjemnej, nienachalnej goryczki oraz dla lekkiej kwaskowatości.

Uwagi: Bardzo dobre piwo, o bogatym aromacie oraz świetnym smaku. Za dużo piw w tym stylu nie piłem, ale "Południce" na pewno umieścił bym gdzieś na początku listy. Gratuluje dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saison "Południca" - Cichy Browar

 

Piana: Bardzo ładna, dość obfita, biała drobno i średniopęcherzykowa.

Barwa: Jasno bursztynowa, lekko zmętnione. Jak by się lekko klarował wraz z ogrzewaniem.

Zapach: Belgia na całego. Bardzo przyjemny goździk, nuty owocowe i lekka kwaskowatość.

Wysycenie: Bardzo dobre.

Smak: Dobra podbudowa słodowa dla przyjemnej, nienachalnej goryczki oraz dla lekkiej kwaskowatości.

Uwagi: Bardzo dobre piwo, o bogatym aromacie oraz świetnym smaku. Za dużo piw w tym stylu nie piłem, ale "Południce" na pewno umieścił bym gdzieś na początku listy. Gratuluje dzieła.

Dzięki za miłe słowa. Sam powiem szczerze jestem zadowolony z tego piwa, chociaż druga warka na tych drożdżach wyszła jeszcze lepsza od pierwszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIPA - browar Retkiński Las

 

Otwarcie: Żadnych niespodzianek.

Aromat z butelki: Słodowy i alkoholowy, chmielu nie wyczułem.

Aromat z pokala: Powtórka jw - bardzo przyjemny

Kolor, piana wysycenie: Po nalaniu idealnie klarowne, w kolorze ciemno miodowym. Piana jasno pomarańczowa, drobno i średniopęcherzykowata, dość trwała, oblepia szkło. Wysycenie bardzo wysokie, jakby ciut za wysokie.

Smak: Nie dla mnie :(, aromat zapowiadał coś fajnego, ale niestety natrafiłem na sam alkohol, i do tego bardzo mocna goryczka, pozostawiająca bardzo długo silną i tępą gorycz - w zasadzie nie potrafiłem wyczuć niczego innego.

 

Dzięki za możliwość degustacji :okey:

post-5473-0-19979900-1405189599_thumb.jpg

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał ochotę na Koelscha, Weizena z dodatkiem wiśni (nie wiem jeszcze na ile to zmieniło piwo tak na dobrą sprawę, bo dopiero co butelkowane w łikend) albo świąteczne to w środę będę przejazdem w Łodzi i mogę się za coś zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucić wrzucę, to pewne. Ciekawy jestem opinii innych o swojej twórczości.

 

A u Was to działa na zasadzie wrzucam np 3 i mogę wziąć jakieś 1 czy 2 czy wcześniejsze ustalenia co za co są konieczne? Bo nie ukrywam, że jakby jakaś ciekawa sztuka się trafiła to chętnie bym spróbował ;)

Edytowane przez Olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian IPA - browar 2 lewe

 

Otwarcie: Żadnych niespodzianek, wręcz marne "psyk"

Aromat z butelki: Słodowy i alkoholowy - słodki bardzo przyjemny

Aromat z pokala: Powtórka jw - do tego dochodzą jeszcze jakieś zapachy owocowo-cytrusowe, wydaje mi się, że także jakby balonówka - ogólnie bardzo miła kompozycja.

Kolor, piana wysycenie: Po nalaniu idealnie klarowne, w kolorze miodowym. Piana biała, drobno i średniopęcherzykowata, kiepsko trwała, prawie nie oblepia szkła, ale bardzo łatwo ją odbudować. Wysycenie niskie, wolałbym ciut wyższe.

Smak: Treściwie, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie, czuć słodowość i mocny alkohol. W tle, wydaje się że delikatna goryczka, ale to pewnie zasługa kontry od słodowości i alkoholu. Bogactwo smaków, w których się niestety gubię.

 

Świetnie pijalne piwo, ale jak zwykle większa zawartość alkoholu daje się po chwili we znaki

 

Dzięki za możliwość degustacji :okey:

post-5473-0-08385900-1405447654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.