Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie to byle co, cos tam sobie zmajstruje, mialem warzyc na wlp585 a ze sa zdechniete to i tak mi juz wszystko jedno, czy to beda belgi czy brytyjskie czy amerykanskie czy cokolwiek, serio. Bylebym nie musial potem zmieniac zapiskow ze mial byc kwas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę zbierał WLP 545 TO wieczorem mogę Ci podrzucić. Świeże, po dwóch tygodniach fermentacji. ;)

 

Edit

Ewentualnie mogę mieć FM20.

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tematem ale pilnie potrzebuję POMOCY!

Zatarłem dzisiaj sobie ipę, zaczynam warzyć, chcę uwodnić drożdże, paczę a tam ich nie ma... Położyłem je z innymi gratami na blacie i moja kochana córeczka postanowiła sobie zrobić z nich jakąś miksturę. Nie pytając mnie oczywiście o zdanie. Zużyła również zapasową saszetkę. Gęstwy żadnej nie mam, bo ostatnio robiłem cydr, który zresztą dziś rozlałem,

Reasumując - mam brzeczkę, niechmieloną, jest 22.30, jutro święto a ja kur.a bez drożdży.

Co z tym począć? Może ma ktoś odstąpić saszetkę US05, jakąś gęstwę, cokolwiek? Pojechałbym po to w dowolne miejsce.

Ewentualnie co zrobić, gdybym nie znalazł nic do poniedziałku?

Edytowane przez need
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pije Belgian Pale Ale II od kolegi Cichusa.

Po odkapslowaniu slabe sykniecie, piwo nisko wysycone ale piana pokazna jak na takie wysycenie, znaczy szklo i tworzy stala obraczke.

W aromacie karmel , drozdzowa estrowa, slodkosc, lekki banan. W smaku karmelki, slod, wyrazna belgijska nuta, ktora jednak po przelknieciu jest bardziej fenolowa, calosc skontrowana umiarkowana gorycza. 

Bardzo smakuje mi to piwo, z pewnoscia wyszlo Ci lepsze niz moje kiedys tam na Schelde. Brawo Ty   :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bromaniak działa - po remoncie i zmianach akcjonariatu :)

 

Wczoraj zostawiłem:

2 x Biała Mewa (Hefe-Weizen 13Blg)

2 x Dziki Gon (Polskie Ale, dziki chmiel 13,7 Blg)

 

Pobrałem:

RIS Gambi KO.T 19Blg

Dziki Zachód - WILD AIPA - BROWAR BOSZLA 15 BLG/6,5%ABV

Perseus - Session IPA - BROWAR DOMOWY KOSMOS 3,7%

Angielskie Ciemności - ENGLISH INDIA BLACK ALE - BROWAR ROSOMAK - 16Blg/7,5%Abv

 

RIS-a wrzuciłem na "od razu" opiszełm to - mamno-tatki,, alemuszem ohłonońć defi*%nitywnie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

RIS Gambi KO.T 19Blg

 

wygląd: bardzo ciemny brąz, prawie czarny, nieprzejrzysty, piękna bujna i dość trwała piana

aromat: palony, karmelowy, śliwki suszone

smak: pełne i treściwe, palony, karmelowy,estrowo-owocowy,alkohol niewybijający się, rozgrzewające 

nieco oleiste, bardzo dobry balans pełni słodowej, paloności i goryczy, nagazowanie średnie

 

wrażenie ogólne: bardzo mi smakowało, dobra pijalność, dobrze zbalansowane,

jakoś mi te 19blg w zupełności wystarczyło, no i to uczucie po wypiciu "że mogę wszystko"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostawiłem dziś 3 x Black IPA. Piwo butelkowane miesiąc temu, 15 blg, Simcoe, Citra i Columbus. Pobrałem Niemiecka IPA uwarzone przez ŁOT PSPD, Cherry Pale Ale Browar Boszla, JeżyNowe Browar Rosomak i Dry Stout Browar Retkiński Las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIS Gambi KO.T 19Blg

 

wygląd: czarne, nieprzejrzyste, niska, beżowa piana, drobnopęcherzykowa

aromat: prażony, ciemne owoce, niezbyt intensywny, z czasem wychodzą płatki dębowe

smak: pełne, nieco oleiste, palone, goryczkowe, karmelowe

 

wrażenie ogólne: porządne piwo, trochę brakuje "pazura"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Boszla - Cherry Lady - Cherry Pale Ale 

 

Wygląd: Świetna rubinowa barwa, różowa piana średnio obfita i trwała.

Aromat: Na pierwszym planie wiśnie, w tle słodowość. Przyjemny aromat.

Smak: Naturalnie wiśniowe, dosyć kwaśne, posmak prawie jak po zjedzeniu wiśni. Goryczka bardzo niska.

Odczucie w ustach: Wysycenie raczej niskie, mogłoby być większe.

Wrażenie ogólne: Udany eksperyment, wiśnie zdominowały piwo. Mojej dziewczynie smakowało ;)

 

Ile wisni poszło i jak były dodawane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.