Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zostawiłem dzisiaj:

1 x dry stout 12blg (pale ale,pszenica, płatki jęczmienne, barwiący, jęczmień prażony, czekoladowy ciemny, pszenica prażona, EKG, S-04)

2 x stout 15 blg (pils, pale ale, monachijski, pszeniczny, płatki owsiane, barwiący prażony, black ekstra, jęczmień prażony, EKG,fuggles,perle,Lublin,S-04)

 

Pobrałem:

1 x APA 12 Blg - Fuse

1 x Rice IPA - Rosomak

1 x Diego ESB 12blg - Browar z Dżonym w Tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APA 12blg - Fuse

 

Wygląd: jasny słomkowy, klarowne, bardzo nagazowane, betonowa megapiana genialne!

Aromat: intensywny - grejpfrutowy / tropikalny - amerykańskie chmiele,

bukiet bardzo mi odpowiadał - zrównoważony, nic mi nie przeszkadzało, tego oczekiwałem

Smak: zdecydowana goryczka, pełne w smaku, balans raczej w stronę chmielu, wad nie wyczułem

Ogółem: Bardzo udane piwo - gratulacje!

 

PS. Dodatkowe uznanie za etykietę - czysta forma użytkowa - sam bym na to nie wpadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno depozyt uszczuplił się o dwa piwa od joker0skatera.

Wybuchły dwie butelki z belgami, z dubblem oraz z triplem.

Destrukcji uległy tylko bezzwrotne butelki, zwrotka po Kaszlanie na razie jest cała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Tripel (20 plato, 9.5%) - Brofaktura

 

Wygląd: Barwa złota, lekko opalizująca. Piana średnia, dosyć szybko się dziurawi, znaczy szkło.

Aromat: Jest trochę fenoli, jest brzoskwinia/morela, ale niestety na pierwszy planie aldehyd octowy. Po ogrzaniu wychodzi lekki alkohol.

Smak: Niestety jest alkoholowo, jabłuszko dużo słabsze niż w aromacie, słodowość, przyjemna owocowość. Goryczka niska.

Odczucie w ustach: Wysycenie średnie, jest dosyć gładko. Inaczej niż w klasyce gatunku, ale mi to odpowiada.

Wrażenie ogólne: Gdyby nie ten alkohol to by był całkiem niezły tripel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Rosomak - Smak Lata Witbier

 

Kolor: jasny, słomkowy, lekko zamglony.

Piana: obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, dziurawi się i trochę strzela, ale wolno opada. 

Zapach: skórka pomarańczy, delikatny aromat pieprzu oraz przypraw od pracy drożdży, trochę rumianku, lawendy i kolendry jakoś nie czuję. 

Smak: lekkie, orzeźwiające, przyjemne cytrusy od skórki, trochę rumianku, delikatne przyprawy od drożdży, goryczka niska, na finiszu lekkie pieczenie od pieprzu. 

Wysycenie: średnie, bardzo dobre.

Ogólnie: udana modyfikacja witbiera, gratuluję ciekawego pomysłu i udanego wypustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powrót po wakacjach :)

zostawiłem 3 piwka, każde to pale ale single malt i single hop.

Lemoniada - chmiel Citra

Diabełek Tasmański - Motueka

Nippon - Sorachi Ace

smacznego :)

pobrałem:

Stout 15 - Browar Retkiński Las

10 - Browar z Dżonym w Tle

Szopenfeldziarz (Session IPA) - Browaratorium

Edytowane przez Lobomann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Retkiński Las - Stout 15

Wygląd: Piana drobno pęcherzykowa, szybko opada, słabo zdobi szkło, kolor piękny

Aromat: słodowy, kawa zbożowa, skórka chleba

Smak: Palony, lekka kwaskowość dodaje rześkości pełny, goryczka niska lekko zalegająca

Odczucie w ustach: wysycenie średnie do niskiego, piwo pełne.

Wrażenie ogólne: Przyjemne piwo, łatwo się pije, alkohol dobrze ukryty, a jednak obecny (pod koniec picia daje znać), jeżeli 15 to ekstrakt, to trzeba przyznać że jest dość wytrawne, mało informacji na etykiecie. Za dobre piwo mogę z czystym sercem podziękować :)
 

Edytowane przez Lobomann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar z Dżonym w Tle - 10 (desitka)


Wygląd: Piana drobno pęcherzykowa trwała, ładnie zdobi szkło, piwo mętne, prawie jak pszenica


Aromat: słód, słód i jeszcze raz słód.


Smak: lekka kwaskowość, goryczka nie obecna


Odczucie w ustach: wysycenie wysokie.


Wrażenie ogólne: Poczułem się jak bym pił koncerniaka, cóż na tak gorący wieczór w sam raz, ale piwo do gaszenia pragnienia, nie do smakowania. Wad nie wyczułem. w sumie lepiej wypić to piwo na pragnienie niż wodę, od wody jest zdecydowanie lepsze. Na pochwałę zasługuje piękna piana. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browaratorium - Szopenfeldziarz (Session IPA 10,5)


Wygląd: Piana drobno pęcherzykowa, szybko opadająca, ciemny bursztynowy kolor, bardzo mętne


Aromat: amerykańskie chmiele, słodki, cytrusy, anas


Smak: wytrawny, konkretna goryczka, bardzo przyjemna


Odczucie w ustach: niskie wysycenie, przyjemne, pomimo niskiego ekstraktu pełne w smaku.


Wrażenie ogólne: Tak jak być powinno, ameryka i goryczka, wszystko dobrze ze sobą gra, choć wygląd nie zapowiada tak dobrych wrażeń smakowych. Dzięki :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dziś z depozytu:
- Stout 15 z Browaru Retkinski Las
- APA z Brofaktury
- Młot Thora SHIPA od Wotana
- 100% peated wood aged ale z BrowaRatorium
W zamian zostawiłem:
- 2x Saison (Callisto z Browaru Kosmos)
- 2x Session IPA (Perseus z Browaru Kosmos)
Ten drugi produkt wykazuje nadpieniestość, więc trzeba uważać. Nie atakuje agresywnie niczym gejzer, lecz bardziej jak lawa z wulkanu - leniwie, acz konsekwentnie wyłazi z butelki. ;)

Edytowane przez Kosmosiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Wotan z tej strony. To mój pierwszy post na forum, lecz moje dwa piwa (pszeniczne i stout) mogliście już spróbować, dziękuję za wystawione opinie :)

W depozycie zostawiłem 

3x weizenbock

3x koelsch 

3x single hop ipa (coś mi w tym piwie nie pasuje, lecz nie potrafię tego nazwać , liczę na pomoc) 

 

Zabrałem

American Oatmeal Amber Ale - brofaktura

Belgian Triple - brofaktura 

Blond Ale - Fuse 

Weizen -  brofaktura

APA - brofaktura

New Zeland Pale Ale - XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stout 15 - Browar Retkinski Las

 

Etykieta estetyczna, ale bardzo uboga w informacje. Domyślam się, że "15" to Blg.
Piana drobna, ładna, ale dość szybko opada.
Zapach kwaskowy, palony, kawy zbożowej. W smaku wytrawne, czuć też kwaskowość palonych słodów.
Goryczka w pierwszym odczuciu niewielka, ale dość długa - dochodzi do głosu dopiero później.
Całkiem w porządku stout. Dzięki!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APA - Brofaktura

 

12*, 5%
chmiele: mosaic, galaxy, topaz
Butelkowane 1 września, więc dość świeże.
W zapachu aromat słodko-owocowy, przyjemny. W smaku też czułem mocno słodkość. Ciekawe, ale wcale nie męczące. Spoko.
Goryczka niewysoka, pojawia się w posmaku i zostaje na dłużej, chociaż wysycenie bardzo niskie.
Przyjemne piwo. Odświeżające. Dzięki!

Edytowane przez Kosmosiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młot Thora - SHIPA Mandarina Bavaria - Wotan

Etykieta bogata, z chyba wszystkimi istotnymi informacjami i nawet historyjką. Fajnie!
Pierwszy (i drugi ;) ) zapach bardzo fajny, mandarynkowy, ale niedługo potem dochodzi dziwna kwaskowość. Zapach staje się ostrzejszy i smak też poprzez tę narastającą kwaskowość, aż do alkoholowo-winnej kwasowości.
Wygląda to jak zepsucie. Podobny efekt miałem z moim, recenzowanym w tym wątku, English Pale Ale "Arystarch", które z początku było niezłe, ale degustowane po pół roku nabrało właśnie takiego winnego skwaśnienia.
To ma co prawda "dopiero" nieco ponad cztery miesiące, ale bardzo podobne mam odczucie.
Szkoda, bo zapach słodkiej mandarynki zapowiadał się nieźle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Browaratorium - to beer or not to beer - 100% peated ale

 

Dwie wersje: podstawowa i wood aged.

 

Wygląd: Ladna pomaranczowa barwa, zamglone, drobno pęcherzykowa piana, redukuje się do pierscienia.

Aromat: No torf daje konkretnie. Asfalt, bandaze. Wersja z platkami wydaje sie troche lagodniejsza. Chyba nawet wyczuwam jakies drewno.

Smak: Ponownie torf. Oprocz tego lekka slodycz, popiol (?) i lekko wyczuwalny alkohol.Pozostawia dlugi posmak. Ponownie wersja z platkami wydaje sie bardziej ulozona. 

Odczucie w ustach: Wysycenie niskie, piwo pol pelne.

Wrażenie ogólne: Piwo ekstremalne. Torf na 100%. Wersja z platkami wydaje sie byc troche bardziej ulozona. Pilem Nogne 100% peated i bylo mnie ekstremalne. Ciekawy eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że coś jest w depozycie. Ostatnio pojawił się RIS, ale nie pamiętam od kogo.

Ja również zostawiłem kilka butelek niemieckiego IPA uwarzonego przez PSPD na festiwalu w Arturówku.

Kto chętny niech bierze i degustuje.

W zamian wziąłem dwa piwa, prócz opisanego jeszcze Single Hop IPA od Wotana.

 

BROWAR DOMOWY KOSMOS - PERSEUS  Session IPA

Kolor: bursztynowy, zamglony.

Piana: bardzo obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, zwarta, trwała. 

Zapach: przyjemny owocowy, lekko żywiczny, ziołowy, wyraźne aromaty słodowe, karmelowe, lekko opiekane.

Smak: jak na ten ekstrakt, to spora pełnia, przyjemne nuty owocowe, również wyraźne akcenty słodowe, karmelowe, goryczka średnia w kierunku wysokiej, cytrusowa oraz ziołowa.

Wysycenie: średnie, w kierunku wysokiego. 

Ogólnie: bardzo udane IPA, nie bardzo lubię w tym stylu tyle karmelu w zasypie, ale tutaj w zupełności mi nie przeszkadza. całość jest lekka, orzeźwiająca o przyjemnym owocowym smaku oraz aromacie. Gratuluję udanego wypustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOTAN - MŁOT THORA - single hop IPA

Kolor: złocisty, zamglony.

Piana: bardzo obfita, pojawiła się już przy otwieraniu butelki, zwarta, trwała.

Zapach: słodowy, ziołowy, lekkie nuty owocowe, trochę jak by szampańskie, winne.

Smak: średnia pełnia, ziołowa goryczka na średnim poziomie, również nuty szampańskie, winne.

Wysycenie: bardzo wysokie. 

Ogólnie: niestety coś złego stało się z zawartością butelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browaratorium - German IPA - 15,5blg

wygląd: bursztynowy kolor, ładna trwała piana

zapach: owoce tropikalne, niezbyt intensywny, no ale taka chyba uroda niemieckiego chmielu

smak: solidna, dobra goryczka, w smaku dość słodko-owocowe, wysycenie w sam raz, bardzo pijalne, wziąłem jeszcze jedno i z chęcią wypiję :)

 

WOTAN - Piękno Freji - Kolsch

wygląd: lekko zmętnione, piana trwała i obfita, piwo się przegazowało

zapach: nuty słodowe na pierwszym planie, chmielowe w tle

smak: goryczka niska, dla mnie prawie nie obecna, piwo smaczne idealne do posiłku

 

RIS KOT 19blg

wygląd: barwa czarna, bardzo małe wysycenie, nie za bardzo udało się postawić jakąkolwiek pianę

zapach: intensywna kawa, czekolada, tak jak powinno być

smak: dobra paloność, goryczka średnia, czuć nuty chmielu w tle (ziemiste aromaty), brakuje trochę oleistości - szkoda, że to jedynie 19blg, przy 25 byłby pełen wypas :)

 

Kallisto - Saison - Browar domowy kosmos

wygląd: jasny bursztyn, dość zmętnione, piana średniopęcherzykowa, piwo lekko przegazowane

zapach: estrowy - owocowy, w tle lekko chmielowy

smak: goryczka jak na styl w sam raz, orzeźwiający lekko owocowy i przyprawowy smak, choć czuć, że piwo swoją młodość ma już za sobą

Edytowane przez rajfurke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rice IPA 15 Blg - Rosomak

 

widok - bardzo jasne, klarowne

aromat - średnio intensywny, przyjemny

smak - pełne, rozgrzewające, nagazowanie średnie, intensywna goryczka, zbalansowane

 

ogółem - Bardzo przyjemne piwo!

 

Diego ESB 12 Blg - Z Dżonym w tle

 

widok - jasne,klarowne

aromat - nikły

smak - pijalne, średnio nagazowane, mało złożone, płaskie w smaku

 

ogółem - piwo poprawne, ale bez rewelacji smakowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , wykorzystujac temat - ma ktos z Lodzi , kto nie jest brudasem i dba o czystosc przy zbiorach gestwy   :P  jakas niezakazona po jakichkolwiek plynnych?

Drozdze WLP, ktore kupilem nie ruszyly na starterze , sa martwe a chcialem zrobic cos w najblizszych dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.