Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Browaru Rosomak - Zbiory szamana II

 

To moje pierwsze spotkanie z gruitem, a specjalistą od ziół nie jestem, więc poszczególnych składników raczej nie wyłapie.

Wygląd: Barwa słomkowa, zamglone, niezbyt obfita, biała piana

Aromat: Intensywny, ziołowo kwiatowy, moja dziewczyna mówi, że czuć rumianek

Smak: Kwiatowy, trochę słodu i landrynki, goryczka bardzo niska

Odczucie w ustach: wytrawne, wysycenie niskie

Wrażenie ogólne: Niestety trudno napisać mi coś konkretnego o tym piwie, ale pije się je dosyć przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browaru Rosomak - Stary Rosomak

 

Oak Aged Old Ale brzmi nieźle. W składzie między innymi płatki dębowe, przyprawy korzenne i kolendra.

 

Wygląd: Ciemnobrunatne, obfita beżowa piana. Niestety piwo jest przegazowane

Aromat: Trochę czekolady, fajnie czuć płatki dębowe. W dalekim tle przyprawy korzenne. 

Smak: W pierwszym akordzie słodycz, dalej, czekolada, płatki dębowe, na finiszu wchodzi przyjemna goryczka . Jest też lekka mineralność i korzenność.

Odczucie w ustach: Półpełne, niestety piwo jest przegazowane

Wrażenie ogólne: Bardzo dobre, porterowe piwo. Fajnie zagrały płatki dębowe, pozostałe dodatki słabo wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Browaru Rosomak - Stary Rosomak

 

Oak Aged Old Ale brzmi nieźle. W składzie między innymi płatki dębowe, przyprawy korzenne i kolendra.

 

Wygląd: Ciemnobrunatne, obfita beżowa piana. Niestety piwo jest przegazowane

Aromat: Trochę czekolady, fajnie czuć płatki dębowe. W dalekim tle przyprawy korzenne. 

Smak: W pierwszym akordzie słodycz, dalej, czekolada, płatki dębowe, na finiszu wchodzi przyjemna goryczka . Jest też lekka mineralność i korzenność.

Odczucie w ustach: Półpełne, niestety piwo jest przegazowane

Wrażenie ogólne: Bardzo dobre, porterowe piwo. Fajnie zagrały płatki dębowe, pozostałe dodatki słabo wyczuwalne.

 

Przyprawy korzenne i kolendra są nawiązaniem do Burton Ale, miały być w tle co chyba się udało. Niestety przegazowanie po raz kolejny psuje piwo. Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wotan - Drzewo Życia

Hefeweizen, 12 Blg, 5% alk., 15 IBU

Skład: woda, słody - pilzneński, pszeniczny, karmelowy, chmiel Sybilla, kolendra

 

Oko: kolor złoty, piana niska, drobno i średniopęcherzykowa, wersja Kristall, widoczne wysokie nasycenie

Nos: bardzo mocny goździk, nic poza tym

Język: (po dodaniu drożdży) lekki kwasek, dużo goździków, wysokie nasycenie, wyraźna drożdżowość, goryczka (pochodząca od kolendry), lekka zbożowość i chlebowość

 

Ogólna opinia: piwo dobre, brakuje bananów (obstawiam drożdże WB-06), nie potrzebna kolendra - nie czuć jej w aromacie, a pozostała po niej goryczka, która nie jest zbyt szlachetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy Browar - Weizen III

Weizen Ale, 13 Blg

Skład: woda, słody - pszeniczny, pilzneński, chmiel Iunga, drożdże FM41

Oko: kolor jasnozłoty, wersja kristall, wysoka piana, wysokie wysycenie

Nos: banan i goździk, średnio intensywne

Język: zbożowość, goryczka niewyczuwalna, wyraźny banan, lekka kwaskowość

 

Ogólna opinia: piwo lekkie, przyjemne, bardzo dobre, jak dla mnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Browaru Rosomak - Stary Rosomak

 

Oak Aged Old Ale brzmi nieźle. W składzie między innymi płatki dębowe, przyprawy korzenne i kolendra.

 

Wygląd: Ciemnobrunatne, obfita beżowa piana. Niestety piwo jest przegazowane

Aromat: Trochę czekolady, fajnie czuć płatki dębowe. W dalekim tle przyprawy korzenne. 

Smak: W pierwszym akordzie słodycz, dalej, czekolada, płatki dębowe, na finiszu wchodzi przyjemna goryczka . Jest też lekka mineralność i korzenność.

Odczucie w ustach: Półpełne, niestety piwo jest przegazowane

Wrażenie ogólne: Bardzo dobre, porterowe piwo. Fajnie zagrały płatki dębowe, pozostałe dodatki słabo wyczuwalne.

 

Przyprawy korzenne i kolendra są nawiązaniem do Burton Ale, miały być w tle co chyba się udało. Niestety przegazowanie po raz kolejny psuje piwo. Dzięki za opinię.

 

Na szczęście z butelki nie uciekło przy otwieraniu, a samo piwo było bardzo dobre, także przegazowanie, aż tak nie popsuło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Browaru Rosomak - Stary Rosomak

 

Oak Aged Old Ale brzmi nieźle. W składzie między innymi płatki dębowe, przyprawy korzenne i kolendra.

 

Wygląd: Ciemnobrunatne, obfita beżowa piana. Niestety piwo jest przegazowane

Aromat: Trochę czekolady, fajnie czuć płatki dębowe. W dalekim tle przyprawy korzenne. 

Smak: W pierwszym akordzie słodycz, dalej, czekolada, płatki dębowe, na finiszu wchodzi przyjemna goryczka . Jest też lekka mineralność i korzenność.

Odczucie w ustach: Półpełne, niestety piwo jest przegazowane

Wrażenie ogólne: Bardzo dobre, porterowe piwo. Fajnie zagrały płatki dębowe, pozostałe dodatki słabo wyczuwalne.

 

Przyprawy korzenne i kolendra są nawiązaniem do Burton Ale, miały być w tle co chyba się udało. Niestety przegazowanie po raz kolejny psuje piwo. Dzięki za opinię.

 

Na szczęście z butelki nie uciekło przy otwieraniu, a samo piwo było bardzo dobre, także przegazowanie, aż tak nie popsuło ;)

 

Tylko, że niestety za trochę czasu będą granaty, bo przegazowanie nie wynika z nadmiaru środka do refermentacji. Nie mam szczęścia do mocnych piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w depozycie. Zostawiłem:

 

2 x Rye IPA (WY 1318), 16 BLG

1 x Rye IPA (Vermont Ale), 16 BLG

2 x White IPA (WLP 400), 15.5 BLG, zbyt mało cech wita, ale mimo to zakwalifikowało się do finału XIII KPD

1 x Coffe Stout (kawa Columbia Suprema), 15.5 BLG

1 x Blond Ale (chyba najbliżej tego stylu), 12 BLG

1 x Belgian Blond Ale (chyba najbliżej tego stylu), 12 BLG

1 x American Pale Ale, 12 BLG

 

Wziąłem tyle samo, także degustacje będę wrzucał na bieżąco :)

Edytowane przez pociag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Tripel - Brofaktura

20 Plato, 9,5 alk.

 

Oko: kolor jasnego bursztynu, opalizujące, piana słaba

Nos: dużo estrów, wyższe alkohole 

Język: wyczuwalny alkohol, dużo estrów, guma balonowa, pełne, słodkie, nasycenie niskie

 

Ogólna opinia: smaczne piwo, nie piłem dużo triplów, trudno mi powiedzieć na ile jest zgodne ze stylem, ale na moje wyobrażenie, to jest zgodne ze stylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem 4 piwa:

Browar Kosmos - English Pale Ale

Fuse - Koelsch

Browar Batona - Tropical Wheat

Bzyku - Belgijskie Pale Ale

 

W skrzynce jest 20 piw, głównie Fuse, Batona, moje i Cichusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wotan - Drzewo Życia (Hefeweizen)

 

Wygląd: Pomarańczowe, zmętnione, piana średniopęcherzykowa redukuje się do zera.

Aromat: Goździk, słodowy, średnio intensywny 

Smak: Jest lekka słodycz, jest trochę banana, dosyć stylowo i klasycznie. 

Odczucie w ustach: Raczej pełne, dla mnie troszkę za bardzo wysycone. 

Wrażenie ogólne: Trzy miesiące to jednak dosyć długo jak dla pszenicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelsch - Browar Fuse

(wersja chmielona na zimno)

 

Oko: piwo koloru złotego, delikatnie opalizujące, piana niska, nawet ładna

Nos: zapach niezbyt mocny, ziołowy i utleniony

Język: wysokie nasycenie, piekący posmak, taninowy, utleniony, wytrawny

 

Ogólna opinia: piwo nie przetrwało próby czasu i nie miało prawa, nie mniej na pewno na świeżo było smaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie ktoś spił tą w połowie pełną butelkę lub jak kto woli w połowie pustą :D

 

Jak już to 3/4 :D A tak w ogóle to proszę zwiększyć rotację w depozycie, żeby nie dochodziło do właśnie takich sytuacji, że piwo się zestarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za odwagę :P

 

10siątka Cichy Browar

 

Aromat: średnio intensywny, estry owocowe, lekkie fenole, w tle delikatny chmiel
Barwa/klarowność: słomkowe, delikatnie zamglone
Piana:biała, drobne pęcherzyki, dość obfita
Smak: na początku zbożowo/chlebowa słodowość, dalej lekko owocowe estry, na koniec lekki fenol, zbalansowane
Goryczka:umiarkowana, wytrawny finisz, lekko pieprzowo-przyprawowy
Odczucie w ustach: pełnia poniżej średniej, ale całkiem niezła jak na 10 (nie czuć ze jest wodniste), umiarkowane wysycenie
Wrażenia ogólne: lekkie przyjemne i udane piwo na lato :)

 

 

 

8 Floor Brewery AIPA

 

Aromat:intensywny, słodkie dojrzałe cytrusy, profilem przypomina mi ataku chmielu w formie (tylko bez karmelu), w finiszu słodki dojrzały owoc, nie mogę odnaleźć w głowie deskryptora (niedawno piłem single hop Iunga i mia miał podobny charakter na finiszu)
Barwa/klarowność: pomarańczowy, wpadający w czerwień, opalizujące
Piana: biała, drobne pęcherzyki, średnio obfita
Smak:podobnie jak w aromacie ale bez słodyczy, czuć cytrusy, balans w stronę chmielu
Goryczka:umiarkowana w kierunku wysokiej, zostaje lekko na języku ale jest przyjemna i nienachalna
Odczucie w ustach:średnia pełnia, umiarkowane wysycenie, wytrawny goryczkowy finisz
Wrażenia ogólne: bardzo udane piwo, rasowa AIPA, dobra pijalność, gratulacje :)

 

Jakie się rozkładały chmiele na aromat? Od jakiegoś czasu szukam deskryptora tego przejrzałego owocu i nie mogę się doszukać :)
 

Edytowane przez pociag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arystarch - Browar Domowy Kosmos

English Pale Ale

12 Plato, 5 % alk.

Skład: woda - łódzka kranówa, słody - pale ale, carahell, chmiele - Fuggles, EKG, drożdże Safale S-04

 

Oko: piwo w kolorze jasnego bursztynu, ogromna czapa piany wynikająca z przegazowania

Nos: bardzo mocne utlenienie, zapach piwniczny, nieprzyjemny

Język: piwo kwaśne (raczej lacto), posmaki zepsucia

 

Ogólna opinia: niestety piwo nie nadaje się do wypicia, ale jest to sprawa zrozumiała, bo ma ponad pół roku

 

Tropical Wheat - Browar Batona

Wheat Ale

14 Plato, 6 % alk., 32 IBU

Skład: woda, słody - pszeniczny, pale ale, pilzneński, carahell, chmiele - Citra, Nelson Sauvin, Iunga, drożdże Danstar Munich

 

Oko: piwo opalizujące, żółte, piana wysoka, ładna, dużo chmielin

Nos: aromat średnio intensywny, owoce tropikalne

Język: wysokie nasycenie, duża chmielowość i słodkość, zbożowość

 

Ogólna opinia: piwo bardzo pijalne, przyjemne, ale raczej będzie traciło na aromacie, przydałoby się je lepiej odfiltrować od chmielin po chmieleniu na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeponowałem dzisiaj w Bromaniaku coś dla zawodowców. 

2 x 100% PEATED ALE 

2 x 100% PEATED WOOD AGED ALE

Obie butelki to ta sama warka podzielona na dwa wiadra podczas cichej.

Do jednego wiadra dodałem płatki dębowe amerykańskie mocno palone.

Wersja bez płatków i z płatkami stanowią zestaw, proszę brać razem, aby można porównać efekty.

 

Pobrałem:

Aurora Borealis Hoppy Cider - Browar Rosomak

Tropical Wheat (z owocami) - Browar Baton

Dziesiątka I (Conan) - Cichy Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.