Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

WĘDZONY PORTER - BROWAR BATON 

Kolor: ciemno brunatny, zmętniony.

Piana: niezbyt obfita, drobnopchęcherzykowa, pozostaje cienką warstwą.

Zapach: gorzka czekolada, kakao, delikatna paloność, wędzonka.

Smak: gorzka czekolada, kakao, kawa, wyraźna paloność, delikatna wędzonka, lekka kwaśność od palonych słodów.

Wysycenie: średnie w kierunku niskiego. 

Wrażenia ogólne: moim zdaniem to bardzo dobry wędzony stout, na porter trochę zbyt palony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawa Polish Czech Ale 14.3 BLG  6.0 % Alk. obj.  79 IBU  - Browar Rosomak

 

Aromat: lekko żywiczny, ziołowy, delikatny w odbiorze
Barwa: Ciemny bursztyn
Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa,  dość długo się utrzymuje i oblepia szkło 
Smak: delikatna ziołowość trochę żywiczności
Goryczka: średnio wysoka, przyjemna pomimo że lekko zalegająca
Wrażenia ogólne:Bardzo sesyjne piwo, nim się obejrzałem byłem przy końcu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zostawione:

 

2x American Stout 14blg

2x Belgijskie Pale Ale 12blg

 

Pobrane:

 

1x Owsiane AIPA (Cichus)

1x American Saison (Cichus)

1x American Amber Ale (HOPla)

1x Hefeweizen (Wotan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiane AIPA Cichy Browar

15 Blg

 

Oko: piwo żółte, z bardzo mocno zmętnione (jak Edi :D), piana niska, złożona z rożnych oczek

Nos: aromat amerykańskiego chmielu, owoce tropikalne, później wychodzi ciężki aromat, którego nie potrafię opisać

Język: bardzo wysoka pełnia, wyraźna, grejpfrutowa goryczka, półsłodkie, wysycenie w porządku

 

Ogólna opinia: piwo trudne w odbiorze, przez tą bardzo wysoka pełnię, która zaburza pozostałe smaki, dodatkowo aromat chmielu bardzo szybko zaniknął

Edytowane przez bart_lag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiane AIPA (Cichus)

 

Kolor: złocisty, mocno zmętniony.
Piana: dość obfita, drobno i średniopęcherzykowa, dosyć szybko opadła.

Zapach: cytrusowy, niestety dość szybko uleciał, jak na ilość użytego Amarillo to spodziewałem się zdecydowanie lepszego aromatu.

Smak: goryczka wyraźna ale niezbyt zalegająca, raczej wytrawne

Wysycenie: średnie, odpowiednie dla stylu.
Wrażenia ogólne: Trochę zawiodłem się na aromacie, ale generalnie piło się przyjemnie i szybko zniknęło ze szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komnaty Valhalli - Wotan

Stout Owsiany

13 Blg, 5.2 % alk., 30 IBU

Skład: słody - pale ale, Caraaroma, Carafa, chmiel EKG, palony jęczmień, płatki owsiane

 

Oko: piwo nieprzejrzyście czarne, piana bardzo szybko opadła

Nos: zapach palony, kawowy, niezbyt intensywny

Język: wytrawne, wysycenie trochę za wysokie , wyczuwalny udział owsa w podbudowie słodowej, lekka kwaśność, lekka kawa w smaku

 

Ogólna opinia: piwo jest poprawne, brakuje mu słodkości, powinno być więcej nut typowych dla stoutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar HOPla - American Amber Ale

 

Piana: Po otwarciu butelki piwo w szybkim tempie zaczęło z niej samo wychodzić :) Obfita, drobnopęcherzykowa, dosyć długo się utrzymuje, oblepia szkło.

Kolor: Jasny bursztyn, zmętnione.

Zapach: Lekko cytrusowy, chmielowy.

Smak: Dość słodkie, lekko chmielowe w smaku. Goryczka słaba. Lekko kwaskowe pod koniec.

Wysycenie: Niskie, ale to pewnie przez ten gushing na początku.

Wrażenia ogólne: Trochę czasu minęło od rozlania i pewnie dlatego aromat jest raczej słaby. W smaku dominowała słodycz co mi akurat nie do końca pasowało, ale ten styl tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Pale Ale - Picus Viridis

Wygląd: Ciemnozłote, zmętnione (prawdopodobnie skutek wstrząśnięcia przy transporcie). Piana średniopęcherzykowa, biała, dosyć szybko opadająca.
Aromat: Średnio intensywny. Drożdżowy, znaczy się estry i fenole. Dominują te drugie.

Smak: W smaku dosyć słodkie, owocowe.
Goryczka: Niska.
Odczucie w ustach: Lekkie, niezbyt treściwe, dosyć mocno wysycone, co trochę przeszkadza w piciu.
Wrażenia ogólne: Przyjemne, sesyjne piwo. Bez fajerwerków, ale wypite ze smakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BrowaRatorium - Stout Owsiany

 

Piana: Podczas przelewania piana nie chciała się budować. Powstała lekka otoczka na styku piwa ze szkłem.

Kolor: Czarne, nieprzejrzyste

Zapach: Po otwarciu poczułem zapach wanilii. Chyba z płatków dębowych whisky. I lekki aromat kawy.

Smak: Bardzo wyraźny, intensywny smak kawy. Towarzyszy temu lekka kwaskowatość. Goryczka nie jest wielka i dobrze się komponuje.

Wysycenie: Niskie, takie jak lubię w Oatmealach.

Wrażenia ogólne

Piwo bardzo dobre. Płatki dębowe zrobiły swoja robotę w 100%. Piwo oleiste, gładkie podczas przełykania. Jedyna minus to brak piany. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Saison - Cichy Browar

14 Blg

 

Oko: piwo koloru złotego, występuje zmętnienie na zimno, piana niska

Nos: wyraźne estry owocowe, delikatny akcent chmielowy, z czasem pojawia się nuta fenolowa

Język: piwo półwytrawne, wyczuwalna goryczka, owocowość, niskie wysycenie, zbożowość

 

Ogólna opinia: piwo smaczne, brakuje akcentów chmielowych, ale mnie to osobiście nie przeszkadza, jestem na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem 2x AIPA i pobrałem AIPA od Jasia i AIPA od bzyka

 

 AIPA 15BLG (Bzyku)

 

Kolor: miedziany,lekko mętnawy
Piana: niezbyt obfita, drobno pęcherzykowa, długo się utrzymuje

Zapach: lekki aromat cytrusa i mango, przeważa mosaic.

Smak: goryczka lekka nie zalegająca, piwo wytrawne w smaku i dobrze pijalne.

Wysycenie: Lekkie do średniego.
Wrażenia ogólne: Nie wiem kiedy było butelkowane ale pewnie na początku było więcej aromatu. Fajne dobrze pijalne piwo.

 

 AIPA 16,5BLG (Jasiek)

 

Kolor: miedziano-bursztynowy
Piana: obfita, średniopęcherzykowa, pozostawia ładną koronę.

Zapach: lekki aromat cytrusowo-alkoholowy

Smak: goryczka  bardziej alkoholowa niż chmielowa.

Wysycenie: średnie.
Wrażenia ogólne: Trochę przeszkadza mi ta goryczka alkoholowa bo gra pierwsze skrzypce i trochę przykrywa aromaty. Poczekam aż się trochę piwo ogrzeje i wtedy zobaczę.

Edytowane przez rabbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem American Stout (Bzyku), AIPA (8th Floor Brewery) i Ryżowego Rosomaka,

zostawiłem 1x Americano - AIPA, 1x Pepik - czeskie pale ale, 1x Sinterklaas - belgian specialty ale

Poprzednio zostawiłem 5 piw, recenzje pojawiły się 2, resztę ktoś wypił i się nie pochwalił :(

 

American Stout (Bzyku) 14blg, 5,5% alk

Kolor: czarny, nieprzejrzysty
Piana: obfita, średniopęcherzykowa, zdobi szkło

Zapach: lekki aromat cytrusowo-owocowy, nuty czekoladowe i palone

Smak: czekoladowo-owocowy, bardzo delikatny, piwo dość wytrawne

Goryczka: goryczka raczej niska, ale to na plus w tym piwie

Wysycenie: średnie.
Wrażenia ogólne: Bardzo dobre sesyjne piwo, utwierdziło mnie w przekonaniu, że w następnym sezonie muszę uwarzyć american stout :)

 

Ryżowy Rosomak (Browar Rosomak) Rice IPA

Kolor: jasnozłoty, średnio zmętniony
Piana: drobno i średniopęcherzykowa, zdobi szkło

Zapach: słodki zapach owoców tropikalnych, lekko cytrusowy i przyprawowy

Smak: podobnie jak zapach, mocno owocowy z nutą przyprawową i posmakiem jabłka (nie jest aldehyd octowy, tylko smak skórki od jabłka)

Goryczka: solidna, w sam raz, krótko i konkretnie

Wysycenie: średnie.
Wrażenia ogólne: Bardzo dobre piwo, ciekawa odmiana od cytrusowych i żywicznych AIPA, co do ryżu to jest to moje pierwsze piwo w życiu z jego dodatkiem i w ciemno bym nie zgadł, że był dodawany.

 

AIPA (8th Floor Brewery)

Kolor: złoty, dość zmętniony
Piana: drobnopęcherzykowa, zdobi szkło choć szybko opada

Zapach: klasyka - cytrusy i żywica, średnio intensywny

Smak: podobnie jak zapach, apetyczny choć mogło by go być ciut więcej

Goryczka: średnia, trochę jej brakuje, ale to tylko mój gust - lubię AIPY z przytupem

Wysycenie: średnie.
Wrażenia ogólne: Piwo dobre, wypiłem ze smakiem, chociaż wolałbym, żeby było mniej ugrzecznione.

Edytowane przez rajfurke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Double IPA - Barwny chmiel

Wygląd: Ciemnobursztynowe, zamglone. Piana koloru złamanej bieli, obfita, trwała, wyglądająca jak ubite białko jaja.
Aromat: Przypieczone ciasto, estry, cytrusy, żywica.

Smak: Słodkie, karmelowe, "ciastowe".
Goryczka: Dosyć intensywna.
Odczucie w ustachPełne, gęste, umiarkowanie nasycone.
Wrażenia ogólne: Jak dla mnie to było raczej Double RED IPA - za ciemne, za dużo karmelu. Ciut za mało chmielu w smaku i w aromacie (myślę, że może być przykryty słodami karmelowymi). Gratuluję, natomiast, wspaniałej piany. Nie często coś takiego się spotyka. Dzięki!

 

Ostatnia paróweczka... - Browaratorium

Wygląd: Obfita, drobnopęcherzykowa piana, koloru złamanej bieli. pozostaje w postaci 0,5 cm warstwy i znaczy szkło. Piwo ma kolor brązowy i jest mętne.
Aromat: Lekki banan w połączeniu z całkiem solidną wędzonką. Goździków nie wyczułem (mogły się ukryć pod dymem). Wędzonka o charakterze ogniskowo-kiełbasianym. W tle czuć słodowość i pszeniczną kwaskowość.

Smak: Wędzonka na pierwszym planie. Delikatna chlebowość i kwaśność. Pozostawia słodki bananowo-słodowy posmak.
Goryczka: Praktycznie niewyczuwalna.
Odczucie w ustach: Umiarkowana pełnia. Wysycenie wysokie, ale nie przeszkadzające.
Wrażenia ogólne: Bardzo dobry wędzony weizen. Gratulacje! Dzięki!

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Double IPA - Barwny chmiel Wygląd: Ciemnobursztynowe, zamglone. Piana koloru złamanej bieli, obfita, trwała, wyglądająca jak ubite białko jaja. Aromat: Przypieczone ciasto, estry, cytrusy, żywica. Smak: Słodkie, karmelowe, "ciastowe". Goryczka: Dosyć intensywna. Odczucie w ustach: Pełne, gęste, umiarkowanie nasycone. Wrażenia ogólne: Jak dla mnie to było raczej Double RED IPA - za ciemne, za dużo karmelu. Ciut za mało chmielu w smaku i w aromacie (myślę, że może być przykryty słodami karmelowymi). Gratuluję, natomiast, wspaniałej piany. Nie często coś takiego się spotyka. Dzięki!

Dzięki za ocenę :) To moja pierwsza warka jaką zrobiłem. Zero wprawy i zgrania czasowego. Miała ogólnie wyjść Amerykańska IPA a wyszło coś kompletnie innego. Ale pierwsze koty za płoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą warkę to kozak. :) 

 

Dark City - Browar XD

Wygląd: Czarne, nieprzejrzyste. Beżowa, drobnopęcherzykowa, obfita i trwała piana.

Aromat: Połączenie paloności i nut chmielowych (owocowo-ziołowe). Obecny jest palony słonecznik.

Smak: Czekodala + chmiel.
Goryczka: Umiarkowana.
Odczucie w ustach: Średnio pełne, wysycenie umiarkowane
Wrażenia ogólne: Dobre Black IPA. Wad nie stwierdziłem, bardzo dobrze się piło, choć chmielu mogłoby być więcej. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem American Stout (Bzyku), AIPA (8th Floor Brewery) i Ryżowego Rosomaka,

zostawiłem 1x Americano - AIPA, 1x Pepik - czeskie pale ale, 1x Sinterklaas - belgian specialty ale

Poprzednio zostawiłem 5 piw, recenzje pojawiły się 2, resztę ktoś wypił i się nie pochwalił :(

 

American Stout (Bzyku) 14blg, 5,5% alk

Kolor: czarny, nieprzejrzysty

Piana: obfita, średniopęcherzykowa, zdobi szkło

Zapach: lekki aromat cytrusowo-owocowy, nuty czekoladowe i palone

Smak: czekoladowo-owocowy, bardzo delikatny, piwo dość wytrawne

Goryczka: goryczka raczej niska, ale to na plus w tym piwie

Wysycenie: średnie.

Wrażenia ogólne: Bardzo dobre sesyjne piwo, utwierdziło mnie w przekonaniu, że w następnym sezonie muszę uwarzyć american stout :)

 

Ryżowy Rosomak (Browar Rosomak) Rice IPA

Kolor: jasnozłoty, średnio zmętniony

Piana: drobno i średniopęcherzykowa, zdobi szkło

Zapach: słodki zapach owoców tropikalnych, lekko cytrusowy i przyprawowy

Smak: podobnie jak zapach, mocno owocowy z nutą przyprawową i posmakiem jabłka (nie jest aldehyd octowy, tylko smak skórki od jabłka)

Goryczka: solidna, w sam raz, krótko i konkretnie

Wysycenie: średnie.

Wrażenia ogólne: Bardzo dobre piwo, ciekawa odmiana od cytrusowych i żywicznych AIPA, co do ryżu to jest to moje pierwsze piwo w życiu z jego dodatkiem i w ciemno bym nie zgadł, że był dodawany.

 

AIPA (8th Floor Brewery)

Kolor: złoty, dość zmętniony

Piana: drobnopęcherzykowa, zdobi szkło choć szybko opada

Zapach: klasyka - cytrusy i żywica, średnio intensywny

Smak: podobnie jak zapach, apetyczny choć mogło by go być ciut więcej

Goryczka: średnia, trochę jej brakuje, ale to tylko mój gust - lubię AIPY z przytupem

Wysycenie: średnie.

Wrażenia ogólne: Piwo dobre, wypiłem ze smakiem, chociaż wolałbym, żeby było mniej ugrzecznione.

 

Dzięki za opinię,  moim zdaniem średnio wyszło to piwo, być może tego ryżu za mało było, może jeszcze kiedyś podejmę z nim pracę, ale wtedy uwarzę coś lżejszego (np. APA). Moim zdaniem najbardziej wdzięcznym zbożem jest żyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryż raczej rozjaśnia piwo. Nie wnosi nic specjalnego, chyba że chodzi nam o zwiększenie wytrawności. Wg BJCP jest dodawany do amerykańskich lagerów.

 

Co do żyta to się zgadzam. Jedno z ciekawszych zbóż, trochę upierdliwe jeśli chodzi o technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryż raczej rozjaśnia piwo. Nie wnosi nic specjalnego, chyba że chodzi nam o zwiększenie wytrawności. Wg BJCP jest dodawany do amerykańskich lagerów.

 

Co do żyta to się zgadzam. Jedno z ciekawszych zbóż, trochę upierdliwe jeśli chodzi o technologię.

 

Właśnie na tej wytrawności mi zależało, ale to nie była taka "ryżowa" jak mi się kojarzy z Oto Mata czy Książęcego Ryżowego.

U mnie przy 30% żyta wystarczyło otulić wiadro kocem i filtracja szła bez problemów. Moim zdaniem nie ma sensu dawać więcej niż te 30% bo efekt jest zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo życia - Hefeweizen (Wotan)

 

Aromat: Głównie goździki, troszkę słodów
Barwa: Jasne, zmętnione, opalizujące
Piana: Początkowo obfita, dosyć szybko opadła i znikła
Smak: Lekko kwaskowate, słodowy
Goryczka: Niska, ledwie wyczuwalna

Wysycenie: Dość wysokie, ale nie przeszkadzało, pasujące do stylu
Wrażenia ogólne: Mimo, że piwa pszeniczne nie są moimi ulubionymi, to akurat bardzo mi smakowało. Orzeźwiające, kwaskowe, w sam raz na upały. Fajna etykieta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem 2 x Single Hop Bitter, 2 x Gruit i 1 x Oak Aged Old Ale.

Pobrałem pszenicę od Wotana i Cichego, Belgian Tripel z Browaratorium i Sinterklaas (Belgian Speciality Ale) od Boszli.

 

Apel: ze względu na to, iż piw za bardzo nie ubywa, a leżą tam takie, które lepiej spożyć świeże, więc jeżeli ktoś ma czas niech wpadnie do Bromaniaka i weźmie 2-4 piwa bez zostawiania, żal, żeby te piwa się zepsuły albo żeby nie było granatów czy czegoś takiego. Dobrze by było, żeby skrzynka opróżniła się do 10-15 piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem dzisiaj 2 x Tropical Wheat (coś pomiędzy American wheat a weizenem) i 2 x Tropical Wheat z owocami (to samo piwo z mango, kiwi i ananasem dodanymi na cichą). Wersja z owocami ma żółty kapsel i informację na kontrze. 

Wziąłem: Drzewo życia i Komnaty Valhalli od Wotana, Zbiory szamana II i Stary Rosomak z Browaru Rosomak, i Belgian Tripel z Brofaktury.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.