Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

American Stout (Z Dzonym w tle)

 

Wrazenia: biorac to piwo z depozytu bylem nastawiony na goryczkowego amerykanca, takze gdyby oceniac to piwo pod tym katem to wg mnie nie zmiescilo sie w stylu, ale wydaje mi sie, ze autor celowal jednak w co innego, w ciemno powiedzialbym, ze to sweet stout

 Teraz też bym powiedział, że to sweet stout, dlatego na etykietce "American" jest w nawiasie :) Miało  być tak, a wyszło inaczej - cały urok domowego piwowarstwa. Mam tylko nadzieję, że mimo wszystko dało się wypić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rye AIPA (FUSE) Piana: drobna, całkiem trwała, zdobiąca szkło, bez zarzutów Barwa: bursztyn, bardzo (jak na zyto) niskie zmetnienie Aromat: umiarkowane chmiele amerykanskie, delikatny cytrus, troszke sosny i bialych owocow przeplatajace sie ze zbozowoscia, bardzo brakowalo mi w tym piwie mocy aromatu Smak: spora pelnia, umiarkowana karmelowosc, delikatne zyto (chyba nie bylo go zbyt duzo?), aczkolwiek wyczuwalne, niska goryczka przez co slodowosc w moim odczuciu troche niezbalansowana (najwiekszy mankament tego piwa) Wrazenia: smaczne, bez wad, przyjemne w odbiorze, traci troche na pijalnosci ze wzgledu na slaby balans w strone slodyczy

 

Dzięki za recenzję. W zasadzie mam te same przemyślenia. Ilość słodów karmelowych i niskie odfermentowanie dało efekt słodyczy. Piwa ma już 5 miesięcy więc aromat się już trochę ulotnił. Żyta było 18%, ale w nowej wersji podniosę bo też mi go brakowało.

 

BTW. Zaktualizowałem stan depozytu: http://goo.gl/VlgRyW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sour Ale od Jasiu

Oko: żółte, duża opalizacja, piany brak

Nos: owoce tropikalne, białe owoce

Język: wyraźna kwaśność, wysokie nasycenie, wyczuwalna chmielowość, wytrawność

 

Ogólna opinia: piwo w porządku, co prawda brak aromatów od brettów (o ile to jest na tych drożdżach), ale miło się piło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-Saison - Brasserie Lodzermensch

 

Aromat: wyraźny i bardzo przyjemny aromat owocowy, w tle bardzo delikatne nuty fenolowe i odrobina słodyczy
Barwa/klarowność: złota, lekko opalizuje
Piana: biała, duże pęcherzyki, umiarkowana, znika po jakimś czasie
Smak:jak w zapachu, dominują owocowe estry, lekka podbudowa słodowa
Goryczka: umiarkowana
Odczucie w ustach: wysokie wysycenie, wytrawny finisz, lekko pieprzowy
Wrażenia ogólne: Piwo miało naprawdę świetny aromat. Jedynym problemem było dla mnie bardzo wysokie wysycenie, które zdecydowanie zmniejszyło pijalność. Wysycenie w połączniu z wytrawnością i lekko pieprzowym finiszem dość mocno szczypało w język. Po lekkim odgazowaniu piło się już zdecydowanie przyjemniej :). Nie jestem znawcą saison więc przed degustacją przeczytałem opis BJCP i wszystko jest na swoim miejscu.

 

 

 

Coffee Stout - Kawa, płatki owsiane (nie wiem kogo to piwo ale miało wydrukowaną kartkę A4 z recepturą)

 

Aromat: lekka palność od słodów, palona kawa, gotowana kukurydza
Barwa/klarowność: ciemno brązowe
Piana: piana średnio obfita ale szybko znika
Smak: palność od kawy i słodów z popiołowym profilem, trochę gorzkiej czekolady, kwasowość od ciemnych słodów
Goryczka: niska
Odczucie w ustach: niskie nasycenie, niska pełnia, trochę płaskie
Wrażenia ogólne: Kawa i ciemne słody przesunęły profil piwa w stronę palonej kwaśności. Nie wiem w jakie formie była dodawana kawa, ale mam ważnie że to ona wniosła wyraźnie popiołowe posmaki. Odczuwalny DMS przeszkadzał w degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Strong Golden Ale - Lodzermensch

Uciekało trochę z butelki, jakby broniło się przed wypiciem... A całkiem niesłusznie :)

Kolor złoty - w końcu to golden - początkowo dość klarowne, ale z chytrości wlałem do końca, to zmętniało. Piana tylko z nagazowania, szybko znika. Aromaty belgijski - fajne, takie jak lubię. Estry, fenole, jakby brzoskwinia, suszona gruszka. W smaku czuć moc (strong :) ), ale to nie przeszkadza. Szkoda, że piwo jest przegazowane, bo zaburza to odbiór całości. Gaz wychodzi nosem. Mimo wszystko ocena pozytywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie za oba piwa (saison + bgsa). Zgadzam sie, ze oba piwa sa mocno wysycone no ale gdzies staram sie trzymac zalozen dla tych styli - zarowno saison jak i bgsa (np duvel) maja byc, wg tego co madre glowy bjcp pisza, mocno wysycone i musujace. Niemniej jednak bo dwoch komentarzach dot zbyt mocnego wysycenia bede chyba musial rozwazyc czy nie zmniejszac go jednak troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno dołączyłem do forum i przy okazji do łódzkiego depozytu. Zostawiłem dwie butelki AIPA o nazwie Przebichmiel a zabrałem Stronga Stout'a i South West'a (IPA).

 

Co do Stronga Stout'a to piwo ogólnie mi smakowało, alkohol nie był wyczuwalny a wyczuwałem przyjemną paloność. Jedyne co mi nie dokońca pasowało to zbyt wysokie wysycenie,

 

South West też był dobry, ogólnie jestem fanem tego stylu (i podobnych) więc nie mam się do czego przyczepić (może poza zbyt wysokim wysyceniem ale to może ze mną coś nie tak, bo w dwóch piwach przeszkadzało mi to samo).

 

Gdy ktoś spróbuje mojego piwa chętnie poczytam opinię i przyjmę krytykę żeby kolejne piwo było lesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar ko.t - Kawa, płatki owsiane


Piana: Brązowa, średniopęcherzykowa, "sycząca". Bardzo szybko zniknęła.


Barwa: Pod światło ciemnobrunatne, mętne.


Aromat: Na początku zaatakowała mnie przyjemna owsianka, pójniej przeszła w dosyć słodkie czekoladowe nuty. Dalej w tle majaczy kawa.


Smak: Dosyć wytrawne, lekko kwaskowe, umiarkowana goryczka, głównie palona. Kawa w smaku całkiem nieźle wyczuwalna. Czuć też owsianą gładkość, jednak mogłoby być jej więcej. Tak jak napisał pociag "trochę płaskie".


Wysycenie: Niskie.


Ogólne wrażenia: Piwo przeciętne. Spodziewałem się czegoś bardziej wyrazistego.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem 2x full aroma hops i 2x single hop simcoe

 

pobrałem Krzyśka pszenice

MIchała B belgian pale ale

i Tomka M red ipa i żytnia ipa

 

Krzyska pszenica

 

kolor : złoty mętny bo zmieszałem jak  to w pszenicy

Piana : srednio-pęcherzykowa dosyć szybko znikła

aromat: Bananowy

wysycenie: średnie

smak: W smaku najazd bananów i goździków

 

 

Bardzo fajna pszeniczka tez ostatnio zrobiłem i będę miał porównanie jak już będzie gotowe :)

 

Belgian pale ale Michała B

 

kolor:miedziany

piana ; średniopęcherzykowa dosyc szybko zanika ale  ładnie oblepia szklankę

aromat : przyjemny estrowo-owocowy

wysycenie: niskie do średniego

smak : pełne piwo  o lekko owocowym smak

Nie byłem fanem belgów ale po tym piwie chyba zmienie zdanie. Jak dla mnie bardzo dobre. Gratulacje.

 

 

Red Ipa Tomka M

 

kolor: kolor mało red bardziej jak ciemne winogrono

piana średniopecherzykoa ładnie oblepia szklankę

aromat:Mocno chmielony- żywiczny

wysycenie: wysokie ciezko nalać piwo ale gushingu nie ma

smak  : atak chmielu ale własnie w żywicznym stylu

 

Bardzo fajne piwo i  i jak zwykle  bardzo aromatyczne

Edytowane przez rabbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coffeina Stout - Browar Retkiński Las

 

Aromat: na początek kawa i lekka paloność, później wybija się aromat gotowanej kukurydzy, trochę metaliczności i mokrego kartonu, aromat kawowy mocno palony (jakby kawa za długo się grzała)

Barwa/klarowność:ciemno brązowy, lekko zamglone i opalizuje

Piana: lekko zabarwiona, duże pęcherzyki, umiarkowanie obfita, szybko znika

Smak:lekkie posmaki palone, karmelowe, kawowe i czekoladowe,

Goryczka: niska, delikatna z krótkim finiszem

Odczucie w ustach: mało ciała, lekko wodniste, duże nasycenie

Wrażenia ogólne: Piwo jest mało wyraziste a stylowo bardziej pasuje do Brown Porteru niż Stotua. Niestety DMS i wysokie wysycenie dość mocno przeszkadzały w degustacji.

 

BTW. Miałem kiedyś u siebie DMS na podobnym poziomie i chyba jednym z winowajców była słaba fermentacja (underpitching i chwilowe zatrzymanie przez zbyt niską temperaturę). Czy u Ciebie było wszystko ok na fermentacji?

 

 

 

Stan depozytu: http://goo.gl/VlgRyW.

Dzięki za recenzję.

To miał być mój pierwszy stout zacierany, ponieważ miał być dodatek kawy bałem się że przesadzę z palonymi słodami i dlatego dałem ich za mało.

Wyszło mało wyraziste. Kawa była 107g / 26L więc raczej nie za dużo, gotowane 5 min, może odmiana była mocno palona, nie wiem wziąłem z tych lepszych :)

Jeżeli chodzi o DMS to nie jestem pewien zasyp był zróżnicowany: pils/pszenica/karmelowy/płatki owsiane 0,8kg nie wiem czy się to dobrze zatarło chociaż 90min.

Fermentacja - użyłem gęstwy P.A.7 więc nie powinno być kłopotu, ale jednak coś poszło nie tak: OG 13,5 FG 4,0, burzliwa 7, cicha 8 dni, temp 18C. Na refermentację dałem tylko 4g / L bo to miał być lekko nagazowany stout, niestety z czasem nagazowanie bardzo wzrosło czyli piwo było niedofermentowane. Pozdrawiam Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem dziś

 

2x black ipa 15 blg

2x belgian speciality 16 blg         

 

pobrałem

 

1x smash apa od Cichusa

1x przebichmiel AIPA

1x nowy wspaniały chmiel special bitter - browar rosomak

1x rosomak w pszenicy american wheat - browar jak wyżej         

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Special Bitter - browar Rosomak 10,5 blg

 

Piana niska ale delikatna o brączka sie utzrymuje kolor słabej herbaty, delikatne zmetnienie, Gładkie, nisko wysycone, czyste w aromacie i smaku sesyjne piwo, Goryczka średnia do niskiej. Przeszkadza mi jednak smak chmielu,  trochę tak jakbym pił ziółka, 

Poza tym jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebichmiel - AIPA 16 blg

 

Po otwarciu z butelki ładny, choć delikatny amerykański cytrusowo-żywiczny zapach, Lejemy, kolor miedziany, piana średnia, utrzymuje się, w aromacie troche estrów, troche amerykańskich chmieli, wszytko takie delikatne, jest też sporo kalmeru, po za tym żadnych wad w aromacie. Pijemy, w smaku jest sporo kalmeru, co mi  nie odpowiada, goryczka niska, smaku chmielowego jest niewiele, brakuje mi  go. 

podsumowując, piwo bez wad ale nie w moim stylu 

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosomak w pszenicy 12,4 blg

 

Jasnozłoty kolor, mętne, piana nie jest obfita ale zostawia cienki kozuszek co lubie i lekko oblepia szkło,

Pachnie delikatnie  po amerykańsku, mamy też odrobinę estrów, po za tym czysto.

W smaku niewiele się dzieje, goryczka jest niska jak to w tym stylu.

Piwo poprawne, pije się dobrze, gdyby wiecej się działo w smaku byłoby swietne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no to ktoś wziął moje single hopy i nie napisał degustacji. Chyba,że komuś zaszkodziło i się rozkłada w domu

 

Można powiedzieć, że to jest stan estymowany :) Staram się aktualizować na bieżąco, ale nie zawsze są na forum wystarczające informacje żeby zrobić aktualizację. Tak właśnie było w przypadku piw rabbka, gdzie same nazwy nie za wiele mi powiedziały :)

 

BTW. Dokument jest otwarty do edycji, także piwa można dodawać i usuwać również samemu :)

Edytowane przez pociag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Ignaczew - Black IPA

Wygląd: Brunatne, obfita drobno i średnio pęcherzykowa piana, utrzymuje się do końca

Aromat: Cytrusy, trochę żywicy i ciemnych słodów, przyjemny

Smak/odczucie w ustach: pół pełne, ciemne słody bardziej wyczuwalne niż w aromacie, nuty chmielowe, cytrusowe, goryczka średnia, niezalegająca

 

Dobre piwo.

Edytowane przez Baton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdeponowałem w Bromaniaku

2x MUKA, Imperial Red Ale 22 Blg, 9% alk., 150 IBU i 10 odmian amerykańskiego chmielu. 

2x TRADYCJA, Stout Owsiany BA 16 Blg, 6% alk., leżakowane z płatkami whisky i amerykańskimi mocno opiekanymi.

2x Ostatnia paróweczka hrabiego Barry Kenta, Wędzona Pszenica, 14 Blg, 5,5% alk.

Dwa pierwsze piwa dość nisko gazowane (2,0 vol.).

 

Pobrałem

Single Hop Simcoe, 8th Floor Brewery

Full Aroma Hops, 8th Floor Brewery

Pumpkin Ale, Cichy Browar

Belgijskie specjalne, Browar Ignaczew

Wędzony Porter, Browar Batona

 

Lista w google zaktualizowana, powinna zgadzać się ze stanem depozytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Kosmos - English Pale Ale "Arystarch"

Barwa: Bursztynowy, klarowny.

Piana: Nikła, nie chciała się za bardzo tworzyć. Ta delikatna warstwa, jaka się utworzyła byłą koloru białego.

Aromat: Karton, nuty winne, w tle lekka słodowość i karmel.

Smak: Podwyższona kwaśność, delikatna goryczka. Znów obecne nuty winne. Piwo jest dosyć wytrawne. 

Wysycenie: Niskie.

Ogólne wrażenia: No cóż, piwo swój najlepszy czas miało już za sobą. Fakt, mogłem je wypić wcześniej, ale nie wiem czy cokolwiek by to zmieniło.

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.