Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

Właśnie zostawiłem w depozycie po dwie sztuki z czterech wypustów Browaru KOSMOS:

- Witbier

- English Pale Ale

- Oatmeal Stout

- Imperial IPA

To są moje pierwsze cztery warki, więc jestem bardzo bardzo ciekaw opinii starszych po fachu. :)

 

W zamian pobrałem trzy butelki z Browaru Rosomak

- Sahti - Óskasteinar

- Whisky Porter - Tragarz na torfowisku

- Rye Ale - Piwo na życie

 

Postaram się po degustacji coś napisać na ich temat. Tylko gdzie mam to opisywać? W tym wątku, w PW, w innym dziale, u siebie gdzieś? Pomóżcie nowemu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też doniosę swoje piwa do Bromaniaka w przyszłym tygodniu.

 

( mam podobne odczucia co do Piwoteki, też tam byłem 2 razy w listopadzie i grudniu w sprawie depozytu, mówiłem, że tradycja,

że duże zainteresowanie, że goście przyjeżdżają z innych województw itp. :) Patrzyli na mnie ja na przybysza z Venus, kiwali głowami, ...tak, tak zobaczymy...jak się tu ogarniemy... Mijały miesiące... A chodziło tylko o miejsce na 2 skrzynki piwa i zeszyt, a nie lądowanie w Normandii - sprawa na jeden telefon. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, zostawiłem dziś w Bromaniakowym depozycie cztery piwa:

  • foreign smoked stout
  • foreign coffe smoked stout
  • hefe-weizen
  • american wheat

Zabrałem:

  • belgian tripel (chmielo.warki@gmail.com)
  • black rye ipa (browar Ignaczew)

Edytowane przez AdamC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem dziś czarną żytnią ipę ( nieco za mocno wysycona, aromat juz trochę podupadł, wydaje mi sie że pokazały sie też nuty siarkowe ), belgijskiego blonda (bez uwag) i belgijską żytnią ipę ( za mało ameryki w aromacie )

 

Pobrałem :

 

-Belgian pale ale 13blg od chmielo.warki@gmail.com

-IIPA od browaru domowego Kosmos ( fajna eta, są nawet "morskie opowieści" :) )

-foreign coffe smoked stout, browar AC, butelka ma nawet krawatkę i dedykowany kapsel :okey:

 

jak wyleczę przeziębienie to natychmiast degustuje i wrażenia szczegółowo opisuję....

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Rosomak - Óskasteinar - Sahti

18,5 Blg, 6,4 ABV

Uwarzono: 23.11.2014

Rozlano: 6.12.2014

Warka 13

Skład: woda, słody - pale ale, wędzony, żytni, karmelowy, płatki owsiane. chmiel Oktawia, drożdże piekarnicze, owoce i gałązki jałowca

 

Tyle etykieta. Podoba mi się, że piwo ma taką nazwę i dzięki temu poznałem jakąś islandzką folkową piosneczkę (także w wykonaniu metalowym i ślicznym chóralnym). Sahti jest, zdaje się, raczej fińskie, ale i tu i tam zimno. Nieważne.

 

Akurat miałem pod ręką "Koniec Świata" z Pinty (jedyne znane mi sahti), więc mogłem bezpośrednio porównać.

 

Słodki zapach, bardzo słodki. Wyraźnie bardziej niż u Pinty (gdzie przy okazji dostałem trochę siarką w nos). Generalnie dojrzałe banany w mocnym stężeniu. W smaku gęsto i nadal bardzo słodko. U Pinty była jakaś śladowa goryczka kontrująca. Tu nie zbyt. Może to źle, a może i dobrze. Mi nawet pasowało. W końcówce, gdy wylałem już piwo z dna, dało się wyczuć wyraźnie drożdże piekarskie, ale pasowało to nadal do ogólnego wrażenia gęstości, lepkości, mętności i bananowej słodkości.

 

Piło się powoli i żeby wypić więcej jak jedno, to by trzeba czymś przegryźć, ale to już taki urok stylu chyba.

Spoko. Dzięki za możliwość spróbowania. :)

 

Zastanawiałem się przez chwilę, czy samemu czegoś podobnego nie spróbować uwarzyć, bo lubię eksperymenty i "dziwaczności", tylko jest to na tyle specyficzne piwo, że nie wiem, kto by mi wypił całą warkę. ;)

post-9400-0-47679100-1423997343_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Tripel 19,5 BLG (chmielo.warki@gmail.com)

Słody: Pale ale Strzegom, Pilzneński Strzegom, Monachijski I Strzegom, Abbey Weyermann

Chmiele: Saaz, Magnum

Drożdże: Wyeast XL 3522 Belgian Ardennes

Dodatki: glukoza

 

Nie mam dużego doświadczenia z piwami belgijskimi,musiałem więc posiłkowac się opisem z piwnego wiki, żeby mieć punkt odniesienia. No i wszystko się zgadza - ciemnozłoty kolor, klarowność, przyjemne owocowe estry w aromacie i smaku. Niewyczuwalny alkohol i intensywne wysycenie powodowały, że mimo mocarnej gęstości piwo sprawiało wrażenie lekkiego i pijalnego. Jedyne co trochę przeszkadzało to ostra i nieco zalegająca goryczka w posmaku. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Piwo mile urozmaiciło piątkowy wieczór. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOREIGN COFFE SMOKED STOUT 16 BLG - BROWAR AC

 

Po otwaciu z butelki czuc kawą, zapach jest przyjemny, po nalaniu piana jest niska ale drobna ładna, po chwili zostaje tylko obrączka przy ściankach.

Kolor ciemno brunatny do czarnego

Aromat w szkle, to kawa, lekka wędzoność i odrobinę alkoholu.

Wysycenie niskie, pasuje

Smak: Wytrawne, kawa, lekka kwaskowość od palonych słodów, wędzonka, zastanawiam się czy goryczka którą tu czuje jest od chmielu czy od słodu brown, alkohol lekko grzeje gardło ale w przyjemny sposób, w każdym razie piwo bardzo mi smakuje, "wchodz" bardzo dobrze.

Aha, piwo jak na stouta przystał degustuje w temp. około 16 stopni C.

 

Udane piwo godne polecenia i powtórzenia, Gratulacje. :okey::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BELGIAN PALE ALE 13 BLG - CHMIELOWARKI

 

KOLOR: miedziany, klarowne

PIANA: obfita, drobna, cienka warstwa pozostaje do końca

AROMAT: typowy dla piw na ardenach, owoce i przyprawy, bardzo przyjemny.

SMAK: współgra z aromatem, do tego wyczuwalna ale nie dominująca słodowość, goryczka niska przyjemna.

 

Piwo bez wad, gładkie, dobrze sie pije, bardzo mi smakuje.

Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim na piwo.org, a szczególnie osobom zaangażowanym w depozyt piwa w Łodzi.

Dzisiaj oddałem do tego depozytu:

- Coffe Stout x 2

- Foreign Oatmeal Milk Stout x1

- Cherry Ale x 2 (nie kwaśne)

- Dubbel x 2

 

Pobrałem:

- Foreign Smoked Stout - AdamC

- Ciemna Materia - Kosmos

- Belgian Rye Ipa - Ignaczew

 

 

W piwo bawię się od roku, wiec proszę o oceny tego co wypijecie. Są to pierwszych z warek na których się uczyłem, wiec nie zapisywałem ekstraktu, ilości chmielu itd.

Po odwiedzeniu depozytu muszę się podciągnąc z etykietami dodac logo bo wasze wyglądają profesjonalnie. Piwa będe degustować po powrocie z delegacji za tydzień.

Pozdrawiam,

TK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAPRICORNUS IIPA BROWAR KOSMOS 19 BLG 6,7 % ALK.

 

KOLOR: miedziany , herbaciany, klarowne

PIANA: średnio obfita, drobna, ładna, pozostaje do końca

AROMAT: typowy, amerykański, cytrusy, karmel , niezbyt intensywwny ale też nie trzeba się go doszukiwać

SMAK: bardzo dobrze zbalansowany, jest trochę karmelu, jest średnia przyjemna goryczka, alkoholu nie wyczuwam choć lekko grzeje w gardło, wszystko ładnie ułożone

WYSYCENIE: idealne śrrednie do wysokiego

 

Bardzo dobre piwo, gratulacje. :):okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w depozycie, zostawiłem 12 swoich piw (po 3 sztuki: Rye IPA, Black IPA (chociaż bardziej adekwatną nazwą było by dark ale), SMaSH APA Nelson, Pumpkin Ale.

Pobrałem 11 piw, a są to:

 

Browar Kosmos:

  • Oatmeal Stout
  • Witbier
  • English Pale Ale

Browar Ignaczew:

  • Belgian blond

Browar Domowy Hopla:

  • American Amber Ale

Browar Rosomak:

  • Smoked Ale

Browar AC:

  • Hefeweizen

Browar ko.t:

  • Piwo z mrożoną wiśnią,
  • Dubbel
  • Kawa i owies.
  • Foreign Stout, laktoza,owies

Mam jeszcze jedną butelkę, z której odpadła etykieta przy transporcie i niestety nie mogę jej zidentyfikować. :( Butelka zakryta czerwonym kapslem, może ktoś będzie wiedział. 

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor słomkowy mętny ( ale mogłem wzburzyć w transporcie) Wysoko nagazowany ale piana szybko znika.
AROMAT:cytrynowy czuć też kolendrę
SMAK: Kwaskowo cytrynowy ciężko mi było stwierdzić od czego to może być tak jakby dodano sok z cytryny. Nie jest to chyba infekcja bo  nie czuć smaków octowych. Ogólnie ciekawe piwo na lato na pewno orzeźwiające.

 

Kosmoski najlepiej napisz jak  tobie smakuje to piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rye Ipa Cichego

 

Kolor: słomkowy również mętne ale to od transportu pewnie.

piana szybko znika na szkle pozostaje koronka

wysycenie : średnie

aromat: chmielowy słodki na pewnie od mosaica 

smak: wytrawne piwo z dość dużą goryczką z kontrowane słodkością chmielu mosaic.

 

Ogólnie piwo dobre ale im dłużej łykam tym trudniej cokolwiek o nim napisać bo wali w czerep dosyć potężnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czerwonym kapslem to moje!

Foreing stout- owies -laktoza Pilgrim na cichej. Pozdrawiam TK

Browar jeszcze nie ma nazwy. Możemy przyjąć nazwę robocza browaru "ko.t"

Byłem wczoraj w depozycie, zostawiłem 12 swoich piw (po 3 sztuki: Rye IPA, Black IPA (chociaż bardziej adekwatną nazwą było by dark ale), SMaSH APA Nelson, Pumpkin Ale.

Pobrałem 11 piw, a są to:

 

Browar Kosmos:

 

  • Oatmeal Stout
  • Witbier
  • English Pale Ale
Browar Ignaczew:

  • Belgian blond
Browar Domowy Hopla:

  • American Amber Ale
Browar Rosomak:

  • Smoked Ale
Browar AC:

  • Hefeweizen
Browar ???:

  • Piwo z mrożoną wiśnią,
  • Dubbel
  • Kawa i owies.
​Mam jeszcze jedną butelkę, z której odpadła etykieta przy transporcie i niestety nie mogę jej zidentyfikować. :( Butelka zakryta czerwonym kapslem, może ktoś będzie wiedział. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Także i ja postanowiłem zostawić coś swojego - 3 butelki American Amber Ale / Browar Hopla

To moja pierwsza warka - proszę o szczere opinie bez forowania dla świeżaka ;)

Pobrałem 3 butelki :

 

1.  American Wheat - Browar AC

Wyraźny, cytrusowy aromat, lekko słodkawy.

Piana ładna, drobnopęcherzykowa, dość szybko opada ale w postaci małych krążków oblepiających szkło zostaje do końca. 

W smaku wyraźna gorycz..mocny punkt tego piwa jeśli chodzi o moje subiektywne odczucia :) jest przyjemna, niezalegająca. Poza tym lekkie cytrusy, może pomelo? 

Wysycenie niskie

Ogólnie bardzo dobre, pijalne piwo, dla mnie super, chętnie bym spróbował kiedyś ponownie. Duże brawa za etykietę, kapsel i ogólne wrażenia.

 

2.  Capricornus Imperial IPA - Browar Kosmos

Aromat lekki, słodowo-cytrusowy.

Piana ładna drobnopęcherzykowa i trwała. 

W smaku nie wiem..miałem problem do określenia odczucia, jakby winogrona..herbatniki..przyjemne odczucie. Alkohol ładnie ukryty.

Fajne piwo, wyraźnie inne od wszystkich jakie piłem w tym stylu. Etykieta zwraca na siebie uwagę i robi spore wrażenie.

 

 

3.  Mild - 8th Floor Brewery

Pierwszy raz chyba piłem piwo w tym stylu więc nie mam odniesienia..

Aromat po sporym ogrzaniu ujawnia lekką czekoladę, paloność, kawę i jakby coś z wędzonki ale mogłem coś źle wyniuchać ;)

Piana kremowa, niska i szybko opada ale w tym stylu, przy takim plato to zrozumiałe.

W smaku gładkie, takie aksamitne, przy tym leciutka kawa, może trochę czekolady.

Nie będę fanem tego stylu ale ogólne wrażenia pozytywne, piło się bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar AC - Hefe-Weizen

Piana: Średnio- i drobnopęcherzykowa, obfita, choć dosyć szybko zredukowała się do cienkiej warstewki. Oblepia szkło.

Barwa: Mętne, koloru słomkowego. Żeby uzyskać odpowiednią mętność, trzeba było zamieszać końcówkę. :)

Aromat: Umiarkowany banan i goździk + inne owoce zapewne od chmielu. Trochę mało weizenowy. Z czasem wychodzi chlebowość.

Smak: Wytrawne z przyjemną, ale dosyć wysoką goryczką, co czyni to piwo orzeźwiającym. Jest też całkiem sporo chmielowych smaków.

Wysycenie: Wysokie, zgodnie ze stylem.

Ogólne wrażenia: Przyjemne w obiorze. Nie wyrwało z kapci, ale w sumie to w upalny dzień piłbym! Na plus zasługuje własna etykietka, krawatka oraz kapsel. Zdrowie! :beer:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar ko.t - piwo z dodatkiem mrożonych wiśni

Piana: Biała, średniopęcherzykowa, redukuje się do obrączki sycząc przy tym. 

Barwa: Herbata z cytryną, taki mi się kojarzy ten kolor.

Aromat: Świeży, owocowy, nawet przyjemny. 

Smak: Komopot. Mało ciała, a smak zdominowany przez delikatną owocowość. W tle po przełknięciu majaczy alkohol. Goryczka niska.

Wysycenie:Średnie, do średniowysokiego.

Ogólne wrażenia: Hmmm... powiem szczerze, że bałem się tego piwa. Jak widać niepotrzebnie. Ogólnie niezłe, fajnie było coś takiego spróbować, choć to zdecydowanie nie mój klimat (co innego kreiek :D). Plus za dodatek owoców i nie osłodzenie niczym tego piwa. Dzięki! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zostawiłem dziś w depozycie 4 piwa:

 

1. Czarny Baca - stout owsiany 14,5 blg / 5,6% abv / Gozdawa PA7 /

2. Zimowe - BGDSA - 16 blg / 6,8% abv trochę za mało jak na ten styl / Gozdawa BFSAY / styrian,saaz

3. IPA - 15,5 Blg / 6,2% abv / bardziej słodowe niż chmielowe / Gozdawa PA7 / Iunga, Sorachi ace, cascade, ahtanum

4. Kofeina - coffee stout 13,5 /5,1%abv - wydaje mi się, że wyszedł bardziej brown porter kawowy, trochę przegazowany jak na stout, 

z góry przepraszam za ten kolor :)

 

Pobrałem 2 piwa:

 

1. Cichy Browar - No 41 Black IPA

2. Cichy Browar - No 37 Rye IPA

 

miałem wziąć 3 ale pomyliłem się w obliczeniach ( ...do trzech!!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.