Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucić wrzucę, to pewne. Ciekawy jestem opinii innych o swojej twórczości.

 

A u Was to działa na zasadzie wrzucam np 3 i mogę wziąć jakieś 1 czy 2 czy wcześniejsze ustalenia co za co są konieczne? Bo nie ukrywam, że jakby jakaś ciekawa sztuka się trafiła to chętnie bym spróbował ;)

Wrzucasz 3 i bierzesz 3. co wybierzesz, to Twoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian IPA - browar 2 lewe

 

Otwarcie: Żadnych niespodzianek, wręcz marne "psyk"

Aromat z butelki: Słodowy i alkoholowy - słodki bardzo przyjemny

Aromat z pokala: Powtórka jw - do tego dochodzą jeszcze jakieś zapachy owocowo-cytrusowe, wydaje mi się, że także jakby balonówka - ogólnie bardzo miła kompozycja.

Kolor, piana wysycenie: Po nalaniu idealnie klarowne, w kolorze miodowym. Piana biała, drobno i średniopęcherzykowata, kiepsko trwała, prawie nie oblepia szkła, ale bardzo łatwo ją odbudować. Wysycenie niskie, wolałbym ciut wyższe.

Smak: Treściwie, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie, czuć słodowość i mocny alkohol. W tle, wydaje się że delikatna goryczka, ale to pewnie zasługa kontry od słodowości i alkoholu. Bogactwo smaków, w których się niestety gubię.

 

Świetnie pijalne piwo, ale jak zwykle większa zawartość alkoholu daje się po chwili we znaki

 

Dzięki za możliwość degustacji :okey:

 

Dzieki za ocene, zawsze moim celem przy Belgian IPA jest zbalansowanie chmielu i drozdzy, mam nadzieje ze to sie w miare udalo. Staram się tez żeby piwo było pijalne dla ‘nie-piwoszy’ dlatego IBU w widelkach 45-50 przy ekstraktach początkowych 16-17 uwazam za optimum. Gorycz ma być tlem smaku a nie glownym akordem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucić wrzucę, to pewne. Ciekawy jestem opinii innych o swojej twórczości.

 

A u Was to działa na zasadzie wrzucam np 3 i mogę wziąć jakieś 1 czy 2 czy wcześniejsze ustalenia co za co są konieczne? Bo nie ukrywam, że jakby jakaś ciekawa sztuka się trafiła to chętnie bym spróbował ;)

Wrzucasz 3 i bierzesz 3. co wybierzesz, to Twoje :)

 

 

Już nie wrzucisz, sklep który użyczał nam swoje półki, działa tylko do jutra włącznie, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co to się stało? Podszedłem dzisiaj i zamknięte na głucho... Czyżby koniec piwnej rewolucji na Retkini?

 

Trwa wyprzedaż tego co w sklepie, jeszcze jutro i koniec, dziś koło 19 już niewiele było na półkach, przykro było patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zaprzyjaźniony sklep z piwem na teofilowie, zanim powstał piwosz, tam się zaopatrywałem, tylko że tam mają wykorzystany niemal każdy centymetr powierzchni i nie bardzo wiem gdzie ten nasz depozyt mógłby się tam zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuje info z naszego nieodżałowanego sklepu na retkini:

 

Jeżeli ktos z kolegów pragnie odebrać swoje piwo z depozytu, to będzie taka mozliwość. Jeżeli ktoś chce odebrać niech pisze w tym wątku. Sposób odbioru będzie podany później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was propozycję. Niestety depozyt został zamknięty, więc musimy sobie poradzić jakoś inaczej.

Jak może niektórzy wiedzą prowadzę mały eksperyment porównawczy z drożdżami M44 i US-05. Potrzebne mi 4 osoby do ślepych testów. Polegało by to na tym, że każdy dostałby ode mnie po butelce piwa, fermentowanej każdym ze szczepów, a w odpowiedzi odpowiednio przygotowane metryczki, której wzór podrzuciłbym później. Dzięki temu (mam nadzieję) uda się mi wysnuć bardziej obiektywne wnioski, niż nawet przy moim ślepym teście. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę piszcie do mnie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.