Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

O żeż Ty! Ale powódź! No powiem szczerze, że czegoś takiego po tym piwie się nie spodziewałem, bo było przez długi czas nienagazowane i piany nie miało wcale. W ramach rekompensaty proponuję kolejną butelkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepowiednie Sybilli - Browar Ignaczew

 

Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała, zredukowała się do małej obrączki.

Barwa: Pomarańczowa, mętna.

Aromat: Delikatna owocowość, niestety, do tego przyjemnie słodowy i karmelowy. Nie wiem ile to piwo stało, ale aromau Sybilli prawie nie było czuć.

Wysycenie: Całkiem wysokie, przyjemne.

Smak: Subtelna słodowość, całkiem przyjemna, ale w pewnym momencie jakby czegoś brakowało. Goryczka całkiem mocna, przyjemna. Lekko zalega.

 

Podsumowując, piwo chyba już swoje najlepsze dni ma za sobą, bo niestety aromatu chmielu bardzo mało. Ogólnie fajnie się je piło, było takie rześkie. Kolejne piwo na lato. Myślę, że mogłoby zyskać na zmianie drożdży na US-05. Dzięki! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale aromau Sybilli prawie nie było czuć.

 

Dałem naprawdę duzo szyszki na aromat i jeszcze gorącą brzeczke przelewałem przez kolejną porcję i dupa blada, ja ten aromat czuje ale faktycznie jest on śladowy, cóz robić....robić dalej ;)

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale aromau Sybilli prawie nie było czuć.

 

Dałem naprawdę duzo szyszki na aromat i jeszcze gorącą przelewałem przez koljną porcję i dupa blada, ja ten aromat czuje ale faktycznie jest on śladowy, cóz robić....robić dalej ;)

Może jakaś zwietrzała ta szyszka była? U mnie dobre efekty dawało chmielenie whirlpoolowe, do tej pory dwa piwa (w tym jedno IIPA) miały solidny aromat, także polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Wędzone - Browar Black Angel

 

Barwy nie jestem w stanie ocenić ze względu na oświetlenie, piana umiarkowana, redukująca się do trwałego krążka. Wysycenie średnie, bębelki pracują caly czas ale nie drapią w gardło. W zapachu lekka slodowość, ziołowa chmielowość oraz odrobina wędzonki zbliżonej bardziej do sera wędzonego niż wędzonek miesnych. W smaku nie jest przyciężkie, nie jest zbytnio słodowe, nie zapycha, lekka gorycz, skontrowana delikatną ale odczuwalną i pozostająca dość długo na języku serową wędzonką,

 

Podsumowując piwa wędzone się lubi albo nie. Ja akurat lubię, szczególnie do mięs. Piwo z Browaru Black Angel bardzo mi smakowało i zamierzam uwarzyć coś w tym stylu w marcu, mam nadzieję że jeszcze pogoda na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś zwietrzała ta szyszka była? U mnie dobre efekty dawało chmielenie whirlpoolowe, do tej pory dwa piwa (w tym jedno IIPA) miały solidny aromat, także polecam spróbować.

 

niby 2013 ale jak było naprawdę, diabeł jeden wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby 2013 ale jak było naprawdę, diabeł jeden wie...

Ano właśnie, nie trafisz czasem. Żeby mieć pewność, trzeba założyć swoją plantację chmielu po prostu ;)

 

A tymczasem...

 

Browar Skog - Pumpkin Ale

 

Piana: Skąpa, ledwo cienka warstwa się wytworzyła. Szybko znika. (inna sprawa, że starałem się nalać jak najmniej osadu.

Barwa: Brunatna, mętna.

Aromat: Słodkie goździki na pierwszym planie, dalej trochę cynamonu i zapach kojarzący mi się właśnie z dynią, tyle że marynowaną.

Wysycenie: Dosyć wysokie, pasuje.

Smak: Znowu słodkie i goździkowe. Po ogrzaniu dochodzi delikatna słodowość. Do tego jak się potrzyma w ustach to czuć ściąganie - chyba zasługa użytych przypraw. Goryczka niska. Do tego jest lekko kwaskowate. Ogólnie bardzo fajnie się pije. Pozostawia taki właśnie przyjemny goździkowy posmak. A! I znowu ta marynowana dynia.

 

Ogólnie fajne piwo degustacyjne. Bardzo dobre na zimę i w sumie dobrze się pije. Dla mnie trochę za bardzo goździkowe, chociaż nie jestem jakoś specjalnie uprzedzony do tej przyprawy (pierwsze skojarzenie - Diarumy). Wrażenia z degustacji bardzo pozytywne. Dzięki! :beer:

 

EDIT

A! I zapomniałbym o zdjęciu, chociaż jakość zdjęć z mojego kalkulatora pozostawia wiele do życzenia.

post-6322-0-57857400-1391890821_thumb.jpg

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Single Hop AIPA Centennial (nie wiem od kogo)

 

Barwa pomarańczowa, zmętnione.

Piana dość obfita, powoli opada ale zostawia dywanik, nie znika do zera.

Aromat słaby, w sumie aromaty chmielu gdzieś daleko w tle, na pierwszym planie słodowość.

Wysycenie średnie do wysokiego. Goryczka dość ściągająca i tępa, pozostawia szorstkość na języku.

Czuć nutę rozgrzewającego alkoholu, dość wytrawne - chyba wysoko odfermentowane.

Udane piwo, jednak mam wrażenie że trochę już leżało i najlepsze dni ma za sobą?

Dzięki :beer:

 

IMG_8331s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trzeba się przyznać... to moje ;).

Dzięki za opinię.

Też mi się wydaje, że goryczka trochę ściągająca.

Piwo jest raczej świeże (rozlew 02-01-2014). Zobaczę jak się ułoży za miesiąc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałem się porównaniem aromatu do mojego, rozlewanego w połowie września ubiegłego roku :lol:

Pierwsze skojarzenia miałem właśnie do swojego półrocznego single hop ipa - Mummy, pitego kilka dni temu.

Jak na tak świeże piwo to moim zdaniem aromat trochę słaby...(?)

Ile chmieliłeś na 0min (też na zimno na cichej)? Może chmiel lekko zwietrzały był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrałem czeski lezak-cichusa i właśnie degustuje:

 

Po otwarciu z butelki czuć nuty siarkowe, czyli wszytko gra, piana niezbyt obfita ale ładna, drobna, utrzymuje się.Piwo jest klarowne i ma piekny złoty kolor.

Aromat delikatnie chmielowy i typowy dla lagera zapach słodu pilzneńskiego,

A teraz smak. Smak jest bardzo dobry, praktycznie nie mam uwag, goryczka jest między średnią a niską, ładnie zrównoważona słodowością, nie zalega,

Chyba zaniosę zaraz do depozytu jakieś piwo i wezmą jeszcze jedną butelkę, wszak to tylko 10 minut pieszo

Bardzo dobre,

Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocarz IIPA - Cichus

Piwo ładnie klarowne kolor bursztynowy nie co słaba pinka znikoma .Co do zapachu ciężko mi określić ale tak w cytrusy.Smak lekko słodkawe z dużą goryczką dobrze

zbalansowaną .Ogólnie piwo bardzo dobre.

Edytowane przez dider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Wędzone - Browar Black Angel

 

Piana: Średnio pęcherzykowa, szybko zredukowała się do zera.

Barwa: Klarowne, bursztynowe.

Aromat: Nooo! I tu się zaczyna. Czuć wędzonkę, z delikatną nutą estrów.

Wysycenie: Umiarkowane, takie jak lubię.

Smak: Jak napisano na etykiecie - bamberska wędzonka na pierwszym planie i ona dominuje. Pozatym lekka karmelowość i mało zaznaczona goryczka. Jeśli chodzi o całość, to świetnie skomponowane.

 

Podsumowując, piwo jest świetne. Bardzo pijalne. Smakowało mi i dosyć szybko zniknęło z pokala ;) dzięki i Twoje zdrowie Dider :beer:

 

PS. Fajnie zrobiona etykietka! :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska IPA - Blog Przy Piwku <prodakszyn>

 

 

Piana: Bardzo obfita. Nie udało mi się nalać piwa na raz do pokala. Na początku drobnopęcherzykowa, ale z czasem pęcherzyki stają się grube. Mimo wszystko jest trwała, bo była obecna prawie do końca pokala. Ładnie oblepia szkło.

Barwa: Ciemny bursztyn. Mętne.

Aromat: Słodowo- karmelowy z chmielową nutką owoców tropikalnych (ananas).

Wysycenie: Średnie, bardzo przyjemne.

Smak: Umiarkowanie wytrawne, czuć delikatny chmielowy smak, do tego karmelowe na finiszu. Goryczka dosyć niska.

 

Piwo ogólnie bardzo dobre, z przyjemnością wypiłem i czekam na więcej. Dzięki! Twoje zdrowie! :beer:

post-6322-0-76668200-1392580309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roofman napisał:

 

Kierowałem się porównaniem aromatu do mojego, rozlewanego w połowie września ubiegłego roku :lol:

Pierwsze skojarzenia miałem właśnie do swojego półrocznego single hop ipa - Mummy, pitego kilka dni temu.

Jak na tak świeże piwo to moim zdaniem aromat trochę słaby...(?)

Ile chmieliłeś na 0min (też na zimno na cichej)? Może chmiel lekko zwietrzały był...

 

Odp:

Miałem całe 100g w nowej saszetce rocznik 2012 chyba. Przechowywałem zamrażarce.

Chmieiłem na zimno 25g - zobacz w karcie.

http://www.piwo.org/topic/6626-browar-retkinski-las/?do=findComment&comment=261094

 

Nie miałem doswiadczeń z Centennial więc nie wiem jak silny powinien być aromat (no ale jednak to nie Citra).

Badziej mi to przypomina w smaku i aromacie IPA w stylu angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na forum, że daje bardzo dobre efekty - zrównoważona goryczka, głęboki złożony smak i aromat.

Chciałem go wypróbować. (Jest takie komercyjne piwo "Two hearted ale" z Bell's Brewery) http://www.brew365.com/beer_two_hearted.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Witch 14°Blg - Browar Retkiński Las

 

Piana:Drobno i średniopęcherzykowa. Bardzo obfita i dosyć trwała.

Kolor: Mętne, pomarańczowe. Określiłbym - słoneczne ;)

Aromat: Owoce tropikalne, grejfrut. Te klimaty. Pozatym słodowy, kojarzący mi się już własnie z amerykańską pszenicą.

Wysycenie: Odpowiednie. Nie za wysokie, nie za niskie.

Smak: Tu też jest słodowo-chmielowo i dosyć wytrawnie. Dochodzi kwaskowatość. Goryczka jest średnia.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem zamysł, piwo miałobyć amerykańską pszenicą. Ogólnie, bardzo lubię piwa w tym stylu i to mnie nie zawiodło. Kolejne dobre piwo. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stout - Browar pod stołem

Piana - bardzo mała niziutka szybko znika .

Zapach - na samym początku wyczuwalne mocno drożdżowy później kawowo-cisteczkowy

Smak- ogólnie kawowy z mocną goryczką

Edytowane przez dider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dider za opis. :beer:

Właśnie sobie też kontrolnie spijam to piwo i w sumie zapach drożdżowy jest wyraźnie mniejszy niż tydzień temu :D

Także jest szansa że zaniknie zupełnie za 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.