Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Black IPA Ignaczew Brewery 16 Blg

 

Piana: mocno nagazowane ( temp. ok. 19C nie schładzałem), piękna bujna piana drobnopęcherzykowa, redukująca się po dłuższym czasiedo kożucha na powierzchni. (Po napełnieniu pokala piana była tak, że wyszła z butelki!)

Kolor: bardzo ciemny brąz z refleksami (klarowne), nie czarne

Aromat: początkowo wyczułem coś nieprzyjemnego jakby rozpuszczalnikową nutę, która bardzo szybko się ulotniła odsłaniając bardzo przyjemny aromat słodów karmelowych dla mnie identyczny jak w najlepszych polskich porterach(Komes, Żywiec)

Ledwo wyczułem bardzo delikatny aromat chmieli amerykańskich.

Smak: Brak ostrych smaków palonych(na+), pełne gładkie krągłe mimo nagazowania, delikatnie rozgrzewające, alkohol niewyczuwalny bezpośrednio, wyraźna ale nienachalna goryczka zbalansowana przez pełny słodowy smak oraz słody karmelowe.

Podsumowanie: Naprawdę bardzo dobre piwo. Wg mnie ładnie mieści się w stylu Black IPA. Wad jak dla mnie brak.

 

Uwagi: Nagazowanie w warkach o wyższym Blg (14+) rośnie z czasem - piwa o dużym ekstrakcie tak mają, że dochodzą i mocniej się wysycają z czasem. Oczywiście można poprawić odfermentowanie brzeczki przez napowietrzanie (zalecane pow. 12 Blg) ale ja mam z tym osobiście badzo złe doświadczenia. Można też wydłużyć cichą(pdo 15-20 dni) wtedy mocniej odfermentuje i da mniejszy osad w butelce.(będzie się długo nagazowywć - 2tyg i dłużej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ocenę, a co do nagazowania, to sam lubię niskie wysycenie, i w tym przypadku miałem dylemat ile użyć cukru do refermentacji, ( sypie cukier do butelek ) i w końcu dałem 4g na butelkę 0,5l. Uznając że szybko bedzie wypite. Nastepnym razem dam 3g. Do stoutów, porterów daje 2g i wtedy wysycenie jest takie jak lubię. Oczywiście wszystko to pod warunkiem że piwo jest do "końca" dofermentowane.

Pozdrawiam kolejnego kolegę z retkini :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hefe Weizen 12 Blg - Marek J.

 

Właściwie to Kristall Weizen :)

 

Widok: piwo idealnie klarowne, nagazowanie średnie, ładna obfita piana, kolor weizenowy - słomkowy

Aromat: bardzo fajny balans bananowo-goździkowy, weizenowy zbożowy, aromatów chmielowch brak (+)

Smak: zbożowy pszeniczny, drożdżowe posmaki nie wybiają się , łagodne, goryczka na niskim poziomie, delikatnie orzeźwiające, nie odczułem wytrawości mimo wysokiego odfermentowania (2,5 Blg).

Podsumowanie: Bardzo smaczne pszeniczne

 

Uwagi: Sądzę, że tak dobry profil smakowy jest zasługą drożdży (Wyaest 3068). Moje weizeny fermentowane na WB-06 były mniej łagodne - bardziej wytrawne, ostrzejsze i mniej przyjemne w smaku. Poza tym te banany... (trudno to uzyskać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bock of Brooklyn (zasadniczo)

18°BLG 8% alk; podwójny koźlak pszeniczny

 

Wygląd: bardzo trwała piana, dodatkowo spotęgowana przez szklankę, w której CO2 wydziela się trochę szybciej niż normalnie, spowodowała, że piwo po nalaniu wyglądało dość niecodziennie. Prezentuje się bardzo ładnie, kolor miedziany, lekko mgliste.

Zapach: delikatny banan, nie czuć alkoholu

Smak: karmel, toffi, odrobina goryczki dobrze maskują dużą moc piwa.

 

Smaczne, intensywnie słodowe, rozgrzewające piwo. Aromaty chmielowe raczej niewyczuwalne. Osobiście wolałbym, żeby było trochę bardziej gorzkie, albo miało więcej aromatów palonych. Wtedy z chęcią sięgnąłbym po kolejne. Ale w zaproponowanym rozmiarze 0,33l degustacja należała do bardzo przyjemnych.

 

post-6038-0-49968600-1389907077_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich łódzkich browarników. Jestem tutaj początkujący i póki co robię piwo z brewkitów. Czy mógł bym zanieść na wymianę ze 2 piwka z kitów (np pszeniczne WES, za jakiś czas Barley Wine i Porter Bałtycki z Gozdawy)? Czy interesują was tylko piwa ze słodów według własnych receptur? Nie dodaję do piw cukru, same ekstrakty słodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka mała uwaga. Jeśli bierzecie piwo z depozytu to napiszcie o tym na forum, to samo z recenzjami, jak wypijecie to naskrobcie parę słów jak wam smakowało lub też nie.

Bo potem nie wiadomo co się w depozycie znajduje, ani czy piwko, które się zostawiło ktoś wziął, wypił, wylał czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem raz robust porter, raz klona plona, a pobrałem golden ale od lodzermensch.

W ogóle z lodzermenschami jestem na bieżąco, czytam własnie ziemię obiecaną, wstyd ale po raz pierwszy :)

Degustacja i opis wkrótce,

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden ALe- browar 2 lewe ręce

 

Mocno sykneło przy otwieraniu, piana niezbyt obfita, ale drobna i zostawia kożuch, kolor porańczowy, aromat delikatny, chyba głownie słodowy, może odrobinę estrów czuje, smak jest gładki, nic nie dominuje, goryczka jest delkatna, zrównoważona słodowością, blisko mu do biere de garde z pinty,

Nie wiem czy takie było zamierzenie, ale ja nie mam większych uwag.

Dobre piwo, gratulację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzeniem było uwarzenie, zbalansowanego ale w stronę słodowości, łatwego w odbiorze piwa górnej fermentacji dla osób, które nie pijają zbytnio piwa lub preferują sklepowe lagery. Testowałem to piwo na kilku takich właśnie osobach, które wcześniej krytycznie określały moje 'wynalazki' i te osoby były zadowolone dlatego zamierzam cyklicznie co jakiś czas robić warkę.

 

Jeśli chodzi o recenzje piw pobranych przeze mnie - jeszcze nie piłem ale jak tylko to zrobię to wrzuce tutaj opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w depozycie.

Zostawiłem: 2x Mocarz IIPA, 2x American Texas Wheat i 2x Czeski Leżak

Pobrałem: Pszenicę od Krzyśka9999 (z datą butelkowania 9.06.2013, szkoda, że to piwko tyle stało, bo jak pszenica może być niedobra?), American Witch, Pumpkin Ale( Browar Skog), Proroctwa Sybilli (Browar Ignaczew), Polska IPA (Blog Przy Piwku), Jasne Wędzone (browar Black Angel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAŻAJ NA PSZENICĘ!!! Wychodzi z butelki... Miałem już dawno ją stamtąd zabrać, ale jakoś nie po drodze mi było. Niedawno ją piłem i aromatów tam już nie uświadczysz, ale wypić się da i nie jest trujące :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAŻAJ NA PSZENICĘ!!! Wychodzi z butelki... Miałem już dawno ją stamtąd zabrać, ale jakoś nie po drodze mi było. Niedawno ją piłem i aromatów tam już nie uświadczysz, ale wypić się da i nie jest trujące :P

Najważniejsze, że da się wypić ;) lepszy brak aromatów, niż aromat kiszonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuję Krzyśkową pszenicę.

Po takim czasie próżno tu szukać weizenowych aromatów, ale jest nieźle.

Piana: Nooo... Może mnie nie zaatakowała z butelki, ale na raz piwa mi się nie udało nalać. Jednym słowem obfita, ale niestety brzydka, grubopęcherzykowa. Szybko się zredukowała do korzuszka, który się utrzymuje.

Barwa: Słomkowa. Do tego ciężko było uzyskać zmętnienie, bo drożdże mocno się na spodzie zbiły.

Zapach: Delikatnie chlebowy, słodowy. Czuć nutę alkoholu. Ogólnie przyjemny nie narzucający się.

Wysycenie: W porządku, takie weizenowate.

Smak: Słodowy, kwaskowaty. Pozostaje słodowy posmak. Goryczka niewyczuwalna.

 

Szkoda, że wcześniej tego piwa nie pobrałem będąc w depozycie, bo dziś jest całkiem niezłe, a jakby dorzucić do tego banany, to byłaby rewelacja, ale cóż, takie życie. Mimo wszystko wypite z przyjemnością. Twoje zdrowie! :beer:

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że wątek nie jest od tego ale z uwagi że zagląda tu kilka osób z Łodzi - ma ktoś oddać około 150 g laktozy - nie ma jej w piwoszarni a dla takiej małej iłości nie zrobię zamówienia ze sklepu internetowego. W ramach rekompensaty moge oddac około 40 g chmielu Spalt Select granulat 2012 i 50 g Marynki 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degustacja Mocarza.

 

Piwo... bojowe. Zostałem zaatakowany po otwarciu :lol:

Niestety praktycznie całość mi wzięła i wylatła z butelki. Na degustację zostało na dnie szklanki.

Z tego co zostało: przepiękny aromat cytrusowych chmieli, dalej nieco alkoholu.

W smaku czuć mocarność zasypu, potężna kontra słodowa do mocnej, cytrusowej goryczki. No i goryczka alkoholowa na końcu.

To tyle... miałem tylko dwa pół-łyczki. :(

1cf9.jpg

Edytowane przez roofman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.