Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Łódź


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chociaż po konsultacjach na PW, odzew był słaby to może się coś ruszy jak akcja się rozkręci.

Zasady działania depozytu opisane są tu: http://www.piwo.org/topic/9816-piwny-depozyt/#entry207401

 

Depozyt można składać/wymieniać w sklepie Piwosz na Retkinii.

 

Adres to Tomaszewicza 1. Właściciele to przemili, przyszli piwowarzy domowi Agnieszka i Piotrek.

 

Dokładna lokalizajca w google maps (za barem "barman", dosyć duży baner: "piwa regionalne")

 

Strona www FB

 

 

Godziny otwarcia sklepu:

 

 

Pon - Śr: 12:00 - 22:00

Czw. - Sob.: 12:00 - 00:00

Niedz.: 12:00 - 22:00

 

 

 

 

Na początek warto byłoby zapełnić skrzynkę więc można by przynosić parę piwek więcej niż na wymianę.

 

Warto też żeby piwa miały jakieś podstawowe opisy, BLG, styl itp.

 

Chciałbym też by w wymianę włączyli się nie tylko piwowarzy korzystający z piwo.org (jeśli macie zanjomych którzy warzą zachęcajcie ich także do wymiany), jeżeli jednak ktoś z forum weźmie jakieś piwko to fajnie jakby napisał o nim parę słów na forum. Piszcie też co wrzucacie do skrzynki a co wyciągacie :)

 

Co jakiś czas (a może za każdym razem jak ktoś z poza forum coś wrzuci), Agnieszka postara się napisać co jest aktualnie w skrzyneczce.

 

 

Lokalizacja trochę na uboczu, ale dojazd dosyć dobry a przy okazji można się zaopatrzyć w komercyjne piwka, a jest z czego wybierać.

 

Ze swojej strony postaram się w weekend podrzucić ze 4-6 butelek o ile się nie wydarzy nic nadzwyczajnego ;)

Edytowane przez nikiboom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem 2 butelki kolegi nikiboom ( 1 australijska/1 amerykańska ).

Zostawiłem 3 butelki swojej Tangarine American Wheat ( Warka 5 ). Pani ze sklepu wyjątkowo miła a sam sklep bardzo dobrze zaopatrzony więc pewnie przy okazji będę kupował coś komercyjnego.

 

Lodzki Browar Blokowy # 8 Australian Pale Ale

 

Patrząc po parametrach piwo nie mieści się w ramach APA ani IPA. IBU na poziomie 55 z raczej niezbyt esencjonalnym 11blg.

Pozostawiając dywagacje BJCP i ram stylów piana tego piwa jest na prawdę rewelacyjna - rozbudowana pokaźna i trwała tworząc na początek dużą,zbitą czapę redukując się po jakimś czasie do puchu i oblepiając ścianki szklanki. Wysycenie dobre - bąbelki pracują ale nie drapią nadmiernie podniebienia.

Podejrzewam, że piwo nie było chmielone na zimno specjalnie obficie bo chmielowe owoce nie dominują całkowicie nad wyczuwalnymi nutkami słodów. Mimo pewnej subtelności Galaxy pachnie jednak ładnie i pewnie z czasem też wrzucę go do garnka.

Smak - jak na deklarowane 55 IBU piwo jest zaskakująco łatwo pijalne - goryczka nie jest ani tępa ani ścinająca, przyjemnie układa się na języku sprawiając wrażenie słabszej. Owocowość z chmielu nie jest cytrusowa w znaczeniu "klasycznej", amerykańskiej cytryny/pomarańczy/grejfruta, identyfikuje ją raczej jako brzoskwiniową i morelową. Taka owocowość smakuje mi zdecydowanie bardziej niż cytrusy. Jak dla mnie ta smaczna całość lepiej "leżałaby" na nieco bardziej treściwym niż 11blg piwie. Ale to już pozostaje do oceny piwowara jakie piwo najbardziej mu odpowiada.

 

Bez kurtuazji oceniam piwo jak bardzo smaczne i z pewnością godne powtórzenia.

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Zgadza się to co napisałeś z moimi odczuciami .

To piwo miało mieć w założeniu 12 Blg, niestety przez nieuwagę/gapiostwo przesadziłem z ilością brzeczki :)

 

Ważne, że coś się ruszyło z wymienianiem i mam nadzieję, że powoli się rozkręci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łódzki Browar Blokowy # 8 Australian Pale Ale

 

 

Piana bardzo wysoka podczas nalewania, utrzymuje się, zostawia do końca ładny kożuszek,

kolor ciemnozłoty.

Nie mam uwag do nasycenia CO2.

W aromacie delikatny chmiel, chyba zbyt delikatny.

Za to smak jest wybitnie chmielowy, słodowość ledwie zaznaczona, goryczka mocna ale przyjemna nie zalegająca ani ściągająca.

Ogólnie przyjemne w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tangerine American Wheat, browar Lodzermensch

 

Piana niezbyt wysoka przy nalewaniu, taka na 2cm. Szybko redukuje się do cienkiej obrączki.

Kolor Ciemnozłoty, wysycenie bez uwag, aromat to mieszanka słodowo-chmielowa dość wyraźna.

Smak słodowo-chmielowy, czuć też wyraźny posmak od słodu pszenicznego, taki zbożowo-wytrawny, nie wiem jak to lepiej określić. :) Nie mam doswiadczenia w sensoryce. Generalnie smak jest dobrze zbalansowany.

Bardzo dobre piwo i wg. mnie zgodne ze stylem.

Chyba sobie takie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ja odwiedziłem depozyt. Zostawiłem 2x Pszeniczne, 2x Belgian Pale Ale i 2x Witbier. Jak już wspominałem pszeniczne lekko przegazowane, więc trzeba uważać przy nalewaniu, ale otwierać można spokojnie, nie wychodzi nawet z butelki. Zabrałem Australijskie Pale Ale nikiboom, American Wheat Lodzermensch i IPA na Nelsonie radekw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA na Nelsonie z browaru Ignaczew właśnie znika :) Piana przy nalewaniu bardzo wysoka, ale szybko "gaśnie" i pozostaje tylko mała obręcz. Nagazowanie akuratne. Aromat jak to z Nelsona - niepowtarzalny. Kolor jasny, pomarańczowy raczej, mocno mętne. W smaku przyjemne, orzeżwiające, winogrona i pomarańcze. Goryczka wyraźna, ale nie za mocna. Bardzo dobre :okey: Mam nadzieję, że mi też takie kiedyś wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę w depozycie są:

 

1 x Americam Pale Ale (nikiboom)

2x Nelson IPA (radekw)

1x Amerykanska Pszenica (Lodzermensch)

1x Belgiskiego Pale Ale (krzysiek9999)

2x Pszenica (krzysiek9999)

2x Witbier (krzysiek9999)

2x Weizen (Cichus)

2x Texas American Wheat (Cichus)

Edytowane przez nikiboom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie. Poznałem bardzo sympatyczną panią Agnieszkę :)

Ogólnie idea jest super, szkoda tylko, że na razie nie będę miał nic na wymianę.

Z depozytu pobrałem po jednej butelce BPA od krzysiek9999 i America Pale Ale od nikibooma. Dzisiaj może jakaś degustacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.